Neydi hayat?

SadmiN

♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥
Yönetici
Neydi hayat?

NEYDİ HAYAT???

Hayat neydi?
Senelerce sordum kendime bu soruyu! Cevap bulamadim hala..
Hayat neydi? Sevinç mi? Kuçuk bir mutluluk yoksa mutlulugu bulmak miydi hayat?
Yoksa tam tersi miydi! Tam mutlulugu yakaladiginda,yada yakaladigini sandigin anda,
Simsiyah bir perdenin mutlulugu örtmesimiydi hayat!
Ve oyle anlarda, o perdeyi acmaya calişmak, bir umutla karanligin aydinliga donuşmesini
Beklemekmiydi hayat? Bir sevinc cigligi atmak, yoksa bekledigin saatlerin canini yakmasimiydi hayat!
Haykirmakmiydi?

Hayat neydi?
Aglamakmi? Hickiriklara bogularak aglamak caresizce, gozlerinden yagmur gibi suzulen her damla yaşa
engel olamamakmiydi? Yada yagmur yagdigi zaman üşürcesine kendini sokaklara atip,kimse fark etmesin diye,
yagmurda islanirken aglamakmiydi hayat?
Bogazinda adini koyamadigin birşeylerin düğümlenmesi..ve ses cikarmadan haykiran bir sessizlikmiydi hayat?

Karanlikta bogulmak caresiz kalmak..kimseye derdini icindekileri anlatamamakmiydi hayat?
Neydi hayat! Aydinlikta bile kendini karanlikta hissetmek mi..!
Haykirmak ama sesini duyuramamakmiydi!
Nefessiz kalmak..bogulmakmiydi! Susamak,ac kalmak..yoksa doğmakmiydi!
Küsmek,kirilmak beklmekmiydi..aydinligi beklemek!

Neydi hayat?
gidenlerin arkasindan baka kalmakmiydi! Verilen sozler,edilen yeminleri hatirlamak,
Dost dediklerinin gitmesi ardindan saatlerce ağlamakmiydi!
Sevdiklerini özlemek,seslerine muhtac olup duymamakmiydi!
Yureginde kimsenin gormedigi kanayan yaraya merhem bulamamakmiydi hayat?

Hayat neydi?
Aci cekmekmi! ölurcesine delicesine ve acimasizca aci cekmek mi?
Yuregindeki,gozlerindeki tum bedenini yavaş yavaş saran bir acı miydi hayat?
Acini paylaşmak mi,yoksa yalniz ve tekbaşina yaşamakmiydi hayat?
Kaybetmek..yenilmek..mutlulugu bilmemek..aci ile yaşamakmiydi hayat?

Hatirlamakmiydi hayat! Eski anilari..guzel gunleri..
çocuklugunu,gencligini..hatirlamakmiydi?
gidenleri...unuttugun..unutuldugun dostlari hatirlamakmiydi ?
Hayatintan cikanlari..cikmak zorunda kalanlari..ya da kendiliginden gidenleri hatirlamakmiydi?

Yoksa unutulmakmiydi hayat..En sevdiklerinin en yakinlarinin seni unutmasimiydi hayat.
Onlari özlemek..ve birgun seni hatirlamalarini bir ümitle beklemekmiydi hayat..
Hicbirzaman geri dönmiyeceklerini bildigin halde..yinede beklemekmiydi?

Neydi hayat..
Olmekmi..yoksa inadina yaşamak mı..?

peki ya sizce...nedir hayat??
sizce?????

alıntı..

Ce: Neydi hayat?

Beklemekmiydi hayat? Bir sevinc cigligi atmak, yoksa bekledigin saatlerin canini yakmasimiydi hayat!
Haykirmakmiydi?

bence hayat bu:(

bilge canım herkez için bişey hayat değil mi?ama bişey ifade etmesi bile güzel bence..

Hayat neydi? Sevinç mi? Kuçuk bir mutluluk yoksa mutlulugu bulmak miydi hayat?
Yoksa tam tersi miydi! Tam mutlulugu yakaladiginda,yada yakaladigini sandigin anda,

Simsiyah bir perdenin mutlulugu örtmesimiydi hayat!
Ve oyle anlarda, o perdeyi acmaya calişmak, bir umutla karanligin aydinliga donuşmesini
şuan benim için bu malesef:(

hayatin ne oldugunu halen anlamis degilim neden dogdugumu neden yasadigimi ne yaptigimi yasiyorum sadece............paylasimin icin sagol....

inadına senın olmayan ve başkalarına feda ettiğin ama yaşamak için sarıldıgın ölmeyi hergün bekleyip sorumluluklarından dolayı katlanmak zorunda oldugun hayatı hepimiz yaşıyoruz
hiçkimse şanslı dogmuyor egerki güçlüysen korkularını yanlızlıgını çaresızlığını gizliyorsan ozaman varsın

ne kadar guzel yazmisin melegim aglattin beni sabah sabah...zaten bu siralarda hep agliyorum...bazen nedenli bazen neden agladigimi bilmeden agliyorum iste ne biliyim bi tuhafim bu siralar....

Geri