Ne İçin Yaşıyoruz?

M

Misafir

Forum Okuru
Ne İçin Yaşıyoruz?
ne icin yaşıyoruz
Ne için yaşıyoruz öyle mi? Hiç uğruna derdim önceleri. Bu düşünceyi benimseyen binlerce genç olduğunu söyleyebilirim. Bizler beşeri yaratıklar parçaları bütünleştirmek adına yaşamın parçasıyız. Yap boz tahtasını düşünün. Zamanın her adımında bir parçası oturur yerine. Bir de bakmışsınız ki karşınızda güzel bir manzara yani bütün...
Tohumu toprağa serptiğimizde önce çimlenir sonra yeşerir sonra çiçek ve meyve derken solar. Ama görevini yerine getirmiştir. Yeni tohumlar bırakmıştır ardında...
İnsanda böyle işte doğar büyür gelişir ve ölür. Ölürken keşkeleri olur çoğunun... keşkesi çok olan insan yaşamamış demektir. Ben hayatta keşke dememek ve ömrümün her dakikasını dolu dolu yaşamak için burdayım.
İnsan beyni zaman içinde gelişir. Anlayış hoşgörü ve sevgi olguları heykeltraşın heykelleri gibi kalpte ve beyinde şekillenir. Ben hayatın olgunluğunu tatmak için yaşıyorum.
Ben yalnış gördüğüm insan doğasına aykırı olan düşünceleri şiddetle yok etmek için yaşıyorum...
Ben namusun şerefin yürekte olduğunu insanlara göstermek için yaşıyorum.
Başta da söylediğim gibi bunlar bütünün parçaları ve kendimle bütünleşmek için yaşıyorum

Geri