1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  o sihirli iki kelime halleri

  Konu, 'Kadınca' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  kelimenin halleri Sevgilinizin ağzından duymak istediğiniz sadece iki kelime var fakat o bu kelimeleri söylememekte ısrar ediyor.

  Onun gün içinde size en az 10 kere ‘Seni Seviyorum’ dediğini ama sizin bunların hiçbirini duymadığınızı söylesek bize inanır mısınız? Nasıl mı söylüyor?

  Tabi ki yaptığı hareketlerle bunu içinden dile getiriyor. Nasıl hareketlerle mi? Gelin hep birlikte bir göz atalım:

  Onu gözlerinizin içine bakarken yakaladınız
  Gözler bir erkeğin sadece ruhunu değil aynı zamanda kalbinin derinliklerini gösteren pencerelerdir. Erkeklerin iki çeşit ‘Seni Seviyorum’ bakışı vardır. Bunlardan ilki ‘gizli bakış’tır. 30 yaşındaki Eren kendi ‘gizli bakış’ını şöyle anlatıyor: ‘Bir partide kız arkadaşımı arkadaşlarıyla konuşurken, gülüşürken izlemek hoşuma gidiyor. Ona uzaktan bakarak ‘bu harika kızı hak etmek için ne yaptım ben?’ diye geçiriyorum içimden’.

  İkinci bakış ise ‘sabit bakış’tır. Erkekler çoğu zaman duygularını karşısındaki insana göstermeye çekinir. Eğer onu gözlerinizin içine uzun uzun bakarken yakalarsanız bilin ki üzerine geçirdiği kalın kalkanını indirmeye başlamış ve sizi iç dünyasına almaya hazırlanmaya başlamıştır.

  Buzdolabını sizin sevdiğiniz yiyeceklerle dolduruyor
  Sevgilinizin evindesiniz. Canınız limonlu soda içmek istedi fakat onun soda sevmediğini bildiğinizden böyle bir içeceği onun evinde bulma şansınız yok. Susuzluğunuzu giderecek başka bir şey bulmaya mutfağa gidiyorsunuz. O da ne buzdolabında limonlu sodalar duruyor. Veya alışveriş listesine göz attığınızda sevdiğiniz şekerlerin veya kullandığınız deodorantın alınacaklar listesinde olduğunu fark ediyorsunuz. Bu adam sizi seviyor, bundan emin olun.

  Alp bu konuyla ilgili çarpıcı bir örnek veriyor: ‘Bir gün sevgilimin sevdiği diyet sodayı da alışveriş listesine yazdığımı fark ettim ve onun hayatımda ne kadar önemli bir yerde durduğunu anladım. O an ona aşık olduğum gerçeğiyle yüzleştim’.

  İnsanların içinde yanınızda duruyor

  Beraber dışarı çıktığınızda erkek arkadaşınızın durduğu yer, sizin onun hayatındaki yeriniz hakkında çok şey söyler. 31 yaşındaki Serdar konuyla ilgili düşüncelerini dile getirirken şöyle konuşuyor: ‘Eğer hala ‘bayan doğru’nun peşindeyse bir erkek girdiği her ortamda her yeri gözleriyle tarar. Eğer bir erkek birlikte olduğu kadına duyduğu hislerden emin değilse o zaman onun tam yanında durmak yerine biraz uzağında kalmayı tercih eder. Fakat eğer aşıksa o zaman gözlerinin hiçbir yere kaymadığını göstermek için sevgilisinin yanından hiçbir yere ayrılmaz. Bu davranışıyla da çevresine ‘birlikte olduğum biri var’ mesajı verir’.

  Telefonuna cevap vermenize izin veriyor
  Telefonun diğer ucundaki ses annesine ya da eski kız arkadaşına ait olabilir. Fakat o sizin telefonuna cevap vermenize hiçbir şey demiyor. 29 yaşındaki Serdar şunları söylüyor: ‘Erkekler bazı şeyleri kız arkadaşlarıyla paylaşmaktan hoşlanmaz. Eğer telefonuna cevap vermenize izin veriyorsa ki o anda arayacak herhangi bir ‘yanlış’ kişi yüzünden hayatı ona zindan etme ihtimaliniz var, o zaman sizinle uzun bir ilişki yaşamayı düşünüyor demektir’.

  Bu hareketlerden en az birini yapan erkek arkadaşınızın sizi sevdiğine inandınız peki onun size bağlanmaya başlayıp başlamadığını nasıl anlayacaksınız? Tabi ki aşağıdaki ipuçlarını takip ederek:

  - Arkadaşlarınızın isimlerini hatırlıyor. (Sadece güzel olanları değil, çirkin olanları da!’

  - Tatil günlerinde sizinle vakit geçirmek istiyor.

  - Size aileniz hakkında sorular soruyor.

  -Size en yakın arkadaşının bir sırrını anlatıyor.

  - Ne kadar yoğun olursa olsun sizi havaalanında karşılamaya geliyor.   
o sihirli iki kelime halleri konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. 10 sihirli kelime

  10 sihirli kelime

  sihirli kelimeler sihirli sözcükler nelerdir kelimeler nelerdir sözler kelime merhaba en büyük kavgalarda bile ortalığı yumuşatacak 10 cümle deneyın 1- Haklısın! 2- Mümkündür! 3- Seni seviyorum! 4- Seni çok iyi anlıyorum! 5- Eline sağlık! 6- Sen bir tanesin! 7- Özür dilerim! 8- Senin yerin çok ayrı! 9- Hayırlısı olur inşallah! 10-Sen ALLAH'ın bir lutfusun! 11-Problem değil! 12-Teşekkür...
 2. son iki harf veeee yeni kelime :)

  son iki harf veeee yeni kelime :)

  Bu oyunda kelimenin bittigi son iki harfle yeni bir kelime yazacagız. İst-EK ekl-em gibii evett kelimee.......... maks-at
 3. Grup Hepsi - İki Kelime

  Grup Hepsi - İki Kelime

  Kaç yıl geçti aradan ayrı ayrı Bitsin artık bu hasret buluşalım gayrı 2x Nolur sormasınlar bana Nolur söyletmesinler derdimi Saklarım ben onu kendime Yerim kendi kendimi Akıyorsa yaşlar gözümden dinmiyorsa bitürlü gece gündüz karardıysa bütün dünyam Vardır elbet bir sebebi Kaç yıl geçti aradan ayrı ayrı Bitsin artık bu hasret buluşalım gayrı 4x Benim bütün derdim özlem Biliyorum kavuşur...
 4. Lerzan Mutlu - İki Kelime

  Lerzan Mutlu - İki Kelime

  Alır başını gidersin, gitmesine buralardan, Benimle ilgili herşey, seninle gelmeyecek mi? Sen nerede kiminle olsan, bildiğim huyların var. Çok sevdiğin gözlerim aklına düşmeyecek mi? Sanıyorsun yar, Sanıyorsun yar, Beni kaybettin arıyorsun yar. Ama artık ben yokum. Gururun kurtasın seni, hasretin ellerinden, İnadın sevsin seni benim yerime, Mademki bu kadardı, seninle yaşananlar Ne kadar...

Sayfayı Paylaş