Nasıl hamile kalınır ? Erkek bebek olması için neler yapılmalıdır ?

Uzman SühaN

Administrator
Nasıl hamile kalınır ? Erkek bebek olması için neler yapılmalıdır ?
ERKEK ÇOCUĞA NASIL HAMİLE KALINIR ?

Hamile kalmaya çalışıyorsanız , büyük ihtimalle ipuçları ve tavsiyelerle boğulmuş olmalısınız. Kitaplar, dergiler, internet siteleri , arkadaşlarınızın ve akrabalarınızın ilginç tavsiyeleri kafanızı karıştırabilir. Ancak efsaneleri gerçeklerden nasıl ayırırsınız? Bu makalede nasıl hamile kalınır, bebeğin erkek olması için neler yapılabilir ? Tüm detaylı bilgileri makalemizin devamın da bulabilirsiniz.
nasıl hamile kalınır.jpg
Hamile kalmak, her kadın için kolay değildir. Bazı kadınlar doğum kontrolünü bıraktıktan hemen sonraki ay hamile kalır, kimide gebe kalmada problem yaşar. Siz ve eşiniz ebeveyn olmaya nihayet karar verdikten sonra, gebe kalmayı kolaylaştırıcak yöntemler uygulamaya başlayabilirsiniz. Doğurganlıkla ilgili sorun yaşıyorsanız alabileceğiniz tıbbi tedaviler ve cerrahi prosedürler vardır. Düzenli ilişkiye rağmen 1 yıl içinde gebe kalamadıysanız mutlaka bir kadın dopum uzmanına görünün.YUMURTA 'dan EMBRİYOYA YOLCULUK ( Nasıl hamile kalınır resimli )

Stresten uzak durun


Hamile kalmayı planlıyorsanız mümkün mertebe stresten kaçının. Aşırı stres çok nadir vakalarda yumurtlama yeteneğinizi etkileyebilir gebe kalmanızı zorlayabilir.


Yumurtlama günlerinizi belirleyin


Yumurtlama dönemi kadının hamile kalmaya elverişli en verimli günlerdir. Bu günlerde ilişkiye girmek gebe kalma şansınızı artıracaktır. Ayrıca yumurtlamadan 1-2 gün önce ilişkiye girmeniz de hamile kalmanızı sağlayabilir.Çünkü sperm rahim de 3-5 gün yaşayabiliyor.Sabahları ilişkiye girin


Günün erken saatlerinde spermler daha üst seviyede oluyormuş. Bu nedenle bir bebek yapma planınız varsa sabahın erken saatlerinde ilişkiye girin.


İlişki sıklığı ve pozisyonu


Gebe kalmak için ilişki sıklığıda önemlidir. Gün aşırı ilişkiye girin. Gebe kalmaya en elverişli pozisyon kadının altta erkeğin üstte olduğu pozisyondur


İlişkiden önce öksürük şurubu içmek


Bir araştırmaya göre ilişkiden önce öksürük şurubu içmek servikal mukusu artırıyormuş. Servikal mukus spermi uzun süre rahimde tutar ve rahim boyunca daha hızlı ilerlemesini sağlar.erkek bebeğe hamile kalmak.jpg
Erkek bebek olması için


Bazı ebeveynler, belirli teknikleri izleyerek, diyetlerini değiştirerek, yatak odasında çeşitli pozisyonlar kullanarak erkek bebek doğurduğunu iddia ediyor. Bu teoriye göre tuzlu gıdalar, kırmızı etler, yumurta, bezelye, kuru üzüm, kabak, mantar, fasulye, tatlı mısır, ekmek ve balık tüketenlerin erkek bebek doğrucağı söyleniyor.Bu diyet rahimin Ph dengesini değiştiriyormuş. Potasyum, kalsiyum C, E ve B12 vitaminleri gibi çok çeşitli besin maddelerini tüketin. Kahvaltı, özellikle önemlidir, bu yüzden asla atlayın!


Doğru zamanda ilişkiye girin


Uzmanlar Y kromozomlu spermin X kromozomlu dişi sperminden daha hızlı yüzdüğünü söylüyorlar. Bununla birlikte X kromozomlu dişi sperm rahimde daha uzun yaşamaktadır. Erkek bebeğiniz olsun istiyorsanız Yumurtlama gününde ilişkiye girin. Eşiniz 3 gün cinsel perhizli olsun. Öncesi ilişkiye girerseniz bebeğiniz kız olur.


Hangi gıdalar hamile kalmak için iyidir?


Diyet sadece genel sağlığımız iin değil üreme sağlığımız içinde önemlidir.Beslenme şekliniz üremenizi etkileyebilir. Diyetinize sağlıklı besinleri dahil ettiğinizden emin olun.Ve aşağıda yer alan besinleri tüketin

ıspanak

Muz

Yumurta

Güçlendirilmiş tahıllar

Fasulye, mercimek, fındık

Ispanak, içerdiği çinko ile yumurtlamanıza yardımcı olacaktır. Muz hormonları düzenlemektedir.Vitamin B6 bakımından zengindir. Yumurta ve tahıllar, D Vitamini için zengin kaynaklardır. Son olarak, fasulye, mercimek ve fındık, proteinle doludur.Sigara içmeyi bırakmak bir bebek doğurma şansını arttırır, bilindiği gibi sigaralardaki kimyasal maddeler sadece sperm sayısını değil aynı zamanda sperm hücrelerinin motilitesini de etkiler . Hem erkekler hem de kadınlar, daha sağlıklı bir üreme sistemine sahip olmak için sigaradan uzak durmalıdır. Ayrıca erkeklerin çok sıcak suyla yıkanmamaları, dar iç çamaşır giymekten kaçınmaları gerekir.Bir bebek sahibi olmak istediğinizde dikkate alınması gereken birçok seçenek vardır. Bu seçenekler arasında sağlıklı beslenme, yumurtlama günlerini takip etme,stresten kaçınma, ilişkideki pozisyon vs. Hamile kalmak istiyorsanız sağlıklı bir yaşam tarzını benimseyin. Gebe kalmadan önce mutlaka doktor kontrolün den geçin.
 
Moderatör tarafında düzenlendi:
B

banu18.

Forum Okuru
hamile kalmak için öksürük şurubu içilmesini de ilk defa duydum 4 aylık evliyim bende deneyeceğim
 
Üst