Okumayı Sevdiğiniz Kitap Türleri

Bilge Gökçen

Yeni Üye
Üye
Okumayı Sevdiğiniz Kitap Türleri
kitap türleri kitap türleri nelerdir okuma çeşitleri nelerdir çeşitleri
Okumaktan hoşlandığınız, kitap satın alırken öncelikle o stantlara gittiğiniz, genel olarak beğendiğiniz kitap türleri var mı melekler?

Her türü okuyabilirim diyenlerden misiniz? Yoksa mutlaka ayırım yaparım, istemediğim bir türde ise kitabı satın bile almam diyenlerden mi?

Ne tür kitaplar seversiniz?

Roman-Hikaye, Anı-Biyografi, Tarih, Felsefe, Siyasi-Politik, Ekonomi, Edebiyat, Dini, Yabancı Diller, Kişisel Gelişim, Psikolojik, Bilimsel....

Ce: Okumayı Sevdiğiniz Kitap Türleri

ayrım nadir yaparım.. türk klasiklerinden çok fazla okuduğumu söleyemem.. ama dünya klasiklerinden baya okudum okuyorum..

gerilim macera polisiye kitaplarına bayılıyorum... duygusal aşk yoğunluklu kitaplarada gözüm takılıyor raflarda alıyorum..

ama evimde her türden kitap içeren benim oluşturduğum bir kütüphanem var :)

Ce: Okumayı Sevdiğiniz Kitap Türleri

benim için öncelikli yazarlar vardır.ilk onlara bakarım ve kitabın yalınlığına mesela bazı dini kitaplar bana çok ağır gelir anlatımı ağır anlamadığım kelimelerle doludur o tarz kitapları asla okumam sıkılırım,ben genelde roman,kişisel gelişim, tarih ve dini kitaplar okurum güzel sorun için teşekkürler bilgecim

Çoğunlukla edebi eserler ya da edebiyatla ilgili kitaplar okuyorum ( macera, psikolojik, felsefi, tarihi, fantastik, mistik vs.) bunun yanında gelişim ve dini kitaplar, alternatif tıp kitapları da ilgi alanıma giriyor. Elbette ki yazarlar benim de tercihlerim de etkili...

Teşekkürler...

Son düzenleme:
kitap okumak benim için bambaska bişey kitap kurduyum diyebilirim çok severim roman okurum genelde bazen gençlik kitapları bazende gerilim macera okurum bu aralar yine okuyorum tarzımın biraz dışında cecily von ziegesar dedikoducukız romanı serisi İSTEDİĞİM SENSİN bitti 2 günde diğerine gectim KİMSE DAHA İYİSİNİ YAPAMAZ adı tavsiye ederim güzel kitaplarr

Uzun süre sonunde bir dostum geçen bir Kitap tavsiye etti.

Önce pek ciddiye almadım her zamanki kişisel gelişim yada düşünce kitaplarındaki yığından zan ettim:))

Ama dayanamayıp yinede okudum.

İksir Şehir Sendromu adlı bir eser ...

Modern zamanlarda KADIN figürünü ****** mate olmadan düşünen bir enerji biçiminde anlatıyor.

Oldukça nayif ,bir çok ilginç hikaye hatta Dibek kahvesi diye ilk kez duyduğm bir kahve çeşitinide anlatıyor...

Yazarını araştırdım biraz... Ali Aytaç Diye bir isim kitapları yurt dışında çıkıyormuş genelde...

ŞAŞIRDIM biz bu adamı nasıl duyupta medyal cepeden didiklemedik diye :))

Türk türklüğünden vazgeçemiyorum işin espirisi bir yana ...

Okumanızı ve o Mısır gülünü koklamanızı tavsiye ederim Benim için oldukça keyifli bir eserdi ...

ben felsefi ,tarihi,sosyo-ekonomik ve siyasi kitapları seviyorum ..günümüzün siyasi sorunlarını irdeleyen ,sosyo-ekonomik sorunlarını ele alan ,tarihimizi anlatan kitapları okumaktan çok keyif alıyorum ..
iskender palanın kitaplarını çok seviyorum ...yarıya yakınını okudu ..bir yandan tarihimizi anlatırken diğer yandan roman tadı veren kitaplarıyla tarihe dair bilmediğiniz bir çok şeyi öğreniyorsunuz ...kitaplarını şiddetle tavsiye ederim...
roman okumayı oldum olası sevmem ..okuduğum kitap beni düşündürmeli ,bana bilgisel anlamda birşeyler katmalı ..

Geri