1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Nascor Ahşap Iskeletli Yapı Sistemi

  Konu, 'Ev Dekorasyon Önerileri' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  nascor türkiye NASCOR AHŞAP İSKELETLİ YAPI SİSTEMİ
  1- GİRİŞ
  Nascor:
  Yapılarında kusursuzluğu arayanlar için Kanada da endüstri standardı olan ve " ömür boyu garanti" anlayışını getiren alternatif bir ahşap yapı teknolojisidir.
  Her türlü projeyi; mühendislik hesapları yapılmış, yapısal özelikleri test edilmiş, döşeme, duvar, çatı sistemleriyle kaba inşaat olarak tamamlamak mümkün olmaktadır.
  Tarihçesi:
  1982 yılında Kanada da kurulmuş olan Nascor Yaprak General Ahşap ve :):):):)l Endüstri Ticaret A.Ş. ile 2000 yılında lisans sözleşmesi imzalayarak Nascor Türk adı altında fabrikanın yapımına başlanmıştır.
  2001 yılı Şubat ayında yapımı tamamlanan fabrikada Mart- 2001 tarihinde üretime başlanmıştır. Kanda Nascor tarafından 1,5 yıl teknik destek sağlanmıştır. Nascor tarafından ilk bina, projesi Kanadadan gelen Rusyanın Rostow şehrinde yapılmıştır.
  Genel bilgiler:
  Kullanılan ahşabın özsuyu alınıp %16 rutubet kalıncaya kadar kimyasal özelliği bozulmadan fırınlanarak kurutulmaktadır. %16ya kadar kurutulmuş ahşap kuru ağaç sınıfına girer. Kullanılan ağaç cinsi ladindir. Üretimde kullanılan bütün ahşap malzemeler Kanadadan gelmektedir. Bu nedenler ülkemizde maliyeti fazladır.
  Yıllık 10,000 evlik üretim kapasitesine sahip olan Nascor Türkiye, ülkemizden başka, Avrupa, Birleşik Devletler Topluluğu, Ortadoğu ülkeleri içinde her türlü yapı bileşenlerinin üretimini gerçekleştirmektedir.
   
Nascor Ahşap Iskeletli Yapı Sistemi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. AhŞap

  AhŞap

  AHŞAP Ağacın asıl malzeme olarak kullanıldığı eserler bu grup başlığı altında toplanır. Ağacın mimari yapılardaki kullanım alanları arasında tavanlar, sütun ve sütun başlıkları, pencere ve dolap kapakları, korkuluklar, camilerde mahfil ve minberler yer almaktadır....
 2. Ahşap

  Ahşap

  Ahşap bir ev görmek,eğer ev yeni ise iyi bir evliliğe, eski ise bir hastalığın daha kötüye gideceğine işarettir. Ahşap bir ev görmek,eğer ev yeni ise iyi bir evliliğe, eski ise bir hastalığın daha kötüye gideceğine işarettir.Rüyada ahsap bir evde bulundugunu görmek, hayirli bir ise baslayacagina ve o isten menfaat görecegine delalet eder. Çok eski ve yikilmak üzere bulunan ahsap bir evi görmek...
 3. Ahşap kaynağı yenilenebilen tek yapı malzemesidir

  Ahşap kaynağı yenilenebilen tek yapı malzemesidir

  Ahşap kaynağı yenilenebilen tek yapı malzemesidir Bu özelliği, üretimi ve işlenmesi için az enerji istemesi (aynı miktar alüminyumun ellide biri kadar) dönüşebilir olması ve üstün ısı yalıtım özellikleri ile birleştirilince onu çağımızın çevre ve enerji sorunlarına en iyi cevap veren malzemesi yapıyor. Bilinenin aksine ahşap kullanmak ormanların yaşamasını sağlar . Nitekim ahşabı fazla...
 4. Ahşap kasa sandıktan dolap yapımı

  Ahşap kasa sandıktan dolap yapımı

  dolap yapımı ahşap dolap yapımı rafyadan ponpon rafyadan ponpon nasıl yapılır rafya ile Kenarda köşede sakladığınız o koca sandığı çıkarın. İşe yarama vakti geldi. Malzemeler Ahşap kasa sandık. (50×50x140 cm) 1 Çamaşır suyu. Ahşap boyalar. (İskandinav grisi, eski Çin kırmızısı, uyuyan mor) Baskı ruloları. Burgulu ahşap matkabı. Sote testere. (oyma işlemi için yuvarlak kesme ağızlı) Zımpara...

Sayfayı Paylaş