Norm Fazlası Öğretmen Atamaları İle İlgili Son Haber !

Norm Fazlası Öğretmen Atamaları İle İlgili Son Haber !
Norm Kadro Fazlası Öğretmen Atamaları
Norm Fazlası Öğretmenlerin Atamaları BaşladıSevgili melekler ve özellikle öğretmen atamalarını merak edenler, norm fazlası öğretmenlerin atamaları başladı. Detaylar şöyle;


Milli Eğitim Bakanlığına bağlı Öğretmenlerin Atama ve Yer değiştirme Yönetmeliğin 41. Maddesindeki düzenlemeye göre, norm kadro fazlası durumuna düşen sınıf öğretmelerinin istekleri de dikkate alınarak yeniden görev yerlerinin belirlenmesinin planlandığı belirtilmektedir.

Norm Kadro Fazlası Olan Öğretmenlerimize Uyarılar başlığı altında ise fazlalık durumuna düşen öğretmenlerin kadrolu oldukları okul müdürlüklerine bir dilekçe ile başvurarak atanma talebinde bulunmaları istenmektedir.Açık olarak belirtilen eğitim kurumlarından istediklerini tercih sırasına koyarak istedikleri sayıda tercihte bulunabilecekleri belirtilmektedir.

Atamalar öncelikle görevli oldukları yerleşim yerindeki ya da ilçedeki eğitim kurumları olmak üzere il içinde alanlarında norm kadro açığı bulunan eğitim kurumlarına tercihleri de dikkate alınarak hizmet puanı üstünlüğüne göre yapılacağı ifade edilmektedir.
 
Üst