Etiketler:
 1. >ÖZLEM<

  >ÖZLEM< Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  5 Eylül 2007
  Mesajlar:
  18
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0

  Örme Yapraklı Kolye

  Konu, 'Çöplük' kısmında >ÖZLEM< tarafından paylaşıldı.

  misinalı takılar boncuk örme teknikleri kum boncuk örme kum teknikleri bonçuk kolyeler
  Malzemeler:  Krem rengi iri kum boncuk

  Yaprak yeşili kum boncuk

  Çiçek teli

  0,20 mm misina

  Papağan

  < Konu Resmi..>  Yaprakların hazırlanışı :

  Yeşil kum boncuk, çiçek teli ile yaprak şeklinde örülecek. En sondaki iki tel 4-5 kez bükülüp, bükülmüş haldeyken 3 mm. kadar kesilecek. 85 - 90 adet civarı yaprak hazırlanacak.

  < Konu Resmi..>  1- Misinanın ucu düğümlenerek 9 adet kum boncuk dizilir, misina ilk boncuktan gidiş yönünde geçirilerek bir daire elde edilir.

  < Konu Resmi..>  2- Misinaya 3 adet kum boncuk geçirilerek misina alt sıradaki ilk gelen 3. kum boncuktan geçirilir.

  < Konu Resmi..>  3- Misinaya tekrar 3 adet kum boncuk geçirilerek yine alt sıradaki ilk gelen 3. kum boncuktan geçirilir.

  < Konu Resmi..>  4- Misinaya 3. kez 3 adet kum boncuk geçirilerek bir önceki sırada misinaya geçirilen ilk boncuktan geçirilir. Böylece 2. sıra da tamamlanmış olur.

  < Konu Resmi..>  5- İkinci sırada olduğu gibi 3. sıra ve diğer sıralara da devam edilir.
  Her işlemde misina çekilerek sıkılır.


  < Konu Resmi..>  6- Her 5 sırada bir sıra veya daha aralıklı olarak geçirilen 3 boncuğun ortası olarak ( yani 2. boncuk olarak ) yapılmış olan yapraklar, tel olan ucu içeride kalacak şekilde, tel bulunan uçtaki boncuktan misina geçirilip ve ucundaki tel biraz alta doğru kıvırarak monte edilir.

  Bu şekilde kolye istenen boya gelene kadar örmeye devam edilir.

  7- Daha sonra kum boncuklardan tuğla örgüsü ile ve sonunda azaltılıp ucu yuvarlatılarak kapama yapılır. Kapamanın ucuna da 3 boncuk dizilip, papağanı misinaya takıp tekrar 3 boncuk dizilerek halka oluşturulur. Misinayı boncukların içinden tekrar geçirip sağlamlaştırılır ve sıkıca bağlanarak ucu gizlenir.

  8- Başlangıç ucuna tekrar misina bağlanıp 7. maddede yapılan işlemler papağan takılmadan yapılır.


  < Konu Resmi..>

  :cheer2:
   
 2. concon

  concon Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  7 Eylül 2007
  Mesajlar:
  22
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Ce: Örme Yapraklı Kolye

  eet çoq gusel bi paylaşım zaten bu boncuklar sanırsam moda şuan :) tşkler eline saglıq
   
Örme Yapraklı Kolye konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Üç yapraklı yonca

  Üç yapraklı yonca

  Rüyada üç yaprakli yonca görmek. veya bir tarlada onun dört yapraklisini aramak, yüklü bir paraya kavusmaya ve talihin birden bire iyiye dogru yükseldigine isarettir. Bir tarlada veya bir bahçede üç yaprakli yoncalar arasinda dört yapraklisini aradiginizi görmek, eger bulursaniz bütün muradinizin olacagina aradiginiz halde bulamadiginiz takdirde, arzunuzun biraz gecikecegine delalet eder.
 2. kolye

  kolye

  Kolye Etrafınızdaki insanlar tarafından saygı duyulan, sevilen bir kimse olduğunuzu işaret eder. Birsine kolye hediye etmek, aşık olacağınıza yorumlanır. Etrafınızdaki insanlar tarafından saygı duyulan, sevilen bir kimse olduğunuzu işaret eder. Birsine kolye hediye etmek, aşık olacağınıza yorumlanır. Güzel bir eviniz ve anlayışlı bir eşiniz olacak.Kolye görmek, kiz çocugu ile yorumlanir. Bir...
 3. Tel örme Tekniği İle Kolye Yapımı

  Tel örme Tekniği İle Kolye Yapımı

  kolye, yapılışı, malzemeleri nelerdir, tel bükme yöntemi, nedir,hakkında bilgiyi burada bulabilirsiniz. Malzemeleri; * Siyah renkte ince tel (0,30 mm) * 12 Adet örme tezgahının deliğinden geçebilecek boyutta çakıl taşı * Klips, tüp ve halka yapmak için kalın tel (0,80 mm) * Örme tezgahı * Tığ, karga burun, yan keski, 5*5 nolu örgü şişi Kolyenin Yapım Aşamaları: İnce telin ucunu örme...

Sayfayı Paylaş