Etiketler:
 1. PaSikA

  PaSikA Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  28 Kasım 2007
  Mesajlar:
  19.755
  Beğenilen Mesajlar:
  601
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  İstanbul

  Obama, TBMM'de 45 dakika konuşacak

  Konu, 'Güncel Haberler' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

  ABD Başkanı Barack Obama, yarın TBMM Genel Kurulunda 45 dakika süreyle milletvekillerine hitap edecek. Türkiye'ye ziyaretinin 1,5 saatini Mecliste geçirecek olan Obama, yarın saat 14.30 sıralarında TBMM'ye gelecek. Barack Obama, TBMM Başkanı Köksal Toptan tarafından Başkanlık Makamı girişinde karşılanacak.

  Köksal Toptan ile 15 dakika başbaşa görüşecek olan Obama, Toptan'ın makam odasında ayrıca TBMM'de Grubu bulunan muhalefet partilerin liderleriyle de bir araya gelecek.

  Barack Obama, sırasıyla CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve DTP Genel Başkanı Ahmet Türk ile görüş alışverişinde bulunacak.

  CUMHURBAŞKANI GÜL DE OBAMA'YI DİNLEYECEK


  TBMM Genel Kurulu, yarın saat 15.00'te, TBMM Başkanvekili Eyyüp Cenap Gülpınar başkanlığında özel gündemle toplanacak.
  Parti liderleriyle başbaşa yapacağı görüşmenin ardından, Genel Kurula geçecek. Obama, TBMM Başkanlığı makamının bulunduğu E Bloktan Genel Kurul Salonunun bulunduğu Ana Binaya geçerken, diğer devlet başkanları veya cumhurbaşkanlarının kullandıkları Şeref Kapısı yerine ''1 numaralı kapı''yı tercih edecek.

  Obama'nın, Genel Kurulda yapacağı konuşma, Meclis Televizyonundan canlı yayınlanacak.

  Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün de ABD Başkanı Obama'yı dinlemek üzere, TBMM'ye gelmesi bekleniyor.

  MECLİSE ZİYARETÇİ ALINMAYACAK

  Obama'nın konuşmasını 165 yabancı basın mensubu ile TBMM'de görev yapan 200'e yakın Türk basın mensubu, basın locasından izleyecek.

  Barack Obama'nın TBMM'ye ziyareti nedeniyle yarın Meclise ziyaretçi alınmayacak. Yayımlanan genelgeyle de Mecliste görev yapan personelden, yaka kartlarını kesinlikle takmaları ve görev yerlerinin dışına çıkmamaları istendi.

  Aynı gün, TBMM yerleşkesine milletvekillerine ait özel araçlar ve Meclisin resmi araçları dışında araç alınmayacak.

  Bu arada TBMM, Obama'yı karşılamak üzere tüm hazırlıklarını tamamladı. İktidar ve muhalefet kulislerinin önündeki mermer zemin yıkanırken, Genel Kurul Salonunda da titiz bir çalışma yürütüldü.


   
Obama, TBMM'de 45 dakika konuşacak konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Öğrenci affı teklifi TBMM'de

  Öğrenci affı teklifi TBMM'de

  CHP Kahramanmaraş Milletvekili Durdu Özbolat, 1980-1981 öğretim yılından itibaren, her ne sebeple olursa olsun üniversitelerden ilişiği kesilen öğrencilere af getirilmesini öngören kanun teklifi verdi. CHP Kahramanmaraş Milletvekili Durdu Özbolat, 1980-1981 öğretim yılından itibaren, her ne sebeple olursa olsun üniversitelerden ilişiği kesilen öğrencilere af getirilmesini öngören kanun...
 2. dakika

  dakika

  Rüyasında dakikaları sayan kimse istediği şeye tam zamanında kavuşur. Ama özellikle bir sayı çıkmış ise ona göre de yorumlanır.
 3. 45 dakika boyunca 87 yılanla yıkandı

  45 dakika boyunca 87 yılanla yıkandı

  Guinness Dünya Rekorlar Kitabı'na girmeyi kafasına koyan ABD'li Jackie Bibby, amacına sonunda ulaştı. Teksas'ta bir küvete girip 45 dakika boyunca 87 yılanla 'banyo' yapan çılgın Bibby, kırılması zor bir rekorun da sahibi oldu.
 4. TBMM'de parti sayısı değişti

  TBMM'de parti sayısı değişti

  Muhsin Yazıcıoğlu'nun hayatını kaybetmesiyle birlikte Meclis'te temsil edilen parti ve sandalye sayısı değişti BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu’nun 29 Mart yerel seçimleri kapsamında gerçekleştirdiği mitingler çerçevesinde Kahramanmaraş’tan Yozgat’a geçişi sırasında içinde bulunduğu helikopterin Kanlıçukur Mevkii’nde düşmesinin ardından yaşamını yitirmesi TBMM’de temsil edilen parti ve...
 5. TBMM'de kimler konuştu?

  TBMM'de kimler konuştu?

  TBMM Genel Kurulu'nda bugüne dek 29 ülkenin devlet ve hükümet başkanlarıyla parlamento başkanları konuştu. Resmi bir ziyaret için Türkiye'de bulunan ABD Başkanı Barack Obama, TBMM Genel Kurulunda milletvekillerine hitap etti. TBMM'DE MİLLETVEKİLLERİNE HİTAP EDEN YABANCI DEVLET ADAMLARI Federal Almanya Meclis Başkanı Gerstenmaier (1964) SSCB Parlamento Kurulu Başkanı Nikolay Podgorni...

Sayfayı Paylaş