onu cennetle müjdeleyin

KriSTaL

Yeni Üye
Üye
onu cennetle müjdeleyin
Osmân bin Maz’ûn (r.a.) hazretlerinin bir oğlu vefât etdi. Ondan dolayı üzüntüsü çok olup, mahzûn oldu. Evinde oturdu. Evinde bir mescid binâ etdi. Orada ibâdet ederdi. Resûlullah (s.a.v.) hazretleri işitip, buyurdu ki, -Onu benim yanıma getirin. Onu Cennet ile müjdeleyin!
Sonra onu, Resûlullahın (s.a.v.) yanına götürdüler.

Resûlullah (s.a.v.) ona buyurdular ki; - Bil, yâ Osmân ki, muhakkak Cehennemin yedi kapısı vardır. Ve Cennetin sekiz kapısı vardır. Cennet kapılarından her birine gitdiğinde, oğlunu orada görüp, Allahü teâlâdan sana şefâ’at eder hâlde olduğunu görmeğe râzı olmaz mısın!
Osmân bin Maz’ûn ‘radıyallahü teâlâ anh’,
- Yâ Resûlallah; râzı oldum, dedi.
Süâl edildi ki, yâ Resûlallah!
- Bizim oğullarımız da böyle olur mu?
Buyurdular ki,

- Evet olur, kıyâmete kadar ümmetimden sabr eden ve sevâb istiyen herkese de böyledir

Cennet ve cennetin nimetleri hakkında benzer konular Forum Cevap Tarih
Cennetin zevkleri. Cennetin zevkleri.
Cennet gerçeği, insanların aslında girene kadar asla anlamayacakları bir şeydir, ancak Allah bize Kuran'da onu görme şansı vermiştir. Bunu, hem bu dünyanın yaşamıyla, hem yaşamın doğasında ve amacında, hem de insanların orada zevk alacakları...
Tüm İslami Bilgiler 1
Firdevs cenneti ile ilgili ayetler ve hadisler ne diyor ? Firdevs cenneti ile ilgili ayetler ve hadisler ne diyor ?
Firdevs cenneti ile ilgili ayetler ve hadisler ne diyor ? Merhabalar herkese değerli meleklermekanı, ben bu aralar firdevs cennetini çok kafama takıyorum. Gördüğüm kadarı ile sitenizde islami yazar var acaba kendisinden rica etsem de Firdevs...
Tüm İslami Bilgiler 4
Cenneti Firdevse kimler girecek ayetler var mı ? Cenneti Firdevse kimler girecek ayetler var mı ?
Cenneti Firdevse kimler girecek ayetler var mı ? Selamlar herkese hayırlı cumalar olsun inşallah hepimize ve tüm islam alemine ve inananlara. Dünyadaki mertebeler gibi güzel ve halis kul olmuş kişiler, O'nun rızasını almış olanlara Cenneti...
Tüm İslami Bilgiler 2
Hacerül esved taşı hakkında kısa bilgi Hacerül esved taşı hakkında kısa bilgi
Hacer-ül-esved Kâbe'nin sağ tarafında yerden 1,5 metre yükseklikte bulunan yaklaşık 30 cm büyüklüğü olan siyah renkli taştır. Gümüş tabaka ile kaplanmıştır. Hacer kelimesi Arap dilinde taş demektir. Hacer-ül-esved ise siyah taş anlamındadır...
Tüm İslami Bilgiler 0
Cennet ve cennetin nimetleri Cennet ve cennetin nimetleri
Kur'an-ı Kerim'de cennet ve cehennem gerçeği sık sık hatırlatılıyor. Cennete kimler gidecek? Hangi ameller, hangi durumlar, düşünce ve davranışlar insanı cennete götürür? Cennette müminleri hangi nimetler ve güzellikler bekliyor? Bunlar açık açık...
Tüm İslami Bilgiler 2