NG Fotoğraf Yarışması’nda sona doğru

M

Misafir

Forum Okuru
NG Fotoğraf Yarışması’nda sona doğru
İSTANBUL - National Geographic Society, yerel edisyonların da işbirliğiyle Uluslararası Fotoğraf Yarışması’nın ikincisini düzenliyor (National Geographic International Photography Contest 2007). luslararası yarışmanın ilk adımı olan Türkiye ayağına, National Geographic Türkiye okurları dört kategoride fotoğraf sunarak katılabilecek. Yarışmaya katılacaklar National Geographic Türkiye dergisinin Ağustos sayısında verilen formu doldurarak 31 Ağustos 2007’ye kadar fotoğraflarını göndermeleri gerekiyor.

Yarışmanın Türkiye jürisinde Ara Güler, Oğuz Haksever, Cem Aydın, Kemal Nuraydın ve James Stanfield yer alıyor. Yarışmanın geçen seneki birincisi Erdal Kınacı, Amerika’dan da birincilikle dönmüştü. Kınacı’nın geçen yıl birincilik ödülüne layık görülen fotoğrafı için National Geographic (NG) fotoğrafçısı James Stanfield, “Çarpıcı bir fotoğraf; bravo!” diyerek Kınacı’yı kutlamıştı.

BU YILIN BİRİNCİSİ DE TÜRKİYE’DEN ÇIKAR MI?
“İnsan”, “Manzara”, “Hayvanlar” ve “Foto Öykü” olmak üzere dört kategoriden oluşan yarışmayla ilgili olarak hem derginin Ağustos sayısında hem de katılım koşullarına dair bilgi edinilebilir.

271475.jpgYarışmanın Türkiye finalinin birincileri Ekim 2007 sayısında ilan edilecek ve dört kategoride büyük ödüle layık görülecek finalistler, tüm masrafları karşılanarak National Geographic Society’nin Washington’daki genel merkezinde ağırlanacak.271478.jpg
Geçen senenin birincisi Türkiye'den...


2006’NIN BİRİNCİSİ TÜRKİYE’DEN ÇIKMIŞTI
National Geographic Society’nin yerel edisyonlarının işbirliği ile düzenlediği, 17 ülkenin katılımı ile gerçekleştirilen ve toplamda 30 bini aşkın fotoğraf başvurusunun değerlendirildiği “Uluslararası Fotoğraf Yarışması’nda” Türkiye’yi “İnsan” kategorisinde temsil eden Erdal Kınacı birincilik ödülüne layık bulunmuştu. Ödüle hak kazanan Erdal Kınacı, fotoğrafı mensubu olduğu bir sosyal yardım derneğinin çalışmaları sırasında Mersin’de çekmişti...

Geçen yaz Washington’da düzenlenen yarışmanın jüri üyeliğini dünyaca ünlü National Geographic fotoğratçısı Jodi Cobb, fotoğraf direktörü David Griffin ve fotoğraf editörü Susan Welchman üstlenmişti.

Aralarında ünlü fotoğrafçılar Ara Güler ve James Stanfield’ın da bulunduğu Türkiye jürisi, Türkiye elemelerinde Erdal Kınacı’nın fotoğrafını birincilik ödülüne layık bulmuştu.
 
Üst