1. PaSikA

  PaSikA Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  28 Kasım 2007
  Mesajlar:
  19.755
  Beğenilen Mesajlar:
  601
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  İstanbul

  Nil karaibrahimgil '30'umdan sonra değiştim'

  Konu, 'Magazin' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

  < Konu Resmi..>


  BUGÜNE KADAR ESPRİLİ ŞARKI SÖZLERİYLE, KENDİNE ÖZGÜ BİR KULVARDA İLERLEYEN NİL KARAİBRAHİMGİL, '30'UMDAN SONRA DEĞİŞTİM' DİYOR VE EKLİYOR: DAHA AZ ZEKİ AMA DUYGULU BİR 'OLGUN KADIN ALBÜMÜ' OLDU!..

  Cem Yılmaz'ın son filmi A.R.O.G.'da, 'Mimi'yi canlandıran şarkıcı Nil Karaibrahimgil, yeni albümünü de yakında çıkartacak. Değişen tarzıyla herkesi şaşırtmaya hazırlanan güzel şarkıcı, 'Soranlara 'Değiştim' diyorum. 'Hande Yener kadar mı?' diye soruyorlar. 'O kadar değil' diyorum' şeklinde konuşuyor. İşte, Nil Karaibrahimgil'in oyunculuk deneyimine ve geçirdiği değişime dair Yeni Aktüel Dergisi'ne yaptığı açıklamalar.

  * A.R.O.G. ilk sinema filminiz... Nasıl oldu da 'Evet' dediniz?
  En büyük neden Cem Yılmaz. Türkiye'de doğan en dinamik, en zeki ve de en komik insanlardan biri. Karakter de sanki benim için yazılmış. 'Evet' dememde bir diğer etken de, rolün beni çok gıdıklaması oldu. Hayatta kaçırılmayacak bir fırsat gibi geldi.

  * Nasıl ve ne zaman dahil oldunuz peki ekibe?
  Cem bana mesaj attı. Şöyle yazıyordu: 'Taş devrinde anaokulu öğretmenisin, adın Mimi.' Ben de 'Tamam' dedim.

  * Çekimler başlayınca zorlandığınız anlar oldu mu?
  Çoook! Michael Kane'in oyunculuk DVD'sini seyrettim. Hiçbir işe yaramadığını göreceksiniz! Kameranın önüne geçince korkunç bir şey olduğunu gördüm.

  * Neydi sizi zorlayan?
  Sadece kameraya lafını söylemekle olmuyor. Elimden geleni yaptım ama bu konuda bir iddiam yok. 'Gelmiş geçmiş en kötü oyuncu' da dense, ben yine müzisyenim.

  CEM GEREKSİZ MÜTEVAZI
  * Yardım aldınız mı?
  Sadece iki kişiyle konuştum. Biri Meltem Cumbul, öteki 'Avrupa Yakası'nın 'Makbule'si; Hasibe Eren. Ama çalışma yapmadık. Kimseden yardım almadım.

  * Cem Yılmaz filmde bir-iki gerçek oyuncu olduğunu, kalanının kendisi gibi gönüllü amatörler olduğunu söylemişti...
  Gereksiz yere mütevazı davranıyor. Bence profesyonel oyuncudan çok daha yetenekli, en az onlar kadar mükemmel bir oyuncu.

  * Sette nasıl peki?
  Çok güzeldi. Yeri geldiğinde çok ciddi ve işine çok hâkim. Yeri geldiğinde de insanları güldürerek rahatlatmayı çok iyi bilen biri. Ortada sulusepken bir eğlence hali, stand up şov yok. Çok kalabalık bir film, yönetilmesi gereken bir sürü insan var. Bir de dış çekim. Bulut geliyor, dört saat bekliyoruz. Bisküvi yiyip, çay içiyoruz. O sırada para kaybediliyor aslında. Buna rağmen muhteşem idare etti. Üstelik oynuyor da!

  DAHA AZ ZEKİ!
  * Yeni albümünüz çok yakında çıkıyor. Nasıl bir albüm oldu?
  30'u geçince mi oldu bilmiyorum, 'Ben değişeceğim' dedim ve değiştim. Bir DVD'ci, yeni albümü sordu. 'Geliyor' dedim. 'Nasıl' dedi. 'Değişik' dedim. 'Hande Yener'inki kadar değişik mi?' dedi. 'Yok, o kadar değil' dedim. Daha duygusal, daha az zeki, daha kalbe dokunan bir albüm oldu. Bence büyümüşüm.

  * Olgun kadın albümü diyebilir miyiz?
  Aynen. Hesapladığım bir şey değil, öyle oldu. Şarkılar öyle. Bu bir yolculuk ve sen nereden geçiyorsan, insanlara oradan bir şey gönderiyorsun.

  * Sözler de çok değişti mi?
  Evet, çok değişti.

  EVE GİDERKEN YALNIZIM
  * Esprili sözler var mı?
  Var ama çok fazla değil. 'Yok ki senin bir yedeğin, Kötü Kedi Şerafettin' diye bir laf var mesela.

  * 'Sözlerim esprili ama basit değil, hepsinin bir felsefesi var. Çektiğim acılar yüzünden böyle bir refleks geliştirdim' demişsiniz. Ama dışarıdan bakıldığında acı çeken biri gibi durmuyorsunuz...
  Allah'a şükür hayatımda 'Ne acılar çektim bir bilseniz' diyeceğim bir durum yok. Şükrediyorum. Fakat, parasızlık değil, açlık değil ama başka türlü acılar yaşayabiliyorsun. Madonna ve Björk'te de aynı korkular, güvensizlikler var.

  * Yaşadığınız kaygı nedir?
  Aslında kalabalıktasın ama çok yalnızsın. Çıkıp 10 bin kişiye konser veriyorsun ama montunu giyip evine gidiyorsun. O insanlar seninle eve gelip partiye devam etmiyor.

  * 30'unuzdan sonra ilişkilere bakış açınız da değişti mi?
  Evet. Daha duygusal, daha az dalgacı, daha teslim olmuş...

  * 'Teslim olmuş' derken?
  Aşka teslim olmuş, kendini suya bırakmış... Daha az kalabalık.
  gecce.com


   
Nil karaibrahimgil '30'umdan sonra değiştim' konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Nil Karaibrahimgil - Extra Large

  Nil Karaibrahimgil - Extra Large

  Onun aşkı bana extra large bana extra large bana extra large Giydim ama benim boyum kaç benim kilom kaç Daha benim yaşım kaç Çok değil arar o beni arada bir O benim hayatımın tuzu biberi Özledim iyi şeyler düşün dedi Gözlerim bir onun yolunu bekledi Onun aşkı bana extra large bana extra large bana extra large Giydim ama benim boyum kaç benim kilom kaç Daha benim yaşım kaç Onun aşkı bana...
 2. Nil Karaibrahimgil - Bu Mudur?

  Nil Karaibrahimgil - Bu Mudur?

  aşk aşk aşk kalbim vurulmuş mudur çarpıp durmuş mudur bu mudur modern zamnlarda aşk yorulmuş mudur bu mudur yanıp sönerken ne güzeldi ne güzeldi ne güzeldi kayıp giderken ne güzeldi ne güzeldi senin kalbin boş mudur çalsam evde yok mudur bu mudur modern zamanlarda aşk dibdidududu mudur bu mudur nefesler tutulmuş mudur atmosferde aşk yok mudur bu mudur modern zamanlarda aşk buharlaşıp...
 3. Nil Karaibrahimgil resimleri

  Nil Karaibrahimgil resimleri

  tek taşını kendi alarak kadınlar arasında tek taş muhabetlerinde bir çığır açan ve tam 7 yaşından belli söz yazan Nil Karaibrahimgil resimleri.haa bu arada sevgili Nil hem tek taşını kendi almış hemde kendi takmış sakın unutmayın oldumu melişlerim :D:D bütün kızlar toplanınca zaten kendisi anlatacaktır size tek taş olayının detaylarını :D:D hadi bakim sağ eller havaya :f040:
 4. Nil Karaibrahimgil - Kırık

  Nil Karaibrahimgil - Kırık

  Ocakta cay, ama buz gibi içim Tepede ay, hersey sensiz ne biçim Hayat kuru, gözlerimde yaş var Tek bir soru; niye kırık bukadar Bir şakam var; sen hariç kimse gülmez Unutursun dedıler kırk gün sürmez Kazagın bende, koklamaya korkarım Bırak kalsın Kırıldım tamam Çektın gittin tamam Üstüne varmam Arayıp sormam Yorgunum bakma Gel desem sacma Beni terk mi ettin? Tamam dönme O zaman üstüme varma...

Sayfayı Paylaş