1. *GüMüŞ*

*GüMüŞ* Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    0

Orhan Gencebay - Gidecek Yerim Olsaydı

Konu, 'N-O Harfli Şarkılar' kısmında *GüMüŞ* tarafından paylaşıldı.

Bu kadar sıkıntı çekmezdim belki, Bu dertli günümde yarim olsaydı, Bu köhne meyhane yuvam değil ki,
    Bu akşam gidecek yerim olsaydı.

Titretir tenimi baktığım resmin,
    Hasretin telini çınlatır sesin,
    Hiç kimse demezdi bak ne haldesin,

Her sabah yeni bir çile sırada,
    Kurtulmak isterken kaldım arada,
    Ne işim var bilmem benim burada,

Ümitler gönlümden sana koşardı ,
    Anılar albüme sığmaz taşardı,
    En güzel mutluluk bizle yaşardı,

Kederle yoğruldum acıyla piştim,
    Geceyle bunaldım, günle değiştim,
    Ben niçin sarhoşum, ben niye içtim,

Bir şekil verseydin sen bu esere,
    Böylesi yanmazdım göz göre göre,
    Sel sağanak düşmezdi damlalar yere,

Orhan Gencebay - Gidecek Yerim Olsaydı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Orhan Gencebay

Orhan Gencebay

Biyografisi Orhan Gencebay'ın yaşamında iki doğum tarihi vardır... Birincisi 1944 yılının 4 Ağustos'unda sıcak bir öğle vakti ilk soluk. İkincisi ise müziği kanında,duygularında solukladığı an. Müzik yaşantısına altı yaşlarında babasının "eğlensin" diye aldığı mandolin ve kemanı çalarak başladı. Bunlar daha çok batı aletleriydi. Hocası viyolanistti, çok iyi öğrenim...
  2. Orhan Gencebay - Yokluk

Orhan Gencebay - Yokluk

Ben Yokluğu yalnız bende sanırdım Meğerse ne yokluk çekenler varmış Derdimi herkesten aman fazla sanırdım Yoklukla yaşarken ölenler varmış Derdimi herkesten aman fazla sanırdım Yoklukla yaşarken ölenler varmış Ey gönlüm sen benden neler istiyorsun Mutluluk yetinmektir bunu bilmiyorsun Neden şu haline şükür etmiyorsun İsyan ediyorsun Görmedin mi dünya hırsın kurbanıdır Sende mi hırsla malum...
  3. Orhan Gencebay - Sendin

Orhan Gencebay - Sendin

orhan gencebay gökyüzünden yıldız kaydı gökyüzünden pırıl pırıl yıldız kaydı şu dünyama Gökyüzünden pırıl pırıl, yıldız kaydı şu dünyama Karanlıklar aydınlandı, aşkı vurdu yollarıma Sendin;dünyama düşen o yıldız Sendin;hem gecesiz, hem sabahsız Sendin kaybolan o yıllarımda, her an aradıgım o günahsız Gözlerimin gözü aydın, olaydın ta baştan sen olaydın Gözlerimin gözü aydın, dolaydın ömrüme...
  4. Orhan Gencebay - Karaçalı

Orhan Gencebay - Karaçalı

Bıktım artık bıktım artık Bıktım artık her gün ölmekten Ay vefasız bıkmadın mı Beni hep böyle görmekten Sen de ağlayandan zevkini alır oldun Dünya hali gibi sen de mi bozuldun Sevmek yaşamanın temeli değil mi Yazık kendini bile sevmeyi unuttun Git git git git Dilim sana git derse kalbim gel gel diyor Bıkmış gönül çileden aşktan kork kork diyor Ne kararsız insanım gönlüm senden geçmiyor Çok...
  5. Orhan Gencebay - Hep O Yerdesin

Orhan Gencebay - Hep O Yerdesin

Bilemezsin bilemezsin Nerdeyim nerdesin Sen hala dünkü gibi Hala öbür gün gibi Hep aynı o yerdesin Değiş sevgilim değiş İyi değil bu gidiş Eller gidiyor aya Biz sonunda kaldık yaya Sen hep aynı yerdesin Her şeye küsmüş gibi Herkese kızmış gibi Boşlukta kalmış gibisin Her şeyden bıkmış gibi Herkesten çekmiş gibi Kendine kızgın birisin Değiş bu kafayı değiş Ayı yerde kalma geliş Değiştir bu...
Etiketler:

Sayfayı Paylaş