1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    601
    Ödül Puanları:
    0

Obama, Türk mutfağıyla tanıştı

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

[​IMG] Çankaya Köşkü'ne misafir olan Barack Obama, zengin Türk mutfağı ile tanıştı.

ABD Başkanı Barack Obama, Ankara temasları çerçevesinde, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile Çankaya Köşk’ünde çalışma yemeğinde bir araya geldi.
    Cumhurbaşkanı Gül’ün Obama’nın onura verdiği çalışma yemeğinin menüsü, zengin Türk mutfağını yansıttı.

Kayserili olan Cumhurbaşkanı Gül’ün Obama için hazırlattığı menüde Kayseri mutfağına has yemekler de vardı. Çalışma yemeğinde, şarap olarak ise 2006 Corvus Teneia (Beyaz) ve Doluca Sarafin Cabernet Sauvignon seçildi.

Cumhurbaşkanı Gül’ün Obama menüsü:

• Vişneli Yaprak Sarması
    • Peynirli Su Böreği
    • İçli Köfte
    • Tavada Pişirilmiş Lagos
    • Deniz Börülcesi
    • Enginarlı Mantı
    • Limon Kremalı Safran Sosu ile
    • Fıstıklı Baklava
    • Nevzine
    • Kaymaklı Ayva Tatlısı
    • Çay/Kahve.

Obama, Türk mutfağıyla tanıştı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Melody ürünleri ile tanışın

Melody ürünleri ile tanışın

Melody ürünleri ile tanışın MELODY, İtalyan tasarımının estetik farkını temizlik gereçleriyle buluşturuyor. Çağdaş temizlik gereçlerinden oluşan MELODY ürünleri rahat ve yumuşak tutuş sağlayan ergonomik tasarımıyla mekanınıza istediğiniz temizliği ve hijyeni getiriyor.
  2. Metal aksesuarlarla tanışın

Metal aksesuarlarla tanışın

Metal aksesuarlarla tanışın Metal objelerin estetik ve sanatsal çizgiler taşımasına özen gösteren insanoğlu, sanat ve antika dünyasında yer alan pek çok eser üretmiştir. Bir madeni eserin değerlendirmesi yapılırken, önce hangi malzemeden yapıldığı saptanır.
  3. Alıştım,tanıştım ve kırıldım...

Alıştım,tanıştım ve kırıldım...

can yücel kırıldım Biraz değiştim, Her şey kadar, herkes kadar, sen kadar… Değiştim, Unutamadığım sözlerinin arasında sıkışıyorum, Bir yanım kendimi kolluyor bir yanım seni Ben benimle savaşıyorum, Seninle değil! Sonucu kılıcı kuşananından belli olan bir savaşın Ne kazanabileni ne de kaybedeniyim, Sorun değil! Elbet alışırım, Biraz alıştım, Her şey kadar, herkes kadar, sen kadar, Alıştım,...
  4. Melekler türk mutfağında en sevdiğiniz pilav yemek ikilisi

Melekler türk mutfağında en sevdiğiniz pilav yemek ikilisi

BİZE ÖZGÜ MUTFAĞIMIZDA PİLAV ..... YEMEK İKİLİSİ OLAN ÇOK ŞEY VAR MENÜMÜZÜN ZENGİNLİĞİNİ DAMAK TADIMIZI BELLİ. HAHAHA SİZİN İKİLİNİZ HANGİSİ :)
  5. asıl dertle tanıştım sanırım

asıl dertle tanıştım sanırım

bundan 15 gün kadar önce babamın ses tellerinden biyopsi yapıldı.. tamam sonuç belli değil ama dr. kesinmiş kadarda emindi konuşurken.. sonuç kötü büyük ihtimalle dedi.. babamın gırtlağının yarısını almaktan bahsediyo, boğazına delik açılıcakmış.. ve sesi nasıl olucak muamma.. bunları annemde bilmiyo babamda.. annem tahmin ediyo.. sonuçlar kötüdür diyo. ama babam ara ara korkuyo ara ara...

Sayfayı Paylaş