1. *GüMüŞ*

*GüMüŞ* Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    0

Orhan Gencebay - Sevme Bensiz

Konu, 'N-O Harfli Şarkılar' kısmında *GüMüŞ* tarafından paylaşıldı.

Bensiz bensiz Sevme bensiz sevilme bensiz Gülme bensiz ağlama bensiz
    Sensiz sensiz
    Allah'ım almasın bu canımı sensiz

Seni çok seviyorum
    Sevmeni istiyorum
    Yaşayamam ki sensiz

Yağmurlar rüzgarlar
    Benim göz yaşlarım senin nefesindir
    Bir toz gibi savrulsam önünde
    Akıp gitsem göz yaşlarımın selinde
    Rahmetindir

Ben sensiz yarım yarım kalırım
    Ben sensiz dilim dilim olurum
    Ben sensiz elinde sonunda kaybolurum
    Bulunamam ki sensiz

Orhan Gencebay - Sevme Bensiz konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Orhan Gencebay

Orhan Gencebay

Biyografisi Orhan Gencebay'ın yaşamında iki doğum tarihi vardır... Birincisi 1944 yılının 4 Ağustos'unda sıcak bir öğle vakti ilk soluk. İkincisi ise müziği kanında,duygularında solukladığı an. Müzik yaşantısına altı yaşlarında babasının "eğlensin" diye aldığı mandolin ve kemanı çalarak başladı. Bunlar daha çok batı aletleriydi. Hocası viyolanistti, çok iyi öğrenim...
  2. Orhan Gencebay - Yokluk

Orhan Gencebay - Yokluk

Ben Yokluğu yalnız bende sanırdım Meğerse ne yokluk çekenler varmış Derdimi herkesten aman fazla sanırdım Yoklukla yaşarken ölenler varmış Derdimi herkesten aman fazla sanırdım Yoklukla yaşarken ölenler varmış Ey gönlüm sen benden neler istiyorsun Mutluluk yetinmektir bunu bilmiyorsun Neden şu haline şükür etmiyorsun İsyan ediyorsun Görmedin mi dünya hırsın kurbanıdır Sende mi hırsla malum...
  3. Orhan Gencebay - Zulüm

Orhan Gencebay - Zulüm

yazan acımamış çektiren acırmı orhan gencebay yazan acımamış çektiren acırmı orhan gencebay yaradan zulüm Neden neden tanrım neden Nedir bu zulüm Nedir nedir tanrım bu zulüm Doğmamış dertlerin sevilmemiş kalbin Gülmemiş gözlerin sahibi benim Neden doğar güneş neden batar bilmem Ümit dünyasında hüsranlar benim Yazan acımamış çektiren acır mı Kime uzandıysa boş kaldı elim Yaratmış yaradan...
  4. Orhan Gencebay - Utan

Orhan Gencebay - Utan

Utan utan Ettiğinden utan Gerçeği yalan katığından utan Kırdığın gönüldür parçasından utan Utan utan utan dostum utan Utan utan utan dostum utan Verdiğin sözlerden gelecek günlerden Bekleyen ümitlerden hasretlerden utan Gönlümün hüznünden yas dökülen gözden Aldığın her nefesten insanlıktan utan Yalan yalan dostum yalan Hasret nefret inan simdi Senden bana kalan Yasamak bir oyun...
  5. Orhan Gencebay - Unutulmaz

Orhan Gencebay - Unutulmaz

Ne seni buldum nede senle geçen bir bahar Gönlüm hala kıştadır her gün yağmurlar yağar Hasar yapmıyor artık en deli fırtınalar Bir sır oldu gönlüme sen ve senden kalanlar Unutulmaz unutulmaz hatıralar hatıralar Unutulmaz unutulmaz o anılar yaşananlar Ben hala ilk gün gibi anılarla yaşıyorum Kapanmayan yaraların izlerini taşıyorum Her doğan gün bir ümit her ümitten gün batar Gönlüm yangın...
Etiketler:

Sayfayı Paylaş