1. fırtına

  fırtına Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  13 Ekim 2008
  Mesajlar:
  2.735
  Beğenilen Mesajlar:
  28
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  istanbul

  o eski Hande yok

  Konu, 'Magazin' kısmında fırtına tarafından paylaşıldı.

  giyim ve müzik tarzını değiştiren Hande Yener bu konu ile ilgili sivri dilli konuşuyor........
  İPTE YÜRÜDÜM AMA...
  [​IMG]
  SON ÇIKARDIĞI “HAYROLA” ADLI ALBÜMÜYLE ADINDAN SÖZ ETTİREN HANDE YENER, KENDİSİNE YÖNELTİLEN ELEŞTİRİLERE RAĞMEN DOĞRU BİLDİĞİNİ YAPTIĞINI SÖYLÜYOR...

  Yeni neslin ısrarla yola devam etmesini istediğini söyleyen Hande Yener, “Eski Hande’yi isteyenler kaliteye doğru koştuğumu bildikleri halde bunu suçmuş gibi hissettirdiler bana. Ben de şimdi dışarıdan baktığımda bayağı birçok şeye cüret etmişim” diyor

  Sakin müzik isteyenler için uygun olmadığını dile getiren Yener, yeni neslin yola devam etmesi için kendisine destek verdiğini, müziğinde durulma istemediğini söylüyor.

  Albümün adı neden “Hayrola”? Bir yerlere mesaj mı yolluyorsunuz?

  Nereye gidiyoruz diye çoğu zaman düşünüyorum. ‘Siyaset Meydanı’ tarzı programları izlediğim zaman oradaki gençlerin sorularına gerçekten hayranlıkla bakıyorum. Çok bilinçliler ama politikada yoklar. Gençlerin yolunun açılması gerektiğini düşünüyorum. Her şeyi zamana bırakıyoruz ve kendimizi oyalıyoruz. Bizim en kötü alışkanlıklarımızdan biri bu. Hayatın güzelliklerini fark ederek yaşamalıyız diye düşünüyorum.

  Dört yıl önce pop müzikten elektronik müziğe geçtiniz. “Hande Yener bitti” denildi. Pop müziğe geri dönmeyi düşündünüz mü?

  Evet Hande bitti dediler ama beş yıl oldu bitemedim (Gülüyor). Benimle ilgili bir bölünme modu var. Eski Hande’yi isteyenler açsın interneti izlesinler. Herkes mesleğinde sıfırdan başlar ve merdiven çıkar. Ben de merdivenlerdeyim. Geri dönüş amatörce olur. Yeni gelen nesil ısrarla yola devam etmemi istiyor. Onların dikkatini çekmiş olmam benim için çok önemli. Bu anlamda müziğimde durulma istemiyorum. Benim müziğim çok enerjik. Daha sakin müzik dinleyenler için ben uygun değilim. Pop müziğinde lavabo tıkalı demiştim başka yerlere gitti. Tıkanmasının sebebi yeni tarzlar çıkmaması. Bizde en son yıllarda bir tek Ceza çıktı.

  Bir yandan da elektronik müziği kraliçesi yakıştırması var.
  Bana ne kraliçe denmesini ne de berbat müzik yapıyor denmesini beklemiyorum. Kaliteye doğru koştuğumu bildikleri halde bunu suçmuş gibi hissettirdiler bana. Onlar da alışık olmadığı için olabilir. Ben de şimdi dışardan baktığımda bayağı birçok şeye cüret etmişim. İpte yürümüşüm. Ama kanatlarım vardı bir şey olmadı.

  Pembe, turuncu, sarı saçlardan sonra neden kendi saç renginize döndünüz?

  Hipnoz biraz ironik bir albümdü ve saçları o formatta devam ettirdik. 50’leri konsept olarak aldığımız için kendi rengime döndüm. Bir sonraki albümde yine başka arayışlarım olacak. Ben gençliğimin kıymetini biliyorum ve her türlü çılgınlığı denemekten hoşlanıyorum.

  ”Kraliçe Fabrika” adlı sinema filminde oynadınız. Film iki gay’in sevişme sahnesi yüzünden Kültür Bakanlığı’nın engeline takıldı ve gösterilemedi.

  Evet vizyona giremedi. O film festival filmiydi ben vizyona giremeyeceğini biliyordum. Ekip tamamen çok gençti. Yönetmen 18 yaşında Amerika’da eğitim görmüş biriydi. Oradaki tüm ünlüler tamamen destek amaçlı filmde oynadık. Hikâye bir gay’in öldürülmesini anlatıyordu. İki kardeşin tezatlığını anlatıyordu.

  Sizin rolünüz neydi filmde?

  Gay’lerin ikonuyum. Kız, kardeşinin gay olduğuna inanmıyor ve onu doktora götürüyor. Doktor da gay bu arada. Öyle bir ortama bir anda ben düşüyorum ‘Tabii ki gay çünkü beni dinliyor’ diyorum. Esprili bir filmdi. Rahatsız eden bir film değil.

  Sansür sadece filmlere değil, birçok yere uygulanıyor

  Benim klibime bile sansür uyguluyorlar o film hayatta yayınlanmaz (Gülüyor). Hipnoz klibi çekildikten sonra RTÜK tarafından sansürlendi. Uzun bir süre yayınlanmadı. Daha sonra o bölümler klipten çıkarılarak gösterildi. Ağızlar bile sansürlüyken bu konu hakkında bir şey söyleyemeyeceğim. Çünkü sansürlüyüm (Gülüyor). Denge denen şey çok önemli. Siz istediğiniz kadar yasaklayın internet denen bir şey var.

  Dans dersleri devam ediyor mu?

  Evet ediyor. Dans ediyorum ama çok sert oluyor. Daha yumuşatmak adına baleyi öğrenmeye karar verdim. n Oğlunuz 19 yaşında. Kadir Bey’le arası nasıl. Sizi kıskanıyor mu?
  Hayır. O benim mutlu olmamdan dolayı çok mutlu. Kadir’le çok iyi anlaşıyor. Aileler çocukları etkiler o yüzden şu an bir ailesi olduğunu çok net hissettiği için bir bunalım yaşamıyor. Babasıyla görüşüyor.

  Hiç anlaşamadığınız oluyor mu?

  Ben çok çağdaş ve arkadaş bir anneyim. Annem ona esas annelik yaptı ufaklığında. Onun isteklerini yerine getirmeye çalışan bir anneyim. Ama her şeyine izin vermiyorum.

  Kadir Bey’le bir çocuk yapmak istemiyor musunuz?
  Şu anda yeniden anne olmak uzak ama beş yıl sonra ne olur bilemem.

  İmzanın ilişkimizi bitirmesinden korkuyorum

  Gizlice evlendiğinize dair haberler çıktı. Evlenmediğinizi ve evliliğin sizi ürküttüğünü söylediniz.
  Evlenmedik ama biz zaten yüzüklerimizi sol tarafa takıyoruz. Evli gibiyiz. İlişkimiz çok güzel gidiyor. Evet bazen evlilikten ürküyorum. Bu heyecanın rutine bağlanmasından korkuyorum. Şu an o kadar güzel bir ilişki yaşıyorum ki, onu bir imzanın bozmasından korkuyorum.

  Sahnede de, fotoğraflarınızda da çok cesursunuz. Kadir Bey bu durum karşısında kıskançlık yapıyor mu?
  Çıldırdığı anlar oluyor tabii. Ama niyetimizi biliyor. Kuliste birkaç dakika fenalaşıyor sonra geçiyor krizi (Gülüyor) Kemal’le bana ‘Fazla ileri gitmediniz mi’ diye kızıyor. Açıklama yapınca duruluyor hatta bazen susuyoruz hiçbir şey söylemiyoruz Kemal’le (Gülüyor) Bir de dinleyiciyi gördüğü zaman çok hoşuna gidiyor.

  Mutlu ilişkinin sırrı nedir?

  Ben çok paylaşımcı biriyim. Kadir de öyle biri. Sosyal zevklerimiz çok uyuşuyor. Aşk ve iş arasında yaşıyoruz ilişkimizi (Gülüyor)
   
o eski Hande yok konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. nerde o eski aşklar

  nerde o eski aşklar

  nerde o eski aşklar nerde o eski asklar Nerede o eski aşklar? Onu bir kez görmenin bile bütün bir yaşama bedel olduğu… Ona yazdığın mektupla yüreğinin şahlandığı… Onu düşünmeden gözlerini kapamadığın geceler... Sabah gözünü açtığın anda onun hayaliyle uyanmak ve attığın her adımda onu düşünerek yol almak. Nerede o eski aşk şiirleri… Her bir mısrasını ruhundan akan sözcüklerle...
 2. Hande Yener - Yoksa Mani

  Hande Yener - Yoksa Mani

  Beni yalnız sen anlarsın Bir bakınca gözlerimden Anlayan yok Ne olursun gel Beni yalnız sen anlarsın Bir tutunca ellerimden Hiç tutan yok Ne olursun gel Hadi bir sor bana Sor nasıl gidiyor Kimseyi bilmem ama Bana zor geliyor Yoksa mani yoksa engel Gel hayırsız hadi dön gel Sen gidince kapanan kapılar Sana açık sen gel
 3. Muazzez Ersoy - Eskidendi O

  Muazzez Ersoy - Eskidendi O

  muazzez ersoy mutluluk mu kaldı mutluluk mu kaldı eskidendi o bir daha sevmek mi eskidendi o bir daha sevmekmi mutlulukmu yüzümde tebessüm arama dostum... mazîdeki büyük sevgidendi o... ağlıyorum diye hor görme beni, mutluluk mu kaldı; eskidendi o... dostlar oldu birer yabancı gibi, hasret çöküverdi bir sancı gibi... yollarda dolaştım kimsesiz gibi, bir daha sevmek yok eskidendi o......
 4. || Eski Mektuplar Yok Artık! ||

  || Eski Mektuplar Yok Artık! ||

  Eskiden posta kutularına gelen mektuplar vardı. İçtenlikle el yazısıyla yazılmış mektuplar. Gideceği yerin uzaklığına göre değişiyordu ulaşma vakitleri. Postacı gelirken heycanlanırdı onu görenler gözler. Acaba selam var mı uzaktan gelen? Yada uzun zamandan beri hatırını soramadım dostlarımın diye hayıflanan. Bir kağıt bir kalem bir de zarf ve zarfın arkasına yapıştırılması gereken bir...
 5. nerde o eski monalisa

  nerde o eski monalisa

  O biLdiğiniz monaLiza aRtık eski masum monaLiza değiL :haha: çünkü.... o aRtık bi emoo :26:

Sayfayı Paylaş