Etiketler:
 1. Bilge Gökçen

  Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  27 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  11.882
  Beğenilen Mesajlar:
  117
  Ödül Puanları:
  0

  Nisan Yüzlü Sevgilim

  Konu, 'Aşk Hikayeleri' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

  Sana söyleyecek bir şeyim kalmadı. Artık hiçbir cümleyi tamamlayacak gücüm yok. Belki utanç, belki yılgınlık bütün kelimelerimi alıp götürüyor. Böyle zamanlarda hayat, saçları kökünden kazınmış müntehir bir travestinin bileklerinden sızan sırnsıcak kandır, kimsenin el süremediği. Şimdi ucuz bir otel odasının küçücük tuvaletine sıkışmış bir hayatın eşiğinde duruyorum ve sana söyleyecek hiçbir şeyim kalmadı.
  Nisan saldırıyor üzerime sevgilim. Nisan çalıyor bütün sözcüklerimi. Yüzünde parlayan güneş bir anda kaçıp, yaşlar boşalıyor gözlerinden. Ben nisan şaşkınlığında yitiriyorum öykünün geri kalan kısmını.
  Nasıl bitiyordu? - İyiler nereye gittiler?

  Kadınlar ve çocuklar nasıl kurtulacaklar?
  Bir yağmur böylesine nasıl savurabilir bir insanı? Yağmur değil sevgilim, gözlerinden aktığımdan bu yana darmadağın üstüm başım. Saçlarında biriken kelebek kanatlarını talan ettiklerinden bu yana utanç kemiriyor kalbimi. Saçlarını işgal ettiklerinde kaçtığım sokaklarda düşürdüm şahdamarımı.

  Şimdi yaşamak, ucuz ekmek kuyruğunda bekleyen bir genç kızın saklamaya çalıştığı yüzüdür.

  Şimdi yaşamak, bebeğini terkeden bir kadının göğüslerinden akan hüzündür.
  Nisan yığılıyor üzerime sevgilim.
  Ansızın yağan bir yağmurun, avuçlarından düşen ölü kuşları topluyorum, sokak aralarında. Hiç bu kadar kimsesiz olmamıştım. Hiç bu kadar sensizlik akmamıştı damarlarımda. Böylesi bir yoksulluğa düşüşüm ilk kez.

  Buralardan git istersen nisan yüzlü sevgilim. İstersen buralardan git. Sana söyleyebilecek hiçbir şeyim kalmadı. Kaçamak sözlerle gizliyorum utancımı. Kimsesizliğimi kalabalık cümlelerde saklıyorum. Saçlarını işgal ettiklerinden beri yürümüyorum bu sokakları. Ölü savaşçıların cesaretinden merhamet dileniyorum. İstersen git ve cesur bir kalbin ovalarında yürü. Cesur bir kalbin sabah rüzgarında saçların dağılsın.
  Sana gözlerimde izi kalan son hayallerini vereceğim.
  Sana parmak uçlarımda kalan son duamı vereceğim.
  Sana kirpiklerimde takılı son bakışlarını vereceğim.

  İstersen artık git ve ben bir nisan gecesinin acımasızlığında, asla baştan sona söyleyemediğim bir dağ türküsünün sözlerine bırakayım kendimi. Sokaklara düşmüş kadınların heveslerinde yakayım kalbimi.
  Nisan yüzlü sevgilim.
  Ben bir çay bardağına sığınıyorum şimdilerde. Kahvede oturan yaşlı adamın filtresiz sigarasından yükselen dumana sığınıyorum. Caddenin kenarında bekleşen amelelerin, dirsekleri aşınmış berbat renkli ceketlerine mesela. Böylesi küçük, böylesi gözden uzak şeylere sığınıyorum anlayacağın. Savrulan hayatların, kimselerin görmediği küçük ayrıntılarına. Gösterişsiz yaşam öykülerinin korunaklı yalnızlığına bırakıyorum kendimi,
  Konuşmak yaralarımı acıtıyor. Konuşmak bir ip gibi boynuma dolanıyor. Dilim dolanıyor bu sıralar. Sana söyleyebilecek bir şeyim kalmadı.
  Aylardan nisan.
  Dışarıda deli gibi bir yağmur, hazırlıksız yakalıyor herkesi.
  Beklenmedik bir rüzgar sürüklüyor ne varsa önünde.
  Ben bir rüzgarda sürükleniyorum.
  Konuşmak yoruyor.
  Dışarıda yağmur var ve gitmek için iyi bir gün.
  Yağmur var ve herşeyi gizlemek için İyi bir gün.
  Nisan üzerime yığılıyor sevgilim.
  Ben...
  Veda etmeye çalışıyorum...
  Hepsi bu...


  Tarık Tufan
   
Nisan Yüzlü Sevgilim konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Sevgili

  Sevgili

  DERTLİ BİRİ, ağlayıp inlemekteydi. Oradan geçmekte olan Şiblî, ad**** halini görüp ağlayışının sebebini sordu. Adam dedi ki: “Şeyhim! Bir sevgilim vardı. Güzelliği canıma can katıyor, ömrümü arttırıyordu. Öldü. Ben de derdinden ölüyorum. Yasıyla gözüme âlem kara görünmede.” Şiblî dedi ki: “Mademki gönlün bu yüzden perişan, bu yüzden kendinden geçmişsin, neden boyuna yaslanıyor, ağlayıp...
 2. Gittin ya Gül Yüzlü Sevgili.. MUHAMMED..

  Gittin ya Gül Yüzlü Sevgili.. MUHAMMED..

  sevgili muhammedim sevgili muhammed gül yüzlü muhammed ilahisi gül yüzlü Sevgili.... Ben Veysel’im Kenan ilinde hasretini soluyan Hırkana bürünürüm karanlıkta kaybolduğumda Dört taraftan vururlar beni Vururlarda söyletemezler sensizliği Sümeyye gibi develer ayırır bedenimi Hamza’yım Ey Sevgili, Uhud’dayım tam önündeyim Vahşinin mızrağı deler geçer yüreğimi Gelde okşa ne olur oyulmuş kalbimi...
 3. İki yüzlü yazı :)....

  İki yüzlü yazı :)....

  canınız sıkılıyosa yüzünüzde tebbesüm uyandıracağım bi yazıyı sizlere sunuyorm. Alttaki yazıyı önce düz okuyun Sonra da yalnız siyah satırları okuyun Hatun! Bu ne rezalet? Bulaşık yıka- mamışsın daha! Sonra, akşam banyomu yap- mam için su ısıtmamışsın! Ayrıca yemek de hazır değil! İyi bir kadın; beyinin yemek- lerden ne istediğini bilmeden, ne yapa- cağına böyle karar...
 4. sevgili

  sevgili

  sevgili istiorum

Sayfayı Paylaş