Etiketler:
 1. zuzu65

  zuzu65 Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  21 Nisan 2008
  Mesajlar:
  2.693
  Beğenilen Mesajlar:
  15
  Ödül Puanları:
  0

  Önemsenmeyen gençlik

  Konu, 'Hayat Bilgisi' kısmında zuzu65 tarafından paylaşıldı.

  .

  Ülkemizin içinde bulunduğu en önemli sorunlar arasında bir sıralama yaparsak sanırım, önce işsizliği , ekonimik sorunları ve diğer klişeleşmiş kavramları ortaya koyarız.

  Ancak durum hiç de öyle değil sanırım. Çünkü ekonomi düzeltilir , işsizlik azaltılır, terör sorunu çözülür. Peki ya bozuk yetişen bir nesil, bir gençlik? Düzeltilebilir mi. Çok zor bence hatta imkansız.

  O zaman demek ki temel sorunumuz bozuk yetişen bir neslin varlığıdır. Kültüründen ve inançlarından bihaber toplumsal yaşamın gereklerinden oldukça uzak büyüğe saygısı küçüğe sevgisi olmayan bir gençlik ülkemiz açısından içler acısıdır.

  Geçenlerde internet üzerinde bir video paylaşımı izledim. Yerel bir kanalın muhabiri il mkerkezinde Çanakkale Savaşı hakkında insanların ne kadar bilgili oldukları hakkında röportaj yapıyor.
  Ve ne yazık ki Çanakkalede şehit olan 253000 şehidin mirasçısı olan gençler Çanakkaleden habersiz. Hatta öyle ki bir genç Çanakkale Savaşı sırasında 'Türkiyenin Cumhurbaşkanı kimdi.' gibi bir soruya hiç düşünmeden 'Kenan Evren' yanıtını verdi.Ancak aynı insanlara bugün şu ünlü kiminle geziyor , hangi bayan sanatçı 'üstsüz' yakalandı diye sorsanız şaşırmadan doğru cevapları verir.

  Aynı gençlere Kurtlar Vadisi dizisinin bilmem hangi bölümünde, Polat kaç kişiyi öldürdü. Avrupa Yakası dizisinde Burhan hangi espriyi yaptı diye sorsanız jest ve mimkleriyle beraber anlatır. Ancak iş tarihe geldi mi , iş kültüre geldi mi. Bilgisizlik diz boyu.

  Bir ülkede gençlik okumuyorsa , gençlik ülke sorunlarına karşı duyarsızsa, magazin ve eğlence yaşamı önem sıralamasında birinci hale gelmişse o ülkenin yarınlarından endişe etmesi gerekir.

  Hepimiz Atatürkçüyüz ama sözde. Atatürk bu ülkeyi bize emanet etti peki biz ulu önderin Muassır Medeniyetler seviyesinin üstüne çıkma hedefini gerçekleştirebildik mi? Ülkemize sahip çıkma konusunda üzerimize düşenleri yaptık mı?
  Açıkça hayır.

  Öyleyse bu ülkenin temel sorunu ne işsizlik ne de yoksulluktur. Ülkemizin temel sorunu gençliğin giderek kendi öz değerlerinden uzakşlaşması ve globalleşme adına bencil hale gelmesidir.

  Son söz olarak işsizlik düzeltilir, ekonomi iyi hale getirilir ancak bozuk yetişen bir nesli düzeltmek çok zor hatta sanırım imkansızdır.

  Saygı ve sevgilerle....
   
Önemsenmeyen gençlik konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Önemsenmeyen risk: Ağız kanseri

  Önemsenmeyen risk: Ağız kanseri

  Önemsenmeyen risk: Ağız kanseri SAMSUN (İHA) - Tütün ürünleri, alkol ve bazı besinlerdeki kanserojen maddeler ve fazla güneş ışığına maruz kalınması gibi faktörler ağız kanseri riskini artırıyor. Erkeklerde görülme olasılığı kadınlara oranla 2 kat fazla olan ve genellikle 45 yaşın üzerinde ortaya çıkan ağız kanseri, dil, ağız tabanı, dil köküne yakın yumuşak damak alanları, dudaklar ve...
 2. Gençlik ipuçları....

  Gençlik ipuçları....

  Yaşlılığı önlemek için bazı önemli bilgiler...... Buyrunuz.......:) Çok çalışıyor ve yoruluyorsanız ya da hiçbir iş yapmasanız da çabuk yorulduğunuzu hissediyorsanız, yediğiniz yiyecekler aynı olmasına rağmen kilo alıyor veya sağlığınızın bozulduğunu düşünüyorsanız, uzmanların önerilerine kulak vermelisiniz. Yaşlanmayı geciktirmek aslında hiç de zor değil Genç kalmak deyince aklınıza...
 3. gençlik iksiri..

  gençlik iksiri..

  melekler size vereceğim karışımı osmanlı döneminde gençlik iksiri olarak kullanıyorlardı size de tavsiye ederim
 4. Selam Gençlik..

  Selam Gençlik..

  Merhaba hanımlar..:cheer2::cheer2: Ben geldimm banada yer var değil mi?concon:dans:

Sayfayı Paylaş