1. TİTAN

  TİTAN *Melekler Mekanı*

  Kayıt:
  21 Eylül 2012
  Mesajlar:
  14.147
  Beğenilen Mesajlar:
  1.646
  Ödül Puanları:
  113

  Naylon Poşetler Tarihe Karışıyor

  Konu, 'Güncel Haberler' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

  Bu konu naylon poşetler kalkıyor konusu hakkında bilgiler vermektedir.

  Sevgili melekler, yaşı biraz büyük olanlar bilirler. Eskiden pazarlara gidilirken fileler ve pazar çantalarıyla gidilirdi. Bugün olduğu gibi naylon poşet kullanılmaz, sebze meyveler kese kağıtlarla satılırdı. Düşük maliyetli olması sebebiyle kullanılmaya başlanan ancak çevre kirliliği yaratan naylon poşetlerin piyasadan kalkması için çalışmalar başlatıldı. İşte detaylar..


  < Konu Resmi..>
  Çevre ve Şehircilik Bakanlığı naylon poşete savaş açtı. Doğaya karışması yaklaşık bin yıl süren naylon poşetlerin kullanımını azaltmak için çalışmalar başladı.
  Pazarlarda, marketlerde, mağazalarda kısacası hayatın her alanında kullanılan naylon poşetlerin verdiği zararın önüne geçebilmek için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'ndan önemli bir adım geldi. Bakanlık, naylon poşetleri kaldırmak için önemli bir adım attı.

  Doğada geri dönüşümü yaklaşık bin yıl süren naylon poşetlerin kullanımının azaltılması için bakanlık alternatif yöntemler arıyor. Bakanlık, naylon poşet yerine doğada kısa sürede kendiliğinden yok olan biyobozunur poşetlerin kullanılması için çalışma başlattı.

  Biyobozunur poşetlere, sağlığa ve çevreye zarar vermeden üretilmesi için de standart getirilecek.

  Biyobozunur poşetler, ilk olarak market ve pazarlarda kullanılacak. Çevre Yönetimi Genel Müdürü Mehmet Baş, ''Türkiye'yi doğadan silinmeyen, etrafı kirleten çirkin görüntüden kurtaracağız'' dedi.

  Uygulama ilk olarak market ve pazarlarda kullanılacak.


   
Naylon Poşetler Tarihe Karışıyor konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. naylon poşetler

  naylon poşetler

  Naylon poşetler Naylon poşetleri şeritler halinde kesin. Tığ ile istediğiniz büyüklükte 2 tane kare örün,3 tarafından birleştirin .. Sapları da örüp monte edin . eğer renk renk örerseniz daha orijinal bir havası oluyor J
 2. ‘Naylon poşetler Caretta Carettaları öldürüyor’

  ‘Naylon poşetler Caretta Carettaları öldürüyor’

  ‘Naylon poşetler Caretta Carettaları öldürüyor’ İzmir Balıklıova’da kurulu bulunan balık çiftliklerinin, denize attıkları naylon poşetlerin caretta caretta türü deniz kaplumbağalarının ölümüne yol açtığı iddia edildi. Yarımada Çevre Platformu Dönem Sözcüsü Ümit Bora, yaptığı yazılı açıklamada, Balıklıova köyü sahilinde 2 caretta caretta deniz kaplumbağasının geçen hafta içerisinde ölü...
 3. Oyakbank ismi tarihe karışıyor..

  Oyakbank ismi tarihe karışıyor..

  Oyak Bank’ı satın alarak Türkiye pazarına giren Hollanda kökenli uluslararası bankacılık zinciri ING Bank 7 Temmuz 2008 tarihi itibaren resmi isim değişikliğini tamamlayacak ve 1996'da bankacılıkta başlayan Oyak Bank dönemi resmen son bulmuş olacak. ING Bank Türkiye Genel Müdürü Hakan Eminsoy, “Normalde Oyak Grubu ile varılan anlaşmaya göre Oyak Bank ismini 1 yıl süreyle kullanma hakkımız...
 4. Kısırlık tarihe karışıyor

  Kısırlık tarihe karışıyor

  İngiliz bilim adamları embriyodan alınan kök hücreden insan spermi ürettiklerini bildirdiler. Newcastle Üniversitesi ve Kuzeydoğu İngiltere Kök Hücre Enstitüsü araştırmacılarından kurulan ekibi yöneten profesör Kerim Nayernia yeni bir teknik kullanarak erkek XY kromozomu taşıyan embriyodan alınan kök hücreden laboratuarda insan spermi ürettiklerini belirtti. Profesör bu buluşun doğurganlık...
 5. Atkı Tarihe Karışıyor

  Atkı Tarihe Karışıyor

  Başlıkta da gördüğünüz gibi atkı tarihe karışıyor. Hele ki atkının montunuzun üzerinde kalmasını hiç sevmiyorsanız, montun üzerinde şık durmadığını düşünüyorsanız bunlar tam size göre meleklerim :) Berenizi de uyumlu bi renk seçerseniz daha ık olursunuz :) Kaçırmayın derim. :tik:

Sayfayı Paylaş