öcalan a kötü muamele yok!

  • Konbuyu başlatan gurbet kuşu
  • Başlangıç tarihi
gurbet kuşu

gurbet kuşu

Yeni Üye
Üye
öcalan a kötü muamele yok!
Adalet Bakanı Şahin, partisinin ilçe kongresi için geldiği Manavgat'ta gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Bakan Şahin, İmralı Cezaevi'nde bulunan terör örgütü elebaşına kötü muamele iddiasının sorulması üzerine şunları söyledi:

''Ben böyle bir iddiayı duyar duymaz hemen inceleme yaptırdım. Bir kötü muamele meydana gelmiş değil. O bakımdan iyi niyetli olarak bu konuyu duyunca tepki gösterenler, tepkilerini yeniden gözden geçirsinler ama kötü niyetli olanlara diyeceğim bir şey yok.''

Şahin, Türk Ceza Kanunu'nun ''Cinsel dokunulmazlığa karşı suçlar'' bölümüyle ilgili çalışma hakkında basında çıkan haberlerin sorulması üzerine, kendilerinin medyada yer alan biçimde bir çalışmalarının olmadığını, çalışmanın, bazı muhalefet partisi temsilcilerinin teklifi üzerine yapıldığını kaydetti. Şahin, şöyle konuştu:

''Bazı muhalefet partilerine mensup milletvekillerince cinsel suçlarla ilgili ceza kanunun ilgili maddelerinde değişiklik öngören bir teklif Meclis başkanlığına verilmiş. Meclis Başkanlığı da bu konuyla ilgili Bakanlığımızın görüşünü sormuş. Bakanlığımız da bu konuda görüş oluştururken bir komisyon kurar. Bu komisyona Adalet Bakanlığının ilgilileri katıldığı gibi, barolar birliğinden temsilci çağrılır. Yargıtaydan ilgili daireden temsilci katılır. Burada bunlar değerlendirilir. Aldığım bilgiye göre, burada bu konular görüşülürken, Yargıtayın ilgili dairesinden gelen bir üye arkadaşımız, bir düşüncesini ortaya koymuş. Bu düşünceyi de baro temsilcisi bayan sanki Adalet Bakanlığı böyle düşünüyormuş gibi dışarıya servis yapınca maalesef bu tür talihsiz haberler oluşmuş.''

Bakanlık olarak böyle bir çalışmalarının olmadığını belirten Şahin, kamuoyundaki haberlerin yanlış anlaşılmadan kaynaklandığını düşündüğünü ifade etti.
 

Benzer İçerikler

Bilge Gökçen
Cevaplar
1
Görüntüleme
726
Bilge Gökçen
Bilge Gökçen
İzmirella
Cevaplar
0
Görüntüleme
491
İzmirella
İzmirella
PaSikA
Cevaplar
0
Görüntüleme
505
PaSikA
PaSikA
KızılÖtesi
Cevaplar
1
Görüntüleme
543
ρємвє_мєℓєк
ρємвє_мєℓєк
Üst