1. *GüMüŞ*

*GüMüŞ* Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    0

Orhan Gencebay - Hayat Kavgası

Konu, 'N-O Harfli Şarkılar' kısmında *GüMüŞ* tarafından paylaşıldı.

Bir uçurum oldu hayat Dokunsan düşecekmiş gibiyim Gel de kurtar beni benden
    Sanki ölecekmiş gibiyim
    Sardı kollarımı dert çemberi
    Kader tuzağına düşmüş gibiyim

Bir yanda hayat kavgası var
    Bir yanda aşkın ıstırabı
    Tek başıma nasıl yaşarım ben
    Dindirecek sensin bu azabı
    Gel beraber çıkalım bu yollara
    Yalnız çekilmiyor dünyanın kahrı

Gülmek mi zor ağlamak mı
    Yoksa ıstıraptan zevk almak mı
    Ölmek desen kolay değil
    Bilmem benimkisi yasamak mı
    Bir ömürlük gözyaşı döktüm her gün
    Hayat acı çekip ağlamak mı

Orhan Gencebay - Hayat Kavgası konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Orhan Gencebay

Orhan Gencebay

Biyografisi Orhan Gencebay'ın yaşamında iki doğum tarihi vardır... Birincisi 1944 yılının 4 Ağustos'unda sıcak bir öğle vakti ilk soluk. İkincisi ise müziği kanında,duygularında solukladığı an. Müzik yaşantısına altı yaşlarında babasının "eğlensin" diye aldığı mandolin ve kemanı çalarak başladı. Bunlar daha çok batı aletleriydi. Hocası viyolanistti, çok iyi öğrenim...
  2. Orhan Gencebay - Yokluk

Orhan Gencebay - Yokluk

Ben Yokluğu yalnız bende sanırdım Meğerse ne yokluk çekenler varmış Derdimi herkesten aman fazla sanırdım Yoklukla yaşarken ölenler varmış Derdimi herkesten aman fazla sanırdım Yoklukla yaşarken ölenler varmış Ey gönlüm sen benden neler istiyorsun Mutluluk yetinmektir bunu bilmiyorsun Neden şu haline şükür etmiyorsun İsyan ediyorsun Görmedin mi dünya hırsın kurbanıdır Sende mi hırsla malum...
  3. Orhan Gencebay - Yarabbim

Orhan Gencebay - Yarabbim

Yarabbim sen büyüksün Yarabbim sen görürsün Durdur geçen zamanı kulların gülsün Bütün saatler dursun Dert rüzgarları sussun Aşk güneşi bahtıma gülerek doğsun Şimdi aşk zamanıdır Aşk ömrün baharıdır Bırak sarhoş olalım Meyler aşk şarabıdır İçtiğim aşk şarabıdır Mevsim bahar olunca Aşk gönüle dolunca Sevenler kavuşunca Yaşamak ne güzel Senden uzak yaşamak İnan yaşamak değil Aşkı anlatan...
  4. Orhan Gencebay - Tövbe

Orhan Gencebay - Tövbe

Tövbe... Bir daha mı, bir daha mı. Tövbe... Aklıma gelmeyenler başıma geldi şimdi Bu aşk yürümez diye baştan ne dedim ki Tövbe bir daha mı, tövbe bir daha mı Gördün mü yaptıðını yalnız kaldıðını Pişmiş aşa soðuk soðuk nasıl da kattığını Aşkına, kahrına, derdine tövbe Aşkınada, kahrına da, derdine de tövbe Tövbe bir daha mı, tövbe bir daha mı Ne verdin ne istersin...
  5. Orhan Gencebay - Sendin

Orhan Gencebay - Sendin

orhan gencebay gökyüzünden yıldız kaydı gökyüzünden pırıl pırıl yıldız kaydı şu dünyama Gökyüzünden pırıl pırıl, yıldız kaydı şu dünyama Karanlıklar aydınlandı, aşkı vurdu yollarıma Sendin;dünyama düşen o yıldız Sendin;hem gecesiz, hem sabahsız Sendin kaybolan o yıllarımda, her an aradıgım o günahsız Gözlerimin gözü aydın, olaydın ta baştan sen olaydın Gözlerimin gözü aydın, dolaydın ömrüme...
Etiketler:

Sayfayı Paylaş