Nazardan Korunmak İçin Ne Yapmak Gerekir?

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Yönetici
Nazardan Korunmak İçin Ne Yapmak Gerekir?
nazardan korunmanın yolları, nazardan korunmak için, nazardan nasıl korunurum

Nazardan korunmak ve olumsuz etkilerinden sakınmak için okunması oldukça faziletli dua bilgilerini sizler için paylaşıyoruz. Nazardan korunmak için bu duaları sık sık okumak ta fayda olduğunu hatırlatarak sizlere konu ile ilgili detaylara geçiyoruz.

nazar.jpg

“Nazar hasıl olmadan ondan korunmak mümkün müdür?” sorusu akıllara geldiğinde yine sünnet ışığında doğru cevaplara ulaşabiliyoruz. Muavvizeteyn (Nas-Felak) Surelerini okumak, bereketle dua etmek, güzellikleri gizlemek, nazar edene iyilikte bulunmak bu önlemler arasında sıralanabilir. Nazarın tesirinden kurtulmak içinse, abdestli olmaya çalışmak, dualarla manevî korunmaya sığınmak öncelikli önlemler olabilir.


İnsanların büyük bir ortak noktası olan nazar inancı toplumu etkisi altına almıştır. Nazar vardır ve haktır; ancak nazar çeşitli inançlarla ve kimi zaman da eksik bilgi ve cahillikle farklı yorumlanır. Nazara inanırken, onun etkisinden uzak kalmak isterken kullara değil gerçek söz sahibine itibar etmeli, şifayı da ondan beklemeliyiz. Tahtalara vurmak yerine Kur’an-ı Kerim ve sünnet doğrularıyla bu hayatın bir parçası olan enerji olayını en aza indirmeye çalışmalı ve belki de öncelikle işe kendimizden başlayarak “maşaallah” demeyi ihmal etmemeliyiz.
 
Üst