Etiketler:
 1. PaSikA

  PaSikA Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  28 Kasım 2007
  Mesajlar:
  19.755
  Beğenilen Mesajlar:
  601
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  İstanbul

  Obama'nın mesajları dünyada yankılandı

  Konu, 'Güncel Haberler' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

  < Konu Resmi..>


  Yabancı medya özellikle Obama'nın Müslüman dünyasına yönelik verdiği mesajların üzerinde durdu.
  ABD Başkanı Barack Obama’nın Ankara ziyareti sırasında verdiği mesajlar, yurt dışında da yankı buldu. Bu çerçevede Obama’nın “ABD, İslam ile savaşta değil ve hiç bir zaman olmayacak” sözleri özellikle dikkat çekti. Yabancı medya, "Obama Türkiye'yi büyüledi" gibi ifadelerini de kullandı.


  BBC: TÜRKİYE-ERMENİSTAN İLİŞKİLERİNİN NORMALLEŞMESİNE GÜÇLÜ DESTEK


  İngiliz yayın kurumu BBC, Obama’nın Ankara’dan Müslüman dünyasına uzandığına vurgu yaparak Obama’nın ABD’nin “İslam ile savaşta olmadığını ve hiçbir zaman olmayacağı”nı söylediğinin altını çizdi.
  Barack Obama’nın TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmanın önemli bir bölümünü Amerika ile Müslümanlar arasında daha büyük bağların oluşturulması çağrılarına ayırdığını belirten BBC, Obama’nın ABD’nin Türkiye ile Ermenistan arasındaki ilişkilerin normalleşmesine güçlü bir destek ifade ettiğini de bildirdi.

  CNN: OBAMA, ABD VE TÜRKİYE'NİN MODEL OLABİLECEĞİNİ SÖYLÜYOR

  “Obama, ABD ve Türkiye’nin dünya için model olabileceğini söylüyor” başlığını kullanan CNN İnternational, iki ülkenin aralarındaki dostluk ile dünyaya güçlü bir mesaj gönderebileceğini belirttiğine dikkat çekti.

  CNN haberinde Obama’nın, ABD’nin kendini bir Hristiyan, Yahudi veya bir Müslüman ülkesi değil bir “vatandaşlar ülkesi” gibi gördüğünü ifade ederken “modern Türkiye’nin aynı ilkelerin temelinde kurulduğunu sanıyorum” dediğini duyurdu.

  DW: OBAMA TÜRKİYE'Yİ BÜYÜLEDİ

  Alman yayın kurumu Deutche Welle ise, "Obama Türkiye’yi büyüledi" başlıklı haberinde, "ABD Başkanı ziyaretinde çarpıcı mesajlar verdi. Türkiye’nin AB üyeliğine desteğini yineleyen Obama, Atatürk’ün büyük mirasının 'laik demokrasi' olduğunu vurguladı. Obama, Ermenistan ile Türkiye arasında uzlaşma istedi" dedi.

  LE MONDE: OBAMA, 'ABD İSLAM İLE SAVAŞTA DEĞİL' DEDİ

  Fransız Le Monde gazetesi, Obama’nın “ABD İslam ile savaşta değil” sözlerini öne çıkarttı. Gazete, “Obama’nın Türkiye ziyaretinın sağladığı fırsattan yararlanarak genel olarak İslam’a, özel olarak Arap dünyasına yönelik politikasının ana hatlarını anımsattı” dedi.


   
Obama'nın mesajları dünyada yankılandı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Istanbul saldırısı tüm dünyada yankılandı

  Istanbul saldırısı tüm dünyada yankılandı

  İstanbul Güngören'deki Kanlı Terör Saldırısına Yabancı Medya Geniş Yer Verdi. Özellikle Saldırının Zamanlanmasına Dikkat Çekilen Haberlerde, "Öldürücü Patlamalar İstanbul'u Vurdu", "Saldırı, Türkiye'de Gerilimli Bir Dönemde Oldu", "Kasım 2003'den Sonra En Ciddi Terörist Saldırı", "Türkiye, Siyasi ve Ekonomik İstikrarsızlığa Sürüklendi" Yorumları Yapıldı....
 2. Obama'dan Müslüman dünyasına mesaj

  Obama'dan Müslüman dünyasına mesaj

  Obama Meclis Genel Kurulu'ndaki konuşmasında Hidayet Türkoğlu ve Mehmet Okur'u ilgiyle izlediğini ifade etti. ABD Başkanı Obama TBMM'de yaptığı konuşmada, ülkesinin İslam diniyle savaşmadığını söyledi. ABD Başkanı Barack Obama, TBMM Genel Kurulu'nda milletvekillerine 26 dakika süreyle hitap etti. Obama, Meclis'te konuşma yaptığı için gurur duyduğunu belirterek, "ABD Başkanı...
 3. 8 mart dünya kadınlar günü mesajları 2012

  8 mart dünya kadınlar günü mesajları 2012

  8 mart dünya kadınlar günü mesajları 2012 Kadınlar Günü sözleri kısa Bir kadın sitesi olarak, tüm dünya kadınlarının 8 Mart dünya kadınlar gününü kutluyor ve kadınların değer bulduğu bir dünya diliyor ve sizlere kadınlar gününe özel mesajlar sunuyoruz Melek'ler. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü, tüm dünyada, kadınların eşitlik, kalkınma ve daha huzurlu yaşam özlemlerini ve isteklerini dile...
 4. Dünya kadınlar günü mesajları

  Dünya kadınlar günü mesajları

  Dünya kadınlar günü mesajları paylaştınız mı kızlar ben göremedim de :S
 5. Hazır Dünya Kadınlar Günü Mesajları

  Hazır Dünya Kadınlar Günü Mesajları

  Dünya Kadınlar günü Hazır Sms Sözleri Dünya Kadınlar günü Kısa Mesajlar 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajları Dünya Kadınlar günü mesajları 2012 Merhaba Sevgili Melek'ler, sizlerin ve bizi ziyaret eden tüm kadınların Dünya kadınlar gününü kutluyor ve bizim gibi yakınlarının Dünya kadınlar gününü mesajlarla kutlamak isteyenler için, hazır mesajlar sunuyoruz. Tüm dünya, ülkemiz ve...

Sayfayı Paylaş