1. PEmBeLİ_PiSİ

  PEmBeLİ_PiSİ Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  14 Kasım 2007
  Mesajlar:
  98
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  izmir

  Ortak dünyalar .

  Konu, 'Ev Dekorasyon Önerileri' kısmında PEmBeLİ_PiSİ tarafından paylaşıldı.

  ranzalı çocuk odaları modern ranzalar çocuk ranza modelleri modern ranza modelleri korkuluğu KÜÇÜK İKİ ODA YERİNE BÜYÜK TEK ODA

  Çocukların birlikte kurabilecekleri bir dünya, hayallerini paylaşabilecekleri bir atmosfer yaratmalısınız. İki küçük oda yerine birleştirilmiş büyük bir oda oluşturmak bu bakımdan iyi bir fikirdir. Büyük bir aktivite masası ve oyun alanı, hatta bir salıncak ile hareketlendirilebilir. Ayrıca hala her çocuğun ayrı bir yatağı ve çekmece ünitesi de sağlanabilir.
  [​IMG]

  - Oda büyükse karatahtalardan oluşan panellerle odayı ikiye bölebilirsiniz. Kara tahtaları iki yönlü tasarlarsanız ilk çocuğunuzda kendi taraflarına bakan tahtayı kullanabilir.
  [​IMG]
   
 2. PEmBeLİ_PiSİ

  PEmBeLİ_PiSİ Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  14 Kasım 2007
  Mesajlar:
  98
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  izmir
  Ce: Ortak dünyalar .
  İyi bir zonlama; kaliteli bir yaşamı ve verimli bir oda paylaşımını getirir. Bireysel ve birlikte yapılan aktiviteler için rahat bir oyun alanı ve sıcak yatak zonları oluşturun, sık kullanılmayan misafir yatağı için zeminde yer kaybetmeyin ve 3. boyutu kullanın. Gemici merdiveni ile çıkılan bu misafir yatağı aynı zamanda çocuklarınızın gözde oyun alanı olacaktır.
  [​IMG]


  ÇATI KATLARI

  İyi bir zonlama; kullanılmayan bir çatı arasını iki çocuk için kullanışlı bir suit odaya dönüştürebilir. Genellikle çok büyük olmayan çatı penceresinin önünü çalışma ve hobby alanı olarak ayırmak, pencere önünde altı dolaplı bir sedir oluşturmak ve daha karanlık olacak bölgelerde uyuma fonksiyonunu düşünmek iyi bir planlama olacaktır.
  [​IMG]


  Çatı katındaki çocuk odalarında çatı eğiminden yararlanarak yatakları düzenleyebilirsiniz.
  [​IMG]
   
 3. PEmBeLİ_PiSİ

  PEmBeLİ_PiSİ Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  14 Kasım 2007
  Mesajlar:
  98
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  izmir
  Ce: Ortak dünyalar .
  Modern, klasik ya da fantastik... arzu ettiğiniz tarzda, mekan içinde mekan yaratın. İster karşılıklı sohbet etsinler, ister kendi alanlarına çekilsinler. Farklı saatlerde yatan çocuklar için ışığın diğerini oldukça az rahatsız edeceği bu sistemi tercih ederseniz oluşturduğunuz üniteyi çekmeceli, dressuarlı ve farklı bakış açıları veren penereler ile süsleyerek tasarlayın.


  [​IMG]

  Alt ranzalarda perde uygulaması yaparak farklı bir görüntü yakalayabilirsiniz. Dilediğinizde perdeleri toplayacak bir mekanizma da düşünebilirsiniz Aynı zamanda çocuklarınız gündüz vakitlerinde bu bölümü oyun evi olarak da kullanabilirler.
   
 4. PEmBeLİ_PiSİ

  PEmBeLİ_PiSİ Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  14 Kasım 2007
  Mesajlar:
  98
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  izmir
  Ce: Ortak dünyalar .

  İKİ KATLI DÜNYALAR

  Küçük odalarda akla ilk gelen çözüm ranza kullanmaktır. Ancak çocuklarınızın sağlığı ve konforu açısından tasarlamanız ve planlamanız gereken noktalar olduğunu unutmayın... İşte bazı ipuçları:

  * Alt katta yatan miniğiniz için sıkıntılı ve basık bir yatak mekanı oluşturmamak için alt yatağı biraz daha büyükçe tutup görüş yüksekliğini arttırabilirsiniz.

  * Yine basık bir alt yatak kullanımı önlemek için alışılageldiği gibi yatakları üstüste birbirine paralel değil 90 derece açıyla dik olarak yerleştirmek iyi bir fikir olacaktır.

  * Üst katı alan çocuğunuzun merdiveni rahatlıkla çıkıp inecek yaşa gelmesi önemlidir. Ayrıca yaşı kaç olursa olsun; üst yatakta korkuluk olmalıdır.

  * Üst katta yatan çocuğunuzun görüş alanı da düz bir tavan olmak zorunda değildir. Fiber optik aydınlatma ile yıldızlar ve gezegenlerle dolu bir gök kubbe gece hayallere dalması için ona vereceğiniz güzel bir hediyedir.

  * Yatakları üst üste paralel değil açılı yerleştirdiğiniz zaman yatağın altına oturma ya da çalışma mekanı olabilecek küçük ve samimi bir alan oluşacaktır.

  * Özellikle hafta sonu evlerinde ya da yazlık evlerde daha küçük mekanlarda kullnılan ranzalarda rustik temalar kullanabilirsiniz. Kamp havası, macera ruhu ve vahşi doğaya eğlenceli bir kaçış çocuklara hayal dünyalarının kapılarını açacaktır.
  [​IMG]


  Güvenlik Uyarısı:

  Çocuklarınız kaç yaşında olursa olsunlar, üst kat ranzalara mutlaka koruyucu bar koyun. Çocuklarımızın yüksekten düşmesini istemeyiz değil mi?


  [​IMG]

  Standart ranzaların dışında çok amaçlı değişik ranzalar kullanabilirsiniz.

  KÜÇÜK HİLELER

  Küçük mekanların olduğundan büyük algılanmasını sağlamak ve çocuklarınıza elinizdeki mekanın olanaklarının üstünde bir konfor sağlamak için birkaç hile yapabilirsiniz...

  * Renklerin gücünü kullanın....Yerden yaklaşık 100cm üksekliğe kadar kullandığınız koyu rengin üst kısmını beyaz ile tamamlarsanız daha yüksek algılanan bir tavan ve daha ferah bir atmosfer elde edersiniz. Bu koyu rengi şeritler halinde kullanarak hem daha dramatik ve farklı bir görüntü elde edersiniz hem de odanızı daha büyük hissettirebilirsiniz.

  * Yatak başlarını ve ayak uçlarını kapalı kütlelerden değil aluminyum borular gibi hafif ve kapatıcı olmayan malzemelerden oluşturun... Böylece hacimi bölen ögeler olmayacaktır.

  * İki yatak için tek komidin ve aydınlatma kullanın.

  * Gerçekten çok küçük bir odanız var ise ve tüm uyuma, çalışma ve oynama gibi tüm fonksiyonları burada karşılayacaksanız, açılıp kapanan yatakları öneririz. Çok küçük çocuklar ile pek de pratik olmasa da gece açılan ve yatak olan gündüz ise kapanarak oyun alanı yaratan mekanizmalar kullanılabilir.
   
 5. PEmBeLİ_PiSİ

  PEmBeLİ_PiSİ Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  14 Kasım 2007
  Mesajlar:
  98
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  izmir
  Ce: Ortak dünyalar . Kocaman bir odanız var ise ne mutlu size ve çocuklarınıza...Çift kişilik iki ranza yatak kullanabilir ve şahane iki özel dünya yaratabilirsiniz. Bu dünyalarda günlük kullanım için büyük bir sedir, yatak ve arkadaşların gece kalmalarına olanak sağlayacak yeterince mekana sahip olabilirsiniz. Bu ranzalar aynı tema içinde fakat çocuklarınızın zevklerine göre birbirinden farklı da olarak; birinde perdeli ve düz merdivenli, diğerinde ise ağacımsı bir merdiven ve duvar resmi ile tasarlanmış olabilir. Yatak örtüsü ve yastık renklerinde ve desenlerinde de aynı konsept içinde farklı seçimler de yapmanız odaya neşe katacaktır.

  [​IMG]


  SEPERATÖRLER

  Çocuklarınıza kendi mekanlarını hissetme keyfini yaşatmak istiyorsanız seperatörler kullanabilirsiniz. Yatakların arasında oluşturabileceğiniz bu seperatörler odanızın temasını güçlendirmek ve her çocuğa da biraz olsun mahremiyet sağlamakla kalmaz, aynı zamanda pencereden gelen günışığı engellemeden, bir kitaplık ve depolama alanı da yaratacaktır.
  [​IMG]


  ÜÇÜ BİR YERDE

  Üç küçük çocuğunuz ve onlar için odalarınız var ise çocuklara farklı odaları vermek yerine fonksiyonları ayırabilirsiniz. Yatak odası, çalışma odası ve oyun odası gibi...bu mekanları birbirine geçişli de düşünebilirsiniz. İçinde banyosu da olan böyle bir suit oda ayrı ayrı odalardan daha eglenceli ve renkli olacaktır.
  [​IMG]

  Yatak köşesinde küçük çocuğunuzun yatağı o büyüdüğünde ya da odalar ayrıldığında pencere önü sediri gibi kullanılabilir.

   
Ortak dünyalar . konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Doğuş, Dünya Ekonomik Forumu’na stratejik ortak

  Doğuş, Dünya Ekonomik Forumu’na stratejik ortak

  DOĞUŞ Grubu, global ekonomiye ve siyasete yön veren en önemli kuruluşlar arasında yer alan ve her yıl Davos’ta topladığı zirvenin yanı sıra bölgesel toplantılarla da gündemi belirleyen Dünya Ekonomik Forumu-WEF’in Türkiye’den ilk stratejik ortağı oldu. WEF Başkanı Klaus Schwab ile Doğuş Grubu Başkanı Ferit Şahenk’in imzaladığı bu ortaklık, Doğuş Grubu’nun bundan sonra yapılacak yıllık Davos...
 2. Ortak

  Ortak

  Kişinin rüyasında ortağını veya ortak olduğunu görmesi her türlü kısmet ve sıkıntısını paylaşacağına işaret eder.Rüyada ortak görmek, tek basma kalmaya ve islerin dagilmasina isaret eder.
 3. Türk Dünyasında Ortak İletişim Dili

  Türk Dünyasında Ortak İletişim Dili

  TÜRK DÜNYASINDA ORTAK İLETİŞİM DİLİ ÜZERİNE TÜRK DÜNYASINDA ORTAK İLETİŞİM DİLİ ÜZERİNE Prof. Dr. Şükrü Halûk AKALIN Ankara Üniversitesi Türkçe ve Yabancı Dil Araştırma ve Uygulama Merkezi TÖMER’in düzenlediği Ortak Dil Türkçe konulu toplantı, son derece mükemmel bir zamanlama ile Türkiye Cumhuriyeti devletinin ulus devlet yapısını sarsacak dayatmalarla karşı karşıya...
 4. Dünya Kadınının ortak sorunu

  Dünya Kadınının ortak sorunu

  Dünya Kadınının ortak sorunu; Şiddet, taciz, ayrımcılık Kadınların erkeklerle eşit haklara sahip olmak yolunda verdiği savaşın temsili başlangıcı 8 Mart 1857 yılında Amerika’nın New York kentinde başladı. Konfeksiyon ve tekstil fabrikalarında çalışan 40.000 işçinin insanlık dışı çalışma koşullarına ve düşük ücrete karşı başlattığı grev, polisin saldırısıyla kanlı bitti. Saldırı sırasında...

Sayfayı Paylaş