1. PaSikA

  PaSikA Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  28 Kasım 2007
  Mesajlar:
  19.755
  Beğenilen Mesajlar:
  601
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  İstanbul

  Myanmar'ı vahşi filler bastı

  Konu, 'Güncel Haberler' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

  Kasırganın vurduğu Myanmar'da vahşi filler köylere ve tarım alanlarına saldırıyor. Yerel bir derginin haberine göre, kasırga sonucu doğal yaşam alanları yok olan ve yiyecek arayan filler tarım alanlarına ve köylere saldırıyor.

  Haberde, kasırganın en çok yıkıma yol açtığı İrravadi deltasında ormanların yok olmasıyla yaşam alanlarını kaybeden fillerin saldırısında köylülerden ölen ya da yaralanan olup olmadığı belirtilmedi.

  Myanmar'da geçen yıl 2-3 Mayıs'ta etkili olan kasırga, yaklaşık 140 bin kişinin ölümüne yol açmış, ardında yaklaşık 2.5 milyona yakın felaketzede bırakmıştı. Felaketzedelere yönelik uluslararası ve yerel yardım çalışmaları sürüyor.

   
Myanmar'ı vahşi filler bastı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Filiz

  Filiz

  Bayanların işlerinin hayırlı, kısmetli ve iyi sonuç vereceğini belirtir. Sağlık, huzur, bereket, bolluk, aşkta mutluluktur.
 2. Fil..

  Fil..

  rüyada yavru fil görmek rüyada fil yavrusu görmek belden aşağısını çıplak Dünyalığı ile mağrur, kaba yaratılışlı kimseye, Filin hortumuyla savrulduğunu görmek görevden uzaklaştırılmaya yahut vefata, Onun hortumundan bir şey çıkarma yahut onu sağmak, idare edenler tarafından gelecek helal kazanca, File binmek ehli olan için memmuriyete, Çıplak file binmek evlenmeye, Fil yabancı devlet reisine,...
 3. File

  File

  Rüyada file görmek nimete isarettir. Elinde bos bir file ile pazarda dolastigini görmek, kismet aradigina; filesi dolu olarak evine döndügünü görmek, evine hiç beklemedigi bir yerden bir çok mal ve esya gelecegine; yolda bos bir file bulup aldigini gör-mek, birisinden bir is hususunda vaat aldigina, dolu bir file buldugunu görmek, kendisine büyük bir is hususunda teklif yapildigina delalet eder.
 4. Vahşi

  Vahşi

  Rüyada vahşi hayvan görmek, para kazanacağınıza işaret eder. Rüyada vahşi hayvan görmek, para kazanacağınıza işaret eder. Rüyada vahşi bir hayvan görmek; mal ve kazanca, vahşi hayvanları kafes içinde görmek; düşmanlarınızın size hiçbir şekilde zarar veremeyeceklerine işarettir
 5. Bas

  Bas

  Danyal Aleyhisselama göre, bas büyük adam demek-tir. Elinde bir bas görmek, elinden büyük bir kimsenin tutacagina delildir. Basindan ayrildigini gören, büyük olarak tanidigi kimse-yi kaybeder. Boynunun vuruldugunu görmek, servetinin gidecegini anlatir. Kesik basinin cesedine tekrar iade edildigini görmek, kaybolan servetine veya isine yeniden kavusacagini anlatir. Bir kesik bas ile konusmak,...

Sayfayı Paylaş