1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Olumsuz Insanlar Mutsuzdur

  Konu, 'Kişisel Gelişim' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  Olumsuz insan
  Mutsuzdur. Mutsuzluğu büyüdükçe de çevresindekilerin mutluluğundan huzursuz olmaya başlar. Her şeyi dışsallaştırır. Başına gelen her kötü şey bir baskasının yüzünden olmuştur. Onunla baş etmek zordur, Soğukkanlılık ve sabır ister.

  Yıllardır insanları dinlerim. Mutsuzluklarını, hayatlarındaki olumsuzlukları paylaşır, anlamaya çalışırım. İnsanların hikayelerini değil, o hikayeyi yaratan insanın özünü duymaya çalışırım. Kendi kendilerine sormadıkları, soramayacakları soruları sormaktır işim. Olayları değil, duyguları duyar ve onları konuşurum.

  Hayatlarında değişiklik yaratmak isteyen insanlarla görüşürüm. Sürekli olarak başlarına gelenlerden yakınanları dinlerim. Her birey kendi hikayesindeki olumsuzlukların pek çoğunun, hatta hepsinin, tek bir nedenden kaynaklandığını genelde görmez. Gözü, başına neden bunların geldiğine yakınmaktan başka bir şey görmüyordur. Nedense hiç kimse yaşadıklarının kendi seçimi olduğunu, tüm bunları kendisinin hazırladığını ya fark etmez ya da fark etse de kabul etmez.

  Küçük detaylarda büyük değişikliklerin şifrelerinin yattığını görmüşümdür hep. Değişim sarsılmayı gerektirir. Hiç sarsılmayan tren vagonu hep aynı rayda, aynı yolda gidiyordur. Tren eğer ray değiştiriyorsa, yani önündeki yollar içinden her zaman gittiğinden daha farklısını seçiyorsa, mutlaka sarsılacaktır. Terapilerde de sarsılmadan değişim olmaz.

  Her insanın içinde negatif ve pozitif bir arada bulunur. Biz hangisini seçersek onu yaşarız. Yaşam bize olumluyu ve olumsuzu bir arada sunar. Bazıları hep olumsuzu görmeyi ve onu yaşamayı seçerler.

  İKNA ETMEYE ÇALIŞMAYIN

  Olumsuz insanlar, temelde mutsuzdur. Mutsuzluğu büyüdükçe, çevresindeki mutlu insanların mutluluğundan huzursuz olmaya başlarlar. Onların huzur bulabilmesi için çevrelerine huzursuzluk vermeleri gerekir. Dünyaları, olumsuz olay ve duygularla doludur. Kendilerini tüketen bu olumsuzluğu kendi hayat enerjileri sanırlar ve sürekli olarak didişecek, yakınacak, çatacak birşeyler bulurlar.

  Sınır duyguları yoktur. Bazen bir nokta kadar küçük hissederler kendilerini, çaresiz ve kopuk... Ya da tam tersine o kadar geniştir ki sınırları, dünya onların etrafında döner gibidir. Herkesin hayatına müdahale etme hakkını ve onları yönetme, yönlendirme hakkını kendilerinde bulurlar. Her iki halde de çevrelerindeki insanlar gittikçe azalacaktır. Kendi yalnızlıklarının mimarı olduklarını görmeden aynı davranışları sürdürürler. Yalnızlaştıkça hırçınlaşır, hırçınlaştıkça yalnızlaşırlar. Bu arada sürekli hayatın kendilerine niye böyle davrandığını ve yalnızlıklarının nasıl bir kader olduğunu sorgularlar.

  Her şeyi dışsallaştırırlar. Başlarına gelen her şey bir başkasının yüzünden olmuştur. Yaşadıkları her olumsuzlukta, çevrelerine bulaşır ve onlara da olumsuz enerji yayarlar. Kendi kendileriyle yüzleşmeyi hiç sevmezler.

  Enerjilerini yanlış yerden alan olumsuz insanlarla baş etmek zordur. Soğukkanlılık ve sabır ister. Bu insanların yaşam enerjisinin kavga olduğunu hatırlamak gerekir. Onlarla kavgaya girmeyin. Tartışmayın. İkna etmeye çalışmayın. Kavga olduğu sürece onlar beslenir ve beslendikçe de bir sonraki güne daha kuvvetli girerler. Kavga etmemek ve uzaklaşmak, yanıt vermemek, onların ana besin damarını keser.

  Pozitifliğiniz hayatınızı güzelleştirir. Doğal olanın olumluyu seçmek olduğunu bilin. Olumsuzu seçmek çaba gerektirir. Olumsuz insan sürekli enerji harcamak zorundadır. Ruh enerjisini tüketen ve kendi yarattığı ateşin kendisini kavurduğunu görmeyen olumsuz insanların varlığından haberdar olun. Onları gözlemleyin ve ne kadar şanslı olduğunuzu düşünün. Şansınızı kendiniz yarattığınız için kendinizle gurur duyun.


   
 2. *LavinyA*

  *LavinyA* Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  4 Kasım 2008
  Mesajlar:
  1.403
  Beğenilen Mesajlar:
  14
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Güvercinler ülkesinden!!! Uzak çookkk uzak yerler!
  Cevap: Olumsuz Insanlar Mutsuzdur
  paylaşımın içn teşekkürler.. aynen katılyıorum bu yazıya..
   
Olumsuz Insanlar Mutsuzdur konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Mutsuzum.. :(

  Mutsuzum.. :(

  Hiç arkadasım yok kendimi cok yalnız hissediyorum :cry:
 2. mutsuzum:(

  mutsuzum:(

  eşimle 4 yıl önce evlendik birbirimizi deliler gibi sevrek 3 yaşında bi kızım var eşim alkol alıyor sürekli tabi arkasından küfürler şiddet bunu aileme anlatmaya çalışıyorum geçer düzelir diyorlar ayrılamıyorum elalem ne der naparım ben diye çalışıyorum kazanıyorum yetmiyor se sevgim sede çalışıp eve bakmam aklınıza gelecek her kötülüğü yaptı bana şimdi içince dövmüyor beni ama yanlızım...
 3. Mutsuzum

  Mutsuzum

  Genelde Turkiyede mutsuz,hayatlarindan umidi kesmis bir cok psikolojik sorunlari olan kisilerin sayisi gun gectikce artis gosteriyormus. Bunun sebebi bi cok sey olabilir ornegin yeni bir hayata baslamanin zorluklari veya bir dogum sonrasi,biten bir iliskinin geriye braktigi bosluk ve guvensizlik.. Ozellikle biz kadinlarda daha cok rastlanan bu durumlar ilkbahar ve sonbahardaki degisimlerle...
 4. mutsuzum

  mutsuzum

  evlendim mutsuzum merhaba bayanlar bende araniza yeni katildim 2 senelik evliyim ve cok mutsuzum aslinda severek hemde cok severek evlendim ama esimin ailesi ile ayni binadayiz 2senedir kan kusturuyorlar bize neredeyse ewliligimiz bozulmak uzere ne yapmaliyim
 5. Insan..

  Insan..

  "Hayata tepeden bakarsan insanların sadece tepesini görürsün. Hayata daima insanlarla aynı mesafeden bak. O zaman insanların hem yüzünü, hem kalbini görürsün. Mühim olan yükseklere çıkıp hayata tepeden bakmak değildir; mühim olan ne kadar yükselsen de her şeye eşit mesafeden bakabilmektir. Hayatta her şey olabilirsin. Fakat mühim olan hayatın içinde "İNSAN" olabilmektir. Güzel...

Sayfayı Paylaş