1. SadmiN

  SadmiN ♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  29 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  15.137
  Beğenilen Mesajlar:
  1.159
  Ödül Puanları:
  113

  Okul Müdüründen Kadın Öğretmenler Ve Kız Öğrencilere Tartışma Yaratan Sözler

  Konu, 'Kadın Haberleri' kısmında SadmiN tarafından paylaşıldı.

  öğretmenlerle ilgili komik videolar rüyada öğretmenle tartışmak öğrencilerle ilgili komik videolar öğrenciyle sözler tartışma konuları Okul Müdüründen Kadın Öğretmenler Ve Kız Öğrencilere Tartışma Yaratan Sözler 'Bacaklarınızı açmayın'

  Bir lise müdürünün, kadın öğretmenler ve kız öğrencilere yaptığı bu uyarı şok yarattı!

  BALIKESİR'in Burhaniye İlçesi'nde, bir lise müdürünün kadın öğretmenler ve kız öğrencilerle yaptığı toplantı sırasında söylediği “Bacaklarınızı açmayın” sözleri, yerel gazete de haber olunca tartışma yarattı. İlçe Milli Eğitim Müdürü Yakup Sağban, konu hakkında inceleme başlatacaklarını kaydetti.

  İlçede yayınanan yerel Körfez Demokrat Gazetesi'nin ‘Sapıklık kimde?’ başlığı ile duyurduğu, kız öğrencilerin bulunduğu arşiv bir fotoğrafla desteklediği haber ilçenin gündemine oturdu. Gazetenin, okul ve okul müdürünün adını belirtmeden verdiği haberde “Burhaniye'nin en başarılı liselerinden birinde, dün saat 11.30'da düzenlenen toplantıya sadece bayan öğretmenler ve kız öğrenciler katıldı. Toplantıda okul müdürünün ‘Bacaklarınızı pergel gibi açmayın. Erkek öğrencilerinizin ve erkek arkadaşlarınızın cinsel dürtülerini uyarıyorsunuz. Hiçbir erkek öğretmeniniz hadım değil. Burası teşhir yeri değil’ gibi sözler söyledi. Bazı öğrenciler ve öğretmenler toplantı salonunu terk ederken bazı öğrencilerin tepkilerini orada göstermesi üzerine, ‘Siz kendinizi ne sanıyorsunuz? Siz bu seviyesizlikle bu okula ayak uyduramazsınız. Diğer okullara gidin’ dediği de öne sürülen okul müdürünün, kılık kıyafet konusunda yaptığı uyarılarda ‘Türkiye müslüman bir ülke’ ifadesini kullandığı belirtildi. Gazete, haberde velilerin tepkilerine şu şekilde yer verdi:


  “Bazı öğrencilerin sözleri velilere anlatmasıyla infial yaşandı. Bazı veliler ‘bu sapık bir düşünce, olmaz böyle birşey. Kızımı sadece eğitim görmesi için gönderdiğim bu gözde okulda, kızım bu sözleri hak edecek ne yaptı? Böyle bir şey varsa, bunu bizlere söylememek o yöneticinin suçu. çocuklara cinsellikle ilgili bu kadar söylemi gerektirecek ne yaşandı. Velilerin bilmediği bir şey mi var? Burada bir yerlere mesaj mı veriliyor? Bunu olmamış saymak mümkün değil.”
  Haber eğitim camiasında şok etkisi yaptı, öğretmen ve öğrenci velileri olayın geçtiği okulun ve müdürün belirlenip, hakkında soruşturma açılması gerektiğini kaydetti. Burhaniye İlçe Milli Eğitim Müdürü Yakup Şağban, ilçe dışında olması nedeniyle haberi akşam saatlerinde, müdür yardımcılarından öğrendiğini belirtti, şöyle konuştu:

  “Haberde, okul adı ya da okul müdürünün ismi belirtilmiyor. Burhaniye'de 8 tane lise var. Hangisinde olmuş henüz belirleyemedik. Ama bu 8 lise ve lise müdürü zan altında kaldı. Öğrenci velilerimizden müdürlüğümüze henüz yazılı ve ya sözlü bir şikayet gelmedi. Ama biz okul müdürlerimizin zan altında kalmamaları için konuyu pazartesi günü İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bildireceğiz. Oradan gelecek talimat doğrultusunda hareket edeceğiz. Büyük bir ihtimalle soruşturma açacağız. Okulun ve okul müdürünün belirlenmesi için haberin yayımlandığı gazeteden, haberi yazan muhabir arkadaşımızdan konu ile bilgi isteyeceğiz.”

  Yerel gazetedeki haberi yazan muhabir Kazım Öğün ise kurumların yıpranmaması ve öğrencilerin zan altında kalıp kötü bir imaj kazanmamaları için haberde okul ve okul müdürünün adını yazmadığını, soruşturma açılması halinde okul ve müdürün adını müfettişlere verebileceğini söyledi.


  http://w9.gazetevatan.com/haberdetay...Cate goryid=7

  Haber: DHA


   
Okul Müdüründen Kadın Öğretmenler Ve Kız Öğrencilere Tartışma Yaratan Sözler konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Okul Müdürünün Öğrenci Velisine Şiiri

  Okul Müdürünün Öğrenci Velisine Şiiri

  Okul Müdürünün Öğrenci Velisine Şiiri Aziz veli,bay veli,pek sayın veli Sekiz sene oldu kızınız bize geleli İnan hocaları ediyor deli Mektubu alır almaz gel artık veli Kimyadan anlamaz,bedenden takla atamaz Yazılıya gelince kopyasız yapamaz Kızınız okulda örnek bir haylaz Sesimi duyar duymaz gel artık veli İyi olur ilerde belki Ama fen 1, türkce iki Kurnazlıga gelince adeta tilki İşler biter...
 2. Okul Müdürünün Veliye Şiiri..

  Okul Müdürünün Veliye Şiiri..

  Aziz veli,bay veli,pek sayın veli Sekiz sene oldu kızınız bize geleli İnan hocaları ediyor deli Mektubu alır almaz gel artık veli Kimyadan alamaz,bedenden takla atamaz Yazılıya gelince kopyasız yapamaz Kızınız okulda örnek bir haylaz Sesimi duyar duymaz gel artık veli İyi olur ilerde belki Ama fen 1, türkce 2 Kurnazlıga gelince adeta tilki İşler biter bitmez gel artık veli...
 3. Kurs ve Okul Talebelerine Yardım Derneği Ortaöğrenim Kız Öğrenci Yurdu

  Kurs ve Okul Talebelerine Yardım Derneği Ortaöğrenim Kız Öğrenci Yurdu

  lçe: Şereflikoçhisar Adres: Emek Mahallesi 52. Sokak No:3...
 4. Okul ve Öğretmenler Bölüm İndeksi

  Okul ve Öğretmenler Bölüm İndeksi

  oratoryo nasıl hazırlanır müdür yetkili öğretmenin tutması gereken evraklar Bölüm içerisindeki bütün konuların konu başlık indeksi aşağıdaki gibidir: SABİT KONULAR: - Resmi Yazışma Kuralları - Atatürk'ün Eğitime Verdiği Önem - Jean Piaget’in Bilişsel Gelişim Kuramı - Eğitimde Ölçme Ve Değerlendirme - Genel Öğretim İlkeleri Genel İndeks: 1....

Sayfayı Paylaş