Oğlak Burcu 2009 Eylül Ayı Yorumu

PaSikA

Yeni Üye
Üye
Oğlak Burcu 2009 Eylül Ayı Yorumu
2009 eylül ayı oğlak burcu oğlak burcu 2009 eylül ayı yorumu
Aşk ve İlişkiler

Sevgili Oğlaklar, Venüs gezegeninin geçtiğimiz aydan bu yana cinsellik evinizdeki transiti devam etmekte. 8 Eylül tarihinde düz hareketiyle yoluna devam edecek Venüs, tensel duygularınız ve ilişkinizle alakalı konulardaki paylaşım arzunuz açısından zorluklar yaşatmakta. Aradığınız mutluluğu beraber olduğunuz kişiyle sevgi alışverişinde bulunarak hissetmek konusunda kuşku ve kuruntular içinde olmanız mümkündür. Doğaldır ki, bu yaşam alanından geçen Venüs Aslan pozisyonu pek yararlı etkiler sunmadığından tam olarak içinize sinen bir cinsel yaşama sahip olmak zorlaşabilir. Ağustos ayı içinde yaşamınıza giren herhangi bir kişi varsa, bu güçlü ilişkinin de bu süreç içinde tam olarak paylaşımda bulunmak açısından zayıf etkiler taşıdığını söyleyebilirim. Bu alandaki zorlukların en önemli nedeni son ikibuçuk yıldır Yönetici gezegeniniz Satürnün buradan transit geçiyor oluşuydu. Tam anlamıyla haz almak, zevkleri paylaşmak pek mümkün olmamıştı. Yaşamınızdaki sorumluluklar, engeller nedeniyle yoğun bir mücadele içinde oluşunuz da buna etkendi. Hiç kimseden maddi destek göremediğiniz gibi, yanlış ilişkiler veya kişiler dolayısıyla oldukça mutsuz bir dönem geçirdiniz.

Mars gezegeninin geçtiğimiz Temmuz ayında aşk evinizden geçen transiti ise tam anlamıyla bir tazelenme ve yenilik olmuş, en azından yukarıdaki etkilerin hafiflemesine ve yaşamınız açısından renkli bir aşk dönemini başlattı. Umarım o süreçte karşınıza çıkan kişiyle uzun bir ilişkiye başlamışsınızdır. Çünkü Mars iki yıllık yoğun enerji dönemi anlamı taşıdığı için, yaşamınıza giren kişinin de oldukça ciddi bir aşkı size yaşatacağını söyleyebilirim. Bu konuyu tekrar hatırlatmamın nedeni, Temmuz ayında başlayan bu ilişkinin Satürn nedeniyle cinsel konularda zevk yaşama açısından biraz engelli oluşudur. 2 Eylül tarihinde buradaki transitine son verecek yönetici gezegeniniz bu alanda, almanız gereken dersi size sunduğunu söyleyebiliriz. Sizler bu sayede, ilişkilerinizdeki tüm paylaşımlarda daha ciddi ve daha fazla kendinizi ifade etmeniz gerektiğini düşünmeyi öğrendiniz ve haz duygusunun sevgiyle birebir orantılı olduğunu artık öğrenmiş bulunuyorsunuz. Her zaman için sadakat, sabır ve sağlam beraberlikler yaşamaya özen gösteren sizlerin bu süreç içinde daha az hasar alarak ilerlediğiniz kanaatindeyim.

Size son söz olarak sevineceğiniz bir haber vermek isterim. Aralık ayı başından itibaren burcunuzda ilerlemeye başlayacak Jüpiter gezegeni sadece aşk konusunda değil, her alanda yenilik, tazelik, hayata yeni bir sayfadan bakmak anlamı taşımaktadır. Satürn gezegenin de kendi yöneticisi olduğu burcuyla yapacağı olumlu görünüm sizin için olağanüstü bir dönemin müjdecisi olacaktır. Eylül ayı kısaca bu beklentiler içinde aşk anlamında pek etkin enerjiler içermese de, gelecek günlerin harikuladeliğini düşünecek olursak beklemeye değer diyorum.

İş ve Kariyer

İş anlamında ise diğer konularda olduğu gibi, meslek evinizin yönetici gezegeni Venüsün geri harekette oluşu nedeniyle, gerek işinizle alakalı gerekse başkalarından destek bulmakta zorlandığınız bir Ağustos ayı geçirmiştiniz. Sözleşmeler, mesleki alanlardaki yoğunluk, kariye anlamında tam olarak hareket edememe veya terfi konusundaki güçlüklerin hemen hemen tümünde bu etki söz sahibi oldu. Eylül ayı içinde ise, yönetici gezegeniniz Satürn, yeniden dönüşüm konusunda en aktif gezegen olan Plutoyla mükemmel bir açı oluşturacak. Bunun anlamı, bilgi, deneyim, başarılı çalışmalar, girişimler ve kendi kendinizi disiplin altına alarak ileriye doğru adımlar atma konusunda oldukça istekli ve şanslı bir süreç geçireceğinizin göstergesidir. Bu etki tüm Eylül ayında geçerli olacağından sizin açınızdan hem ileriye dönük hedefleriniz hem de girişimleriniz anlamında yeniden doğuş demektir. Bu görünüm beceriklilik konusundaki etkinliğinizi çoğaltarak, başta patronlarınız olmak üzere mesleki alanlarda birçok teklifle karşılaşmak ve sözleşme açısından da yeni bir imza anlamı taşıyacaktır.

Sevgili Oğlaklar, yıllardır süren çabalarınız ve sabırlı çalışmalarınız sizin de gördüğünüz gibi 2 Eylül tarihinde Başak burcunda transitine başlayan yönetici gezegeniniz Satürn başta olmak üzere, 23 Aralıkta Jüpiter gezegeninin de burcunuza geçmesini de hesaba katarsak artık sizler için altın yıllar başlıyor desek yeridir.

Yaşam Enerjiniz

Yönetici gezegeniniz Satürn, 2 Eylül 2007-29 Ekim 2009 yılları arasında, yaşama bakış açınız ve dünyayı algılayışınız, özgürlük düşünceniz ve kendi bireyliğinizi bağımsız bir şekilde dünyaya gösterme gücünüz, normal düzeninin dışına çıkarak önce çevrenizi sonra da tüm dünyayı keşfetme isteğinizle alakalı dersler görme ve sonunda kendinize ait bir düzeni kurabilmek için verilen mücadelenizin belirtisi olacaktır. Bu süreçte siz, bugüne dek yaşadıklarınızı ve bu süreçte yaşayacağınız her tecrübeyi belirli bir çerçeve içinde gözden geçirerek yaşam felsefenizi genişletecek veya yeniden oluşturmak için çaba sarfedeceksiniz. Bütün yaşanacakların kısaca özeti, kimliğinizin özünün değişime uğrayarak, kendinizi yeniden keşfetmeniz ve oluşturmanızdır. Tabiki bu dönemde, bugüne dek yaşadıklarınızın sizde bıraktığı izler çok önemlidir. Orta yaşın üzerindekiler benim ne demek istediğimi gayet iyi anlayacaklardır, henüz yolun başındakiler için bu, kişiliğin, bundan sonraki yıllarda göreceği dersler adına kendini geliştirmesi anlamı taşımaktadır. Bu çeşitli yollarla olur. Kimileriniz yüksek eğitim, kimileriniz evlilik, kimileriniz bir başka ülkenin topraklarında çalışarak, kimileriniz ise yeni bir çevrede yeni bir hayata başlayarak bunu oluşturmak durumundadırlar.

Bu dönem bir keşif süreci olduğu için, birçok konuda olduğu gibi, iç aleminizdeki inanç sistemini yeniden gözden geçirmenizi sağlayan deneyimler yaşayabilirsiniz. Yüce Yaradan kavramını araştırmaya başlar, bütün din ve felsefeleri öğrenmeye çalışarak kendi içinizde bir yolculuk geçirebilirsiniz. Yaşadığınız olaylar da bu duyguyu beslemeye başlayacaktır. Öyle durumlar oluşur ki, yaşadığınız hayata ve kendinize olan inancınızın kimi zamanlarda sarsılmaya başladığını hissedebilirsiniz. Bu dönemde Satürn Başak burcunda ilerlediği için, sizin güneşinizle olumlu bir görünüm yapacağından deneyimlerinizin özünde, sizi hayatın yerden yere vurması diye bir durum söz konusu olmayacaktır. Fakat yaşadıklarınız, kimliğinizin bundan sonraki yaşam adına pozitif yönde gelişmesi için gerekli derslerdir. Çalışma temponuzu metafizik veya mistik çalışmalar, araştırmalar veya bu yönde alınan eğitimler, öğretiler oluşturabilir. Tabi ki bu çalışmaların fanatizm düzeyinde olması normal dışı olacağından, enerjinin bilincinde olarak, aşırılıklara kaçmamak en doğrusudur. Eğitim hayatınızla ilgili gelişmelerin ister yüksek okul isterse başka yollarla olsun, bu dönemde önemi oldukça fazladır. Kişi türlü zorluklarla karşılaşsa da, eğitim sürecini ustalaşmak adına ve insana hizmet amaçlı düşünmeye başlayacaktır. Sabır sizin anahtarınız olduğuna göre bu süreçte, yılmadan yorulmadan ve inatla gerçeği bulmaya, hayatın özünü anlamaya çalışmak, dönemin faydalı bir şekilde geçirilmesini sağlayacaktır.

Süreç içinde, mükemmellik anlayışınız ileri derecede artacağından, öğrendiklerinizi yetersiz bularak, tekrar tekrar gözden geçirmek, bilgilerinizi yetersiz bulup daha fazlasını öğrenmeye çalışmak yine enerjinin etkilerindendir. Bunun altında yatan en önemli duygu ise, hedeflerinize erişmek ve toplum içinde kendinize güçlü bir yer edinmek isteğiniz yatmaktadır. Ne kadar çok bilgi sahibi olursanız, ne kadar çok şey deneyimlerseniz o denli başarılı olacağınızı düşünmektesinizdir. Bundan önceki ikibuçuk yıllık süreçte oldukça zorlanan ve türlü tersliklerin üstesinden gelen bir kişinin, bu süreçte bu kadar çok güç istemesini tuhaf bulmamak lazım.

Hakikaten maddi ve manevi anlamda ve birçok alanda o kadar çok savaşlar yaşadınız ki, şimdi bu süreçte tek yapmanız gereken şey, her zaman olduğu gibi bütün bu öğrendiklerinizi yaşama geçirmenizi sağlayacak bilgiler edinmek, aşırılıklara kaçmadan, kendinize olan güveninizi yitirmeden, acizlik veya güçsüzlük gibi duygulara hayatınızda yer vermeden kimliğinizi dış dünyada göstermenizi sağlayacak gücü kazanmak olmalıdır.

Sürecin yukarıda da belirttiğim gibi hissettirdiği duyguların çoğunluğunda kişinin kendini geliştirmesi en önemli olgudur. Bu süreçte(kişisel haritanızdaki enerjiler doğrultusunda)kimileriniz yüksek bir eğitim için yurtdışına gidebilirler. Orada yaşanan zorluklar veya ülke özlemi içinde, sabırlı davranarak gelişim yolunda büyük güç kazanırlar. Buradaki tek dayanma gücü, hedefinize duyduğunuz istek ve sabırdır. Yeri geldiğinde herşey üzerinize gelebilir, insanlar yoldan çıkarmaya çalışabilirler veya siz her bir anınızda alıştığınız yerleri, ailenizi özlersiniz. Ama lütfen dayanın, bütün bunların gelişiminiz için gerekli olduğunu bilin, özlemlerinizin karşılığı olan birgün karşınıza çıktığında, yaşadığınız acıların tümünü unutacaksınız. Kimileriniz, yüksek okul düzeyinde zorlu bir akademik eğitime başlayabilir, bu öyle bir dönemdir ki, ne geceniz ne gündüzünüz kalmaz, hayatın tüm eğlencesinden zevklerinden mahrum kalarak didinirsiniz. Ama sonunda ödüller peşisıra gelmeye başlar. Kimileriniz, bir kitap yazmaya başlar, günlerce hatta aylarca uykusuz kalarak onu tamamlar ve yayınlandığı gün hazzın en büyüğünü yaşayabilir. Bazılarınız evlilik yoluyla yeni bir deneyim veya bir gönül ilişkisi yoluyla zorlukların içine girer. Yaşadığı ilişkinin lezzetini yaşaması için sabır şarttır. Her türlü terslikle mücadele ederek sevdasını yüreğinde hissederek dayanır ve zamanla yarışır ama sonunda arzu ettiği mutluluğuna kavuşur. Umarım bu dönem sizler için iyi bir hazırlık süreci olur ve dönemin sonunda yaşama adınızı altın harflerle yazarsınız. Yeter ki sabırlı olun, kendinize güvenin ve asla yolunuzdan şaşmayın.

Pozitif Enerjili Günler :1-2-10-11-20-21-25-26-29-30

Zayıf Enerjili Günler : 6-7-13-14-27-28

Ay Takviminiz : 20-21

(Ay gezegeninin Oğlak burcunda olduğu günlerdir. Sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay Takviminiz : 6-7

(Ay gezegeninin Yengeç burcundan geçerek burcunuzla ters açı yaptığı günlerdir. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

Not:

Aylık yorumları okurken, mutlaka yükselen burcunuzun da yorumlarını okuyunuz. Böylece daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Bunu önemle dikkate alınız. Yükselen burcunuzu bilmiyorsanız, Astroloğa Sorun Köşesinden bana ulaşabilirsiniz.

Sevgili Oğlak, Siz temel öncü toprak gurubusunuz. Güç kaynağınız olan, doğal yetenekleriniz ve çalışkanlığınızla her tür kaynağı pratik bir şekilde kullanabilirsiniz.

Mutlu ve başarılı bir Eylül ayı geçirmeniz dileğimle,

 
Üst