Ömrü uzatmanın 10 sırı

TaMaRa

Yeni Üye
Üye
Ömrü uzatmanın 10 sırı
1.jpg

UZMANLAR, DAHA UZUN YAŞAMAK IÇIN YAPILMASI GEREKEN 10 ÖNEMLI MADDEYI BÖYLE SIRALADI...

2.jpg

ÇOK FAZLA UYUMAYIN

YAPILAN ARAŞTIRMALAR GÜNDE 8 SAATTEN FAZLA UYUYAN INSANLARIN ÖLÜM ORANINI NORMALDEN DAHA FAZLA OLDUĞUNU ORTAYA KOYDU. AMA BU PARTILERDE SABAHLAYANLAR IÇIN IYI HABER DEĞIL. ÇÜNKÜ 4 SAATTEN DAHA AZ UYUMAK DA YAŞAM SÜRESINI KISALTIYOR.

3.jpg

İYIMSER OLUN

İYIMSER INSANLARIN KÖTÜMSERLERE GÖRE KAN BASINÇ DÜZEYLERININ DÜŞÜK OLMASI VE STRESE DAHA AZ YATKIN OLMALARININ KALP KRIZI RISKIN AZALTARAK YAŞAM SÜRELERINI UZATIYOR.

4.jpg

DAHA FAZLA SEKS YAPIN

SALGILANAN HORMONLAR SAYESINDE STRES DÜZEYINI VE KAN BASINCINI SEVIYESINI DÜŞÜREREK KALP KRIZI RISKINI AZALTIYOR. AYRICA AMERIKA’DA YAPILAN BIR ARAŞTIRMAYA GÖRE DÜZENLI CINSEL YAŞAM PROSTAT KANSERI ILE DE SAVAŞIYOR.

5.jpg

EVCIL HAYVAN BESLEYIN

ÖZELLIKLE KÖPEK OLMAK ÜZERE EVINDE EVCIL HAYVAN BESLEYEN KIŞILERDE AZALAN STRES ILE KALP KRIZI RISKI DE DÜŞÜYOR. BUNUN EVINDE HAYAN BESLEMEYENLERE GÖRE YAŞAM SÜRESINI UZATMADA %12 ETKILI OLDUĞU BELIRTILIYOR.AYRICA YALNIZLIK DUYGUSU VE DEPRESYONUN ÖNÜNE GEÇTIĞI GIBI EGZERSIZ SAĞLIYOR.

6.jpg

KOLESTROLÜNÜZÜ ÖLÇTÜRÜN

ARAŞTIRMALAR KOLESTROL SEVIYESI TEHKLIKELI DÜZEYDE OLAN BIRÇOK INSANIN BUNDAN HABERI OLMADIĞINI SÖYLÜYOR. KALP HASTALIKLARINA YOL AÇAN KOLESTROL SEVIYESINIZI ÖĞRENMEK IÇIN TEST YAPTIRMAK BUNA BAĞLI OLUŞAN ÖLÜM RISKINI DE AZALTACAKTIR.

7.jpg

ZENGIN OLUN

YAPILAN ISTATISTIKLERE GÖRE GELIR DÜZEYININ YÜKSEK OLDUĞU AILELERDE DÜŞÜK OLANLARA GÖRE KRONIK HASTALIKLARIN GÖRÜLME ORANI ÇOK DAHA DÜŞÜK. BESLENME, YAŞADIĞINIZ EV ORTAMI VE ALDIĞINIZ SAĞLIK HIZMETLERININ STANDARTLARI YÜKSELDIKÇE SIZIN DE YAŞAM SÜRENİZ UZAMAKTA.

8.jpg

SIGARA IÇMEYIN

DUYMAYA ALIŞIK OLDUĞUNUZ BU MADDE YAPILAN HER ARAŞTIRMAYLA DOĞRULUĞUNU KANITLIYOR. KANSER KALP KRIZI RISKINI KAT KAT ARTIRAN BU ALIŞKANLIK YAŞAM SÜRENIZI KISALTAN EN BÜYÜK DÜŞMANLARDAN BIRI.

9.jpg

SAKINLEŞIN

STRES KAN BASINCINI YÜKSELTEREK SAKIN INSANLARA GÖRE KALP HASTALIKLARINA YAKALANMA ORANINI 3 KAT ARTIRAN BIR FAKTÖR. ORTA YAŞTA ISE BU ORAN 6 KATA ÇIKARAK YAŞAM SÜRESINI KISALTIYOR.

10.jpg

ANTIOKSIDAN ALIN

KANSER VE ALZHEIMER HASTALIKLARINA KARŞI IYI BIR SAVAŞÇI OLAN ANTIOKSIDANLARDAN YANA ZENGIN OLAN BESINLERI SOFRANIZDAN EKSIK ETMEMENIZ GEREKIYOR.

11.jpg

İYI BIR EVLILIK YAPIN

EVLILIKTEKI STRESIN YAŞAM SÜRENIZI KISALTMA IHTIMALININ YANI SIRA GENETIK AÇIDAN IYI ÖZELLIKLERE SAHIP BIR EŞ SEÇMENIZ ÇOCUĞUNUZUN YAŞAM SÜRESINI UZATABILIYOR.
 
Geri
Üst