Nasıl Daha Hızlı Makyaj Yapabilirim?

TİTAN

*Melekler Mekanı*
Nasıl Daha Hızlı Makyaj Yapabilirim?
Bu sayfa; Nasıl Daha Hızlı Makyaj Yapabilirim konusu hakkında bilgiler vermektedir.


Sevgili melekler, bildiğiniz gibi doğallık ve sadelik her alanda ön planda. Bu noktada az makyaj yapmak da kadınlar tarafından tercih ediliyor. Eğer siz de çok önemli bir davete katılmayacaksanız, makyajınızı her zaman sade tutmalısınız. Bu sayede zaman da kazanabilirsiniz. Bunun dışında en iyi ve hızlı şekilde nasıl makyaj yapabilirsiniz makalemizde bu konuyla ilgili bilgilere yer veriyoruz...


hizli_makyaj-320.jpg1. Maskara

Maskara uygulaması son derece uzun süren bir iştir ama maskaranızın fırçasını temiz tutarsanız, maskara uygulamak çok daha kolaylaşır. Maskara fırçanızı geceleri yatmadan önce temizleyin, böylelikle sabaha daha az işiniz kalır.
2. Göz farı

Eğer ekstra birkaç dakikanız varsa neden göz farı sürmeyesiniz? Göz farı fırçaları gerçekten de çok işe yarar ve bu fırçalar sayesinde göz farını ne kadar süreceğinizi kolayca ayarlayabilirsiniz.
3. Dudak parlatıcısı

Parlatıcı sürmek, ruj sürmekten çok daha kolaydır. Ruju doğru sürmek birkaç adımdan geçer ve renkle ilgili sorun yaşarsanız, makyaj süreniz uzar ama dudak parlatıcısını çantanıza atıp istediğiniz an 1-2 saniye içinde sürebilirsiniz.
4. Pudra fondötene karşı

Fondöteni sürdükten sonra kuruması ve yüzünüze oturması için beklemek gerekir. Onun yerine pudra kullanmayı tercih edin.
5. Kirpik kıvırıcı

Uyuyakaldınız ve kirpiklerinizin güzel görünmesi için maskara sürmeye bile vaktiniz yok mu? Kirpik kıvırıcı kullanmayı deneyin. Böylece kirpiklerinizi yukarı doğru kıvırmış olursunuz ve bu, onların güzel görünmelerini sağlar.
6. Dağıtılmış eyeliner

Göz farı sürecek vaktiniz yok mu? Sorun değil! Eliniz ile dağıtacağınız eyelinerınız da en az far kadar güzel duracaktır. Üstelik şu sıralar oldukça moda.
7. Krem allık

Hangi allığın sizin teninizde güzel duracağı sorusuyla uğraşmak istemiyorsanız, krem allık kullanmayı deneyin. Krem allıkları uygulaması son derece kolaydır. Üstelik krem allığınızı arabada bile sürebilirsiniz.
8. Kolay renkler seçin

İşte size son tavsiyemiz; hızlı makyaj uygulamadaki en önemli şeylerden biri renk seçiminizdir. Aceleniz olduğu zaman cesur renkleri bir kenara bırakın ve daha kolay renklerle makyajınızı uygulayın.
 
Üst