1. Bilge Gökçen

  Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  27 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  11.882
  Beğenilen Mesajlar:
  117
  Ödül Puanları:
  0

  Öğrenci Velilerine Uyuşturucu Eğitimi

  Konu, 'Eğitim ve Kadın' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

  Eskişehir'deki Uyuşturucu ile Mücadele Derneği tarafından Atatürk Anadolu Meslek Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’nde öğrenci velilerine yönelik olarak uyuşturucu eğitimi düzenlendi.
  Yaklaşık 3 bin öğrencinin eğitim gördüğü Atatürk Anadolu Meslek Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi'nde uyuşturucu eğitiminin başlaması nedeniyle tören düzenlendi. Eskişehir Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Dindar, öğrenci velilerine yönelik 4 ay sürecek eğitim programının açış konuşmasını yaptı. Dindar, çocukların uyuşturucu maddelere alışmamaları için anne ve babalara büyük görevlerin düştüğünü belirterek şöyle dedi:

  ""Son yıllarda uyuşturucu konusunda hoş olmayan olaylarla karşılaşıyoruz. Çocuklarımız okula geldiği eğitim ve öğretim saati içinde öğretmenlerinin kontrolündeler. Okul dışı zamanlarda da çocuklarımızı kontrol etmemiz gerek. Çocuklarımızın farklı arkadaş grupları oluyor. Çocuklarımız bu arkadaş gruplarında uyuşturucuyla tanışabiliyor. Çocuklarımızın uyuşturucuyla tanışmasını önlemek için onları kontrol etmemiz gerekiyor."

  "Eskişehir Uyuşturucu ile Mücadele Derneği Başkanı Kadir Gözcü, hazırladıkları ‘Aileye Ulaşım Projesi' kapsamında benzer eğitimin bir süre önce İsmet Paşa İlköğretim Okulu öğrenci velilerine verdiklerini belirterek, bunu Atatürk Anadolu Meslek Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’nde sürdürdüklerini söyledi. Gözcü, öğrenci velilerine verdikleri eğitimlerin psikolog, psikiyatrist, sağlık görevlisi ve rehber öğretmenler tarafından yürütüldüğünü kaydetti.Açılış konuşmaları ardından Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Pskiyatri Ana Bilim Dalı öğretim üyesi Yrd.Doç.Dr. Gülcan Güleç, uyuşturucu maddelerin zararlarını anlattı. Yrd.Doç.Dr. Güleç şöyle konuştu:

  ""Parçalanmış ailelerin uyuşturucu maddelere başlaması daha kolay oluyor. Bu çocuklar otorite boşluğu nedeniyle çabuk bağlanıyor. Çocuk ile aile ilişkileri dengede olmak zorunda. Bütün maddeler uyuşturmuyor. Bazıları keyif veriyor. Bunlar keyif veren ve bağımlılık yapan maddeler. Bu maddeler illegal maddelerdir. Çocukların evde internetten sipariş edip yetiştirdiği nane ve mantar türü uyuşturucu maddeler var. Aile çocuğunun çiçek yetiştirdiğini sanıyor. En yaygın uyuşturucu maddelere sigara ve alkoldür. Daha sonra esrar gelir. Sigara içen çocuklar içmeyenlere göre esrar kullanımında yüzde 65, kokain ve esrar kullanımında da yüzde 104 fazla potansiyele sahiptirler.""


  Milliyet
   
Öğrenci Velilerine Uyuşturucu Eğitimi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. 198 öğrenciye aynı sınıfta eğitim

  198 öğrenciye aynı sınıfta eğitim

  198 ilköğretim öğrencisi Bitlis'te tek sınıfta ders görüyor... Bitlis'in Güroymak ilçesine bağlı Güzelli köyünde, 198 ilköğretim öğrencisinin tek sınıfta ders gördüğü bildirildi. Güzelli köyü Muhtarı Rızvan Aysal, köy eğitim ve öğretimin zor koşullarda sürdürüldüğünü söyledi. Muhtar Aysal, 198 öğrencisi bulunan Güzelli Köyü İlköğretim Okulu'nda, öncelikle sınıf sıkıntısı yaşandığını...
 2. Okul Müdürünün Öğrenci Velisine Şiiri

  Okul Müdürünün Öğrenci Velisine Şiiri

  Okul Müdürünün Öğrenci Velisine Şiiri Aziz veli,bay veli,pek sayın veli Sekiz sene oldu kızınız bize geleli İnan hocaları ediyor deli Mektubu alır almaz gel artık veli Kimyadan anlamaz,bedenden takla atamaz Yazılıya gelince kopyasız yapamaz Kızınız okulda örnek bir haylaz Sesimi duyar duymaz gel artık veli İyi olur ilerde belki Ama fen 1, türkce iki Kurnazlıga gelince adeta tilki İşler biter...
 3. uyuşturucu

  uyuşturucu

  Rüyasında uyuşturucu kullanmak dedikodunuzun yapılacağına ve iftiraya uğrayacağınıza işaret eder.Dedikodu ve iftiralarla karşı karşıya kalacağınız anlamına gelir. Sahte arkadaşlardan uzak durun.
 4. 2012 SBS Sınav Öncesi Öğrenci ve Velilere Öneriler

  2012 SBS Sınav Öncesi Öğrenci ve Velilere Öneriler

  sınav öncesi öneriler sınav öncesi motivasyon Sevgili melekler, önümüzde ki hafta pazar günü yani 9 haziran'da ilköğretim 8.sınıflar için SBS sınavı yapılacak. Öncelikle, meleklermekani.com ailesi olarak sınav öncesi tüm öğrencilere başarılar diliyoruz :) Bu yazımızda sınav öncesi ailelere ve öğrencilere bazı tavsiyelerimiz olacak. Sınav öncesi öneriler ve tavsiyelere uyarak daha stressiz,...
 5. Türk Eğitim Vakfı Kız Öğrenci Yurdu Başvuruları hakkında bilgiler

  Türk Eğitim Vakfı Kız Öğrenci Yurdu Başvuruları hakkında bilgiler

  Türk Eğitim Vakfı Kız Öğrenci Yurdu Başvuruları Türk Eğitim Vakfı Kız Öğrenci Yurdu Başvuruları tarihi Merhaba Sevgili Melek'ler ve bizi ziyaret eden siz sevgili misafirler, bu yazımızda Türk Eğitim Vakfı Kız Öğrenci Yurdu başvuruları hakkında merak edilen tüm bilgileri sunuyor ve Türk Eğitim Vakfı Kız Öğrenci Yurdu başvuruları ile ilgili olan tüm arkadaşlarımızı bu sayfamıza davet ediyoruz....

Sayfayı Paylaş