1. TİTAN

  TİTAN Forum Okuru

  Nuri Bilge Ceylan'a Cannes'da Büyük Ödül!..

  Konu, 'Magazin' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

  nuri bilge ceylan, cannes film festivali, büyük ödül, jüri büyük ödülü, ödül aldı, 2011, ile ilgili bilgileri burada bulabilirsiniz  Sevgili melekler,
  64. Cannes Film Festivalinden güzel haber geldi! 8 yıl aradan sonra Nuri Bilge Ceylan ''Jüri Büyük Ödülü''nü aldı.

  Yapımcılığını Zeynep Özbatur Atakan'ın üstlendiği, Yılmaz Erdoğan, Taner Birsel, Muammer Uzuner, Ahmet Mümtaz Taylan'ın baş rollerde yer aldığı filmin çekimleri Keskin'de yapıldı.

  Bosna Hersek ve Türkiye ortak yapımı olan ve Eurimages tarafından desteklenen film, bir doktor ve bir savcının 12 saatlik gerilimli hikayesini anlatıyor.

  Görüntü yönetmenliğini Gökhan Tiryaki'nin yaptığı, 2 saat 35 dakika süren filmin senaryosunu, Ercan Kesal, Nuri Bilge Ceylan, Ebru Ceylan yazdı.

  64 Cannes Film Festvali'nde, "Bir Zamanlar Anadolu'da" filmiyle Nuri
  Bilge Ceylan ve "Le gamin au vélo" filmiyle Eric ve Luc Dardenne kardeşler,
  "Jüri Büyük Ödülü"nü paylaştı.

  Ceylan: "Beklemiyordum"

  Ödül töreninde konuşan yönetmen Nuri Bilge Ceylan ise, "festivalde, filminin en son gösterilen filim olması itibarıyla ödül kazanmayı beklemediğini" söyledi.

  Jüri üyelerinin festival sonunda yorgun olacağı ve filmi yeterince değerlendiremeyeceği kaygısı taşıdığını ifade eden Ceylan, jüri üyelerine bu ödülden dolayı teşekkür ettiğini söyledi.

  Ceylan, yine filmin oyuncuları, yapımcısı ve tüm ekibe katkılarından dolayı teşekkür etti.

  Ceylan'ın Cannes macerası

  Yönetmen Nuri Bilge Ceylan, "Bir Zamanlar Anadolu"da filmiyle 5. kez Cannes Film Festivali'ne katıldı. Ceylan'ın Cannes Film Festivali tecrübesi, 1995 yılında başlamıştı.

  Ceylan'ın, ilk kısa filmi Koza, 1995 yılında Cannes'da gösterildikten sonra, yönetmen çektiği uzun metrajlı "Uzak" filmiyle 2003'te "Büyük Jüri Ödülü"nü kazandı.

  Ceylan, 2006'da "İklimler" isimli filmiyle Cannes'da "FIPRESCI" ödülüne layık görüldü, son olarak 2008 yılında, "Üç Maymun" filmiyle festivalde en iyi yönetmen seçildi.

  Yönetmen Ceylan, 2009 yılında festival jürisinde yer aldı. cnntürk

   
  Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 23 Mayıs 2011
Nuri Bilge Ceylan'a Cannes'da Büyük Ödül!.. konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Nuri Bilge Ceylan Cannes jürisinde

  Nuri Bilge Ceylan Cannes jürisinde

  Geçtiğimiz yıl Cannes Film Festivali'nin En İyi Yönetmeni seçilen Nuri Bilge Ceylan bu yılki jüride yer alacak Yönetmen Nuri Bilge Ceylan, 62. Cannes Film Festivalinde jüri üyeliğine seçildi. Festivalin organizasyon komitesi, düzenlenen basın toplantısıyla, festivalde yarışacak filmleri ve jüri üyelerini açıkladı. Nuri Bilge Ceylan, geçen yıl ''Üç Maymun'' filmiyle en iyi yönetmen...
 2. Nuri Bilge Ceylan hayatı

  Nuri Bilge Ceylan hayatı

  nuri bilge ceylan hayatı, kısaca hayatı, kimdir, biyografi, filmleri, Sinema dünyasınnı en başarılı ödüllü yönetmenlerinden biridir Nuri Bilge Ceylan... Sevgili Melek'ler, başarılı yönetmen hakkında ki bilgiler sizler için geliyor:) Doğum: 1959 İstanbul, Türkiye Evlilik: Ebru Ceylan Ödüller Cannes Film Festivali - Grand Prix 2002 Uzak Cannes Film Festivali...
 3. Nuri Bilge Ceylan'ın Ödüllü Filmi Moskova'da Yarışacak!

  Nuri Bilge Ceylan'ın Ödüllü Filmi Moskova'da Yarışacak!

  nuri bilge ceylan, bir zamanlar anadoluda, moskovada yarışacak, cannes ödüllü filmi, 2011, ile ilgili bilgiler burada melekler Sevgili melekler, Nuri Bilge Ceylan'ın Cannes Jüri Özel Ödüllü filmi ''Bir Zamanlar Anadolu'da'' Moskova'da yarışacak! 64. Uluslararası Cannes Film Festivali'nde büyük jüri ödülünü kazanan 'Bir Zamanlar Anadolu'da' 33. Uluslararası Moskova Film Festivali'nde...
 4. Yarışıp büyük ödüller kazanmaya ne dersiniz ?

  Yarışıp büyük ödüller kazanmaya ne dersiniz ?

  Tüm hamaratlığınızı göstererek büyük ödüller kazanmaya ve ülkenizi dünyada temsil etmeye ne dersiniz, kendine güvenen tüm bayanları http://www.facebook.com/LGTurkiye?sk=app_175602682513897 adresine bekliyorum.
 5. Demet Akbağ Nuri Bilge Ceylan'ın Filminde Oynayacak

  Demet Akbağ Nuri Bilge Ceylan'ın Filminde Oynayacak

  Bu konu; Demet Akbağ Nuri Bilge Ceylan'ın Filminde Oynayacak haberi hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, başarılı oyuncu Demet Akbağ, katıldığı bir programda dünyaca ünlü yönetmenimiz Nuri Bilge Ceylan'ın filminde rol alacağını belirtti. Kış Uykusu adlı film ve haberle ilgili detaylar şöyle... İZZET Çapa’nın sunduğu, SKYTurk360 kanalında yayınlanan “İzzet Paşa” programına...

Sayfayı Paylaş