gebe
 1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Nascor Ahşap Iskeletli Yapı Sistemi

  Konu, 'Ev Dekorasyon Önerileri' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  nascor türkiye NASCOR AHŞAP İSKELETLİ YAPI SİSTEMİ
  1- GİRİŞ
  Nascor:
  Yapılarında kusursuzluğu arayanlar için Kanada da endüstri standardı olan ve " ömür boyu garanti" anlayışını getiren alternatif bir ahşap yapı teknolojisidir.
  Her türlü projeyi; mühendislik hesapları yapılmış, yapısal özelikleri test edilmiş, döşeme, duvar, çatı sistemleriyle kaba inşaat olarak tamamlamak mümkün olmaktadır.
  Tarihçesi:
  1982 yılında Kanada da kurulmuş olan Nascor Yaprak General Ahşap ve :):):):)l Endüstri Ticaret A.Ş. ile 2000 yılında lisans sözleşmesi imzalayarak Nascor Türk adı altında fabrikanın yapımına başlanmıştır.
  2001 yılı Şubat ayında yapımı tamamlanan fabrikada Mart- 2001 tarihinde üretime başlanmıştır. Kanda Nascor tarafından 1,5 yıl teknik destek sağlanmıştır. Nascor tarafından ilk bina, projesi Kanadadan gelen Rusyanın Rostow şehrinde yapılmıştır.
  Genel bilgiler:
  Kullanılan ahşabın özsuyu alınıp %16 rutubet kalıncaya kadar kimyasal özelliği bozulmadan fırınlanarak kurutulmaktadır. %16ya kadar kurutulmuş ahşap kuru ağaç sınıfına girer. Kullanılan ağaç cinsi ladindir. Üretimde kullanılan bütün ahşap malzemeler Kanadadan gelmektedir. Bu nedenler ülkemizde maliyeti fazladır.

  Yıllık 10,000 evlik üretim kapasitesine sahip olan Nascor Türkiye, ülkemizden başka, Avrupa, Birleşik Devletler Topluluğu, Ortadoğu ülkeleri içinde her türlü yapı bileşenlerinin üretimini gerçekleştirmektedir.
   
Nascor Ahşap Iskeletli Yapı Sistemi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Ahşap kaynağı yenilenebilen tek yapı malzemesidir

  Ahşap kaynağı yenilenebilen tek yapı malzemesidir

  Ahşap kaynağı yenilenebilen tek yapı malzemesidir Bu özelliği, üretimi ve işlenmesi için az enerji istemesi (aynı miktar alüminyumun ellide biri kadar) dönüşebilir olması ve üstün ısı yalıtım özellikleri ile birleştirilince onu çağımızın çevre ve enerji sorunlarına en iyi cevap veren malzemesi yapıyor. Bilinenin aksine ahşap kullanmak ormanların yaşamasını sağlar . Nitekim ahşabı fazla...
 2. Ahşap Sanatı El Yapımı Çiçekler.

  Ahşap Sanatı El Yapımı Çiçekler.

  el yapimi cicekler el yapımı çiçekler
 3. Ahşap kasa sandıktan dolap yapımı

  Ahşap kasa sandıktan dolap yapımı

  dolap yapımı ahşap dolap yapımı rafyadan ponpon rafyadan ponpon nasıl yapılır rafya ile Kenarda köşede sakladığınız o koca sandığı çıkarın. İşe yarama vakti geldi. Malzemeler Ahşap kasa sandık. (50×50x140 cm) 1 Çamaşır suyu. Ahşap boyalar. (İskandinav grisi, eski Çin kırmızısı, uyuyan mor) Baskı ruloları. Burgulu ahşap matkabı. Sote testere. (oyma işlemi için yuvarlak kesme ağızlı) Zımpara...
 4. Dekoratif Ahşaptan El yapımı Gazetelik Modelleri

  Dekoratif Ahşaptan El yapımı Gazetelik Modelleri

  gazetelik modelleri Hem dekoratif, hem ahşaptan hem de el ile ince işlenerek yapılan gazetelik modellerini mobideko.com sizler için araştırmış. Dilerseniz bu ürünleri satında alabilirsiniz meleklerim. DEKORATİF AHŞAH GAZETELİK MODELLERİ Diğer Ayrıntılar ürün modellerini görmek ve satın almak için TIKLAYINIZ

Sayfayı Paylaş