1. tuqqce

  tuqqce Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  19 Mart 2008
  Mesajlar:
  6.067
  Beğenilen Mesajlar:
  399
  Ödül Puanları:
  83
  Şehir:
  Wuppertal-Germany

  Odamı dinlediler

  Konu, 'Güncel Haberler' kısmında tuqqce tarafından paylaşıldı.

  CHP Genel Sekreteri Önder Sav, eski Bolu Valisi Ali Serindağ ile Genel Merkez’deki makamında yaptığı baş başa konuşmanın ’devlet içinde örgütlenmiş bir şebeke tarafından dinlenerek dinci bir gazeteye servis yapıldığını’ iddia etti.
  Konuşmanın dinci gazetede kelimesi kelimesine yayımlanması üzerine CHP’de ’böcek’ araması yapıldı. Ancak dinleme cihazına rastlanmadı. Dinlemenin dışarıdan düzenekle yapılabileceğine dikkat çeken Sav, gelişmeleri şöyle anlattı:

  23 Mayıs, saat 10.00

  Geçen yıl yaptığım ziyaret sırasında tanıştığım Bolu Valisi Ali Serindağ’ı 27 Nisan’da merkez valiliğine atanınca telefonla arayarak teselli ettim. Bu telefon görüşmesi sırasında kahve davetinde de bulundum. Serindağ, bu davete 23 Mayıs cuma günü karşılık verdi. Genel merkezdeki makam odamda başbaşa görüştük. Saat 10.00’da başlayan sohbet, yaklaşık bir saat sürdü. Serindağ, daha sonra odamdan ayrıldı.

  Görüşmenin tutanağı

  3 gün sonra da Vali Serindağ ile yaptığım konuşma dinci bir gazetede tutanak halinde çıktı. Haberi ’Sanki CHP Valisi’ başlığıyla yayınladılar. Vali Serindağ beni arayarak, kendisinin de bu gazetenin muhabirleri olduğunu söyleyen kişiler tarafından pazar günü arandığını, görüşmeyle ilgili sorular sorulduğunu anlattı.

  Devlet içinde şebeke

  Bu görüşmeyi devlet içinde örgütlenmiş bir şebeke dinleyerek dinci bir gazeteye servis yaptı. CHP Genel Sekreteri’ni dinleme cüret ve ahlaksızlığını göstermeleri ibret vericidir. Devletin hangi birimi bu kadar pervasız olabilir? Bu dinlemenin, bir süredir dinci basın organlarında hakkımda sürdürülen kampanyanın bir uzantısı olma ihtimali var.

  Paksüt olayı gibi

  Bu konuşmanın hangi teknik kullanılarak elde edildiğini bilmem olanaksız. Oda ya içeriye yerleştirilmiş bir cihazla dinlendi ya da Anayasa Mahkemesi Başkanvekili Osman Paksüt olayındaki gibi uzaktan bir yerden, genel merkez civarındaki bir yerden teknoloji kullanılarak dinlendi. Ancak önemli olan ne şekilde dinlenildiği ve konuşmanın içeriği değildir.

  Açıklayın ya da istifa edin < Konu Resmi..>


  Demokrasinin bütün kurallarıyla işlediğini iddia edenler, CHP Genel Sekreteri’nin odasının dinlenmesi ayıbı altında ezilmeye mahkûmdurlar. İktidar, CHP’yi tatmin edici ve ikna edici bir açıklama yapmak zorundadır. Ya da Başbakan ve İçişleri Bakanı istifa etmelidir. CHP olarak, bu konuyu gerekli incelemeleri yaptıktan sonra Meclis denetimine de getireceğiz.

  Şerefsizlik ve ahlaksızlık

  Bizi dinleyenlerin basında çok da dile getirildiği gibi Fethullah Gülen’le ya da bir başka tarikat örgütlenmesine bağlı olup olmadıklarıyla ilgili bir isimlendirme yapmam çok zor. Ancak kim olursa olsun, yaptıkları büyük bir şerefsizlik ve ahlaksızlıktır.

  Kabak gibi ortaya düştüler

  Osman Paksüt olayında olduğu gibi Türkiye’de kimi mevki sahipleri ya da izlenmesinde yarar umulan kişiler, adım adım takip ediliyor, izleniyor. Kimi rastlantıyla ortaya çıkıyor, kimi bizim olayımızda olduğu gibi kabak gibi ortaya düşüyor. Kabak yarılmış ve çekirdekleri görülmüştür.

  Konuşmak istemedi

  VALİ Ali Serindağ Sav’ın iddialarıyla ilgili konuşmak istemedi. Serindağ sorulara, "İzin verirseniz bir şey söylemek istemiyorum, bu konuya girmek istemiyorum" karşılığını verdi. Serindağ halen merkez valisi olarak görev yapıyor.

  Sav ne zamandır dinleniyor

  SAV’ın ismi, 17 Mayıs’ta Ankara-Elmadağ ilçe örgütündeki ’hac’ değerlendirmesiyle gündeme geldi. Sav, kimin tarafından kayda alındığı bilinmeyen video görüntüsüne göre, hacca gitmesi konusunda yardımcı olmasını isteyen CHP'li Mustafa Ünal’a "Boş ver! Araplara para kaptırma" sözleriyle cevap vermişti. Basına yansıyan bu görüşmenin ardından, Sav’ın 23 Mayıs’ta Vali Serindağ’la yaptığı özel görüşmenin de basına yansıması "Ne zamandır dinleniyor?" sorusunu gündeme getirdi.

  2 aydır takip ediyorlar demişti

  ANAYASA Mahkemesi Başkanvekili Osman Paksüt, 13 Mayıs’ta Ankara Tenis Kulübü önünde gördüğü Doblo marka araçla dinlendiği ve izlendiği şüphesiyle Ankara Emniyet Müdürü’ne başvurmuştu. Paksüt, aracın Emniyet’e ait olduğu ortaya çıktıktan sonra da "Benimki kuru bir şüphe değil. Yaklaşık 2 aydır benzer araçlarla takip ediliyorum" demişti. Paksüt’ün eşi Ferda Paksüt ise olayı "Lojmanlardan çıkışımızın hemen ardından arkamızda siyah Doblo marka araç belirdi. Hızını da bize göre ayarlıyordu. Araç peşimizden geldi. Otomobilde makyajımla ilgilendim. Ancak eşim, deneyimli olduğu için farkına varmıştı. Tenis Kulübü’ne yaklaştıkça şüphesi arttı" diye anlatmıştı.

  Demokrasi ayıbı

  CHP Genel Sekteri Önder Sav, dinlenildiğine yönelik iddiasını Genel Başkan Deniz Baykal’la da paylaştı. Kurmayının değerlendirmesini dikkatle dinleyen Baykal "Dinleme hangi yöntemle yapılmış olursa olsun, bu büyük bir demokrasi ayıbıdır. Özel hayata acımasız bir müdahaledir. Parti olarak gereği neyse yapacağız" dedi. Baykal dünkü grup konuşmasında ise şunları söyledi: "ABD’de Watergate skandalı yaşandı. Rakip siyasileri Nixon iktidarı dinletti. Telekulak yaptı. Bu ortaya çıkınca ABD sistemi el koydu ve Nixon Cumhurbaşkanlığı’ndan alındı. Fransa'da Cumhurbaşkanı yargılandı. Bizde yargılama olabiliyor mu? 13 yolsuzluk dosyası var Başbakan hakkında. Yargılanıyor mu?"


   
Odamı dinlediler konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Karacaoğlan - Dört Köşeyi Dinledim

  Karacaoğlan - Dört Köşeyi Dinledim

  Kulak Verdim Dört Köşeyi Dinledim Ardımızdan Gaybet Eden Çok imiş Ben Dünyayı Sonsuza dek Belledim Meğer Dünya Dört Sultanlık Yer İmiş Karşıdan Uzanır Yapraklı Dağlar, Vay Dağlar Hastanın Derdini Bilemez Sağlar, Vay Sağlar Her Nere Vardıysam Dertliler Ağlar, Dost Gezdim Şu Alemi Dertsiz Yok İmiş Karacaoğlan Derki Dosta Sarılan Su Değilim Bulanıpta Durulam Bu Dünyada Sevdiğine Sarılan, Dost...
 2. Sagopa Kajmer - Manzumu Mazlum Dinledi

  Sagopa Kajmer - Manzumu Mazlum Dinledi

  Karma çevre kozmopolit, fiiller kozmopolitik, seçilmiş elçilerdik buraya nakledildik hepimiz, bir elin nesiyiz. Emre dayalı yamalı jön hayatlar içerisinde itaatin emanetindeyiz biz, biz kimiz? Zilimizi birisi çalar ve adımızı sesleniriz bir elin nesiyiz. Sıradan işler için beklediğim o sıralı kuyruklar kaç can aldı? Emekli bitkin halde çok emekledi ve ambülans yetişemedi ve vahime kritik...
 3. Ferdi tayfur- seni dinledim

  Ferdi tayfur- seni dinledim

  ferdi tayfur seni dinledim ferdi tayfur seni dinledim sözleri Gözümde hasretin dinmez yağmuru Kadere el açıp seni dilendim Bitirdin bendeki bütün gururu Yüz kızartıp senden seni dilendim Nakarat Bir ümit görmüştüm önce sende ben Severek mutluluk bekledim senden Sensizlik sarhoşu oldum bilmeden İçtiğim kadehten seni dilendim Geçtiğim yollardan seni dilendim Bekledim...
 4. Anadolu’yu Dinlediniz mi?

  Anadolu’yu Dinlediniz mi?

  Atatürk herhangi bir konuda karar alırken mutlaka çevresindeki insanların da düşüncesini alır, farklı görüşlerden yararlanırdı. Özellikle toplumun eğilimine büyük önem verir ve halka danışılması gerektiğine inanırdı. Bağımsızlık mücadelesine girişirken de Türk milletinin özgür yaşama arzusunu görmüş ve halktan aldığı bu mesajla mücadeleye atılmıştır. Atatürk’ün bu yöndeki tutumu ve davranışına...
 5. SöyLedim , dinledim

  SöyLedim , dinledim

  Burdan kimler geçti bilemedimgöremedim Gölgemi sen mi sattın BEKLEDİM ÖZLEDİM yalnız kalmak zormuş SÖYLEDİM DİNLEDİM Hava soğuyor titriyor yazdıklarım Gecenin bir vakti nerdeyim bilmiyorum yasaklara uzak bir köşede Kendimi BEKLİYORUM SAYIKLIYORUM Çocukluğumu Adalet yok duygu yok Herkes konuşurken Nefeste ibadet yok Zaman geçiyor Gittikçe git diyor Yorgun...

Sayfayı Paylaş