1. *GüMüŞ*

*GüMüŞ* Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    0

Orhan Gencebay - İdam Mahkumu

Konu, 'N-O Harfli Şarkılar' kısmında *GüMüŞ* tarafından paylaşıldı.

Dertleri dermanla verensin tanrım Bir zalim kulunu çok seviyorum Aşk denen bu derdin dermanı var ise
    İdama mahkumu af bekliyorum

Gönlüm neler neler çekmişti amma
    Benden beter var mı bilemiyorum
    Korkum var yürekten aşkımdan da büyük
    Korkumdan bir türlü gülemiyorum,gülemiyorum

Özür dilemekse ben diliyorum
    Cezama sensizlik verme diyorum
    Aşkına sevgine ihtiyacım var
    Seni canımdan da çok çok seviyorum

Söyle gönlüm söyle deminde zaman
    Derdini açmayan bulamaz derman
    Sonunda geç kalıp olmadan pişman
    Korkak yaşamanı istemiyorum

Kolay değil kırık bir kalp onarmak
    Kolay değil gerçek seveni bulmak
    Her şeye değecek baştan başlamak
    Senden başkasını sevemiyorum
    Sevemiyorum

Orhan Gencebay - İdam Mahkumu konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Orhan Gencebay

Orhan Gencebay

Biyografisi Orhan Gencebay'ın yaşamında iki doğum tarihi vardır... Birincisi 1944 yılının 4 Ağustos'unda sıcak bir öğle vakti ilk soluk. İkincisi ise müziği kanında,duygularında solukladığı an. Müzik yaşantısına altı yaşlarında babasının "eğlensin" diye aldığı mandolin ve kemanı çalarak başladı. Bunlar daha çok batı aletleriydi. Hocası viyolanistti, çok iyi öğrenim...
  2. Orhan Gencebay - Yokluk

Orhan Gencebay - Yokluk

Ben Yokluğu yalnız bende sanırdım Meğerse ne yokluk çekenler varmış Derdimi herkesten aman fazla sanırdım Yoklukla yaşarken ölenler varmış Derdimi herkesten aman fazla sanırdım Yoklukla yaşarken ölenler varmış Ey gönlüm sen benden neler istiyorsun Mutluluk yetinmektir bunu bilmiyorsun Neden şu haline şükür etmiyorsun İsyan ediyorsun Görmedin mi dünya hırsın kurbanıdır Sende mi hırsla malum...
  3. Orhan Gencebay - Unutulmaz

Orhan Gencebay - Unutulmaz

Ne seni buldum nede senle geçen bir bahar Gönlüm hala kıştadır her gün yağmurlar yağar Hasar yapmıyor artık en deli fırtınalar Bir sır oldu gönlüme sen ve senden kalanlar Unutulmaz unutulmaz hatıralar hatıralar Unutulmaz unutulmaz o anılar yaşananlar Ben hala ilk gün gibi anılarla yaşıyorum Kapanmayan yaraların izlerini taşıyorum Her doğan gün bir ümit her ümitten gün batar Gönlüm yangın...
  4. Orhan Gencebay - Sen

Orhan Gencebay - Sen

Sen, sen, sen... Sen derdim de neşem de sen Öyle tatlı bir belasın Ne gerçeksin ne yalansın Ağlatırken güldürürsün Derde neşe katarsın Sen ne tatlı bir belasın Hem meleksin hem şeytansın Ağlatırken güldürürsün Derde neşe katarsın Aşık olmam derken, Büyük konuşmuşum Farkında olmadan canım Ben sana aşık olmuşum Sen, sen, sen Söyle aşk mı bela mısın sen Her bakışın bin hadise Her sözün...
  5. Orhan Gencebay - Nerede

Orhan Gencebay - Nerede

Beni ne benden sor nede neşeden Beni bilmek istersen sor aşk ve çileden Dil kötü söylerse gönül kırılır Kırma sakın bir hasretin aşığım ben Sevmenin zamanı geldi geçiyor Bulamadım bir seveni canı gönülden Nerede nerede Gönlümün Leyla'sı nerde Nerede nerede Belalım nerde Mutluluk sevince ele geçendir Gülmeyi bilen sevgiye kıymet verendir Şu koca dünyanın nesi var başka Bedbaht olanlar...
Etiketler:

Sayfayı Paylaş