'Obama 6-7 Nisan'da Türkiye'de'

PaSikA

PaSikA

Yeni Üye
Üye
'Obama 6-7 Nisan'da Türkiye'de'
İspanyol resmi haber Ajansı EFE, '6-7 Nisan Medeniyetler Buluşması' olarak duyurdu.


İspanyol diplomatik kaynaklar, ABD Başkanı Barack Obama'nın 6-7 Nisan'da İstanbul'da yapılacak Medeniyetler İttifakı 2. Forumu'na katılmasının kesinleştiğini duyurdu.

İspanyol resmi haber ajansı EFE'nin, İspanyol diplomatik kaynaklara dayanarak verdiği haberde, ABD Dışişleri Bakanı Hillary Clinton'un geçtiğimiz hafta sonu Türkiye'ye yaptığı ziyaret sırasında açıkladığı Obama'nın, Türkiye ziyaretinin kesinleştiği bildirildi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile İspanya Başbakanı Jose Luis Rodriguez Zapatero'nun eş başkanlığında BM nezninde yürütülen Medeniyetler İttifakı'nın İstanbul'da yapılacak 2. Forumu'na katılacağı belirtilen Obama'nın, konuşmasını hangi gün yapacağının ise henüz belli olmadığı ifade edildi.

Barack Obama'nın 2 Nisan'da G-20 ,3-4 Nisan tarihlerinde Strasburg - Kehl NATO ve 5 Nisan'daki Prag Avrupa Birliği zirvelerinin ardından Türkiye'de olması bekleniyordu ancak resmi bir tarih verilmemişti.

Bu arada İspanyol medyası, Zapatero'nun 5 yıl önce ilk başbakan olduğunda aldığı İspanyol askerlerinin Irak'tan geri çekilmesi kararından sonra geçmiş ABD Başkanı Bush ile Zapatero'nun bir kez bile konuşup, ikili görüşme yapmadığına dikkati çekti.
 

Benzer İçerikler

meleklerin sultanı
Cevaplar
0
Görüntüleme
702
meleklerin sultanı
meleklerin sultanı
M
Cevaplar
0
Görüntüleme
6K
M
Üst