Ortamına göre buluşma taktikleri

M

Misafir

Forum Okuru
Ortamına göre buluşma taktikleri
İlk buluşmanızda gideceğiniz yere göre nelerle karşılaşacağın ve olan bitenle nasıl baş edeceğin konusunda fikir sahibi olmak ister misin?

İKİ KİŞİLİK YEMEK
Sohbet şansı: Çok fazla.
Yemek yerken gevezelik etmek mükemmel olacak. Sohbetiniz koyulaşırsa birbirinize odaklanacak ve etrafınızda olan biteni göremeyeceksiniz.

Yakınlaşma: Çok yüksek bir ihtimal. Onu tanıman için bir sürü vaktin var. Çocukluk anılarından tut, gelecekle ilgili planlarına kadar ona bir sürü şey sorabilirsin. Böylece ortak zevkleriniz de ortaya çıkar.


Sırları ortaya çıkartma: Orta. Bazı hareketlere dikkat etmelisin; seni tanımak için soru soruyor mu, yemeğini seninle paylaşıyor mu? Bunların cevabı senin için birer ipucu.Tutku işaretleri: Ilımlı. Gözlerini senden ayırmayıp etrafı fark etmiyorsa, bu iyiye işaret. Sohbet esnasında belki elini de tutabilir. Ona nasıl tepki vereceğini önceden planlamalısın.


Bunlara dikkat!
Şansının azalmasını istemiyorsan spagetti, sarımsak, soğan yememelisin. Sıra hesap ödemeye gelince illa o ödemek istiyorsa ısrarcı olmana gerek yok. Bir dahaki sefere de sen ödersin. Hem böylece bir kez daha buluşmayı garantilemiş olursun.
SPOR FAALİYETİ
Sohbet şansı: Az veya hiç yok.Eğer bir maça gittiyseniz söyleyeceğin en heyecanlı şeyler 'Goooooll', 'Yaşasın','Hay aksi!' olabilir.


Yakınlaşma: Az. İnsanların sürekli bağırdığı, gürültülü bir ortamdan başka ne beklenebilir ki? Yine de belki karambolde birbirinize yakın durmak zorunda kalabilirsiniz.


Sırları ortaya çıkarma: Az. Kalabalık bir ortamda onun ilgisini çekmek isteyebilirsin, ama bu küçük bir ihtimal. Eğer kolunu beline sardıysa, bu, iyi bir işaret. Zaman içerisinde hissettiklerini sana açabilir.


Tutku işaretleri: Ilımlı. Biliyorsun, spor karşılaşmaları romantik değildir, fakat tuttuğunuz takım kazandıysa sevinmen için ekstra bir neden var! Eğer kaybetselerdi suratı asılabilir ve sana ters davranabilirdi. Ayrıca sevinçten havalara zıplayıp birbirinize sarılmanız da mümkün.


Bunlara dikkat!
Kıyafet seçimine özen göstermelisin. Mini bir etek veya açık saçık bir bluzla bu tarz bir ortamda hoş görünmeyeceğin kesin. Onun seni beğeneceği şekilde, ama rahat ve spor bir şeyler giymeyi tercih et.
PATEN KAYMAK
Sohbet Şansı: Az sayılır. Aranızda geçen konuşmalar genellikle şu üç cümleyi geçmez: 'Hadi gidelim' 'Yavaş ol', 'Arkandaki arabaya dikkat et!'


Yakınlaşma: Az, çünkü kayarken yayalara çarpmamaya çalışmak ve çukurlardan kaçmak zor bir iş. Eğer daha fazla samimi olmak istiyorsan, onunla bir kafeye veya pikniğe gitmeye tercih edebilirsin.


Sırları ortaya çıkartma: Çok yüksek. Seninle aynı hızda kayması iyi bir işaret. Ayrıca çitlerin üzerinden atlayıp zıplıyor, küçük hayvanları ezmemeye ve yaşlılara çarpmamaya özen gösteriyorsa, büyük olasılıkla seni etkilemeye çalışıyor demektir. Senin önünden kayıyorsa ise ilgi çekmeye çalışıyor olabilir.Tutku işaretleri: Orta karardan veya çok fazla. Kayarken el ele tutuşabilirsiniz, tabii düşmenizi önleyecek şekilde… Yanlışlıkla bir ağaca çarpman ya da yerle bir olman da mümkün. Böyle bir durumda gülüp geçmelisin.Bunlara dikkat!
Profesyonel bir kaykaycı olmadığına göre olağanüstü durumlarla karşılaştığında üzülmene hiç gerek yok. En iyisi sen, önlemleri daha işin başındayken al. Örneğin, başına kask, bacaklarına dizlik takmayı ihmal etme.
SİNEMA
Sohbet şansı: Az.
Ne yazık ki sinemada perde açılmaya başladığında ağzınızın fermuarını da kapatmak zorundasınız!


Yakınlaşma: Düşük bir ihtimal. Konuşma şansınız olmadığı için gerekli sahnelerde birbirinizi dürtükleyebilirsiniz. Bu yüzden gülme krizine girip etrafa rezil olmamaya da aman dikkat!Sırları ortaya çıkartma:
Orta karar. Eğer sinemaya gitmeyi o teklif ettiyse ve sana arada mısır ısmarladıysa, şans senden yana gibi gözüküyor. Seçtiğiniz filmin (varsa) aşk sahnelerinde yüz ifadesi mutlu gibi görünüyorsa romantik bir tip olabilir.Tutku işaretleri: Çok fazla. Örneğin gittiğiniz bir korku filmiyse, yakınlaşma ihtimaliniz çok! Korkunç durumlarda omzuna kolunu atarak seni kötülüklerden koruyabilir
smile.gif
Romantik filmler de hiç fena fikir değil; filmden etkilenip el ele tutuşma süreciniz çabuklaşabilir.Bunlara dikkat!
Sinemaya gitmeden önce hoşlanmayacağın bir filmle karşılaşmamak için gazete veya dergilerden o film hakkında bilgi sahibi olman, en iyisi.
EĞLENCE
Sohbet şansı: Çok fazla.
Sirk, lunapark veya canlı müzik yapılan ortamlara takılabilirsiniz. Arkadaşlarınızla birlikte kalabalık bir grup oluşturmanıza rağmen, ikinizin aranızda sohbet etme ihtimali çok yüksek.


Yakınlaşma: Orta. Etrafınızda bir sürü insan varken bir yakınlaşma olmayabilir, ama onunla eğlenebilir ve onu tanımaya çalışırsın. Lunapark gibi bir ortamda kendinizi çocuklar gibi mutlu hissetmeniz de hediyesi olur!


Sırları ortaya çıkartma: Az, çünkü baş başa değilsiniz. Ama yine de sana yiyecek bir şeyler ısmarlayabilir, o günü hatırlatacak minik hediyeler alabilir veya seni en yakın tuvalete götürüp bekleyebilir. Bu işaretler hiç de yabana atılacak şeyler değil.


Tutku işaretleri: Orta karar veya çok fazla. Yürürken koluna girerek ondan hoşlandığını gösterebilirsin.


Bunlara dikkat!
Onunla bol bol sohbet et ve eğlencenin tadını çıkart. Yalnız ikili konuşmalarınızda dikkatli ol, gereksiz sözler söyleyerek gaf yapmamaya çalış. Arkadaşlarını da ihmal etme.
DERS ÇALIŞMAK
Sohbet şansı: Çok fazla.
Ancak konularınız büyük ihtimalle yüzde 70 ders , yüzde 30 eğlenceli şeyler olacaktır. Ama sen bunu tam tersine çevirebilirsin!


Yakınlaşma: Çok yüksek bir ihtimal. O sana bir şey anlatırken gözünün içine sık sık bakabilirsin. Örneğin edebiyat dersinden bir şiir okuyorsa, onu hayran bakışlarla izleyip sonra da dalga geçebilirsin. İkiniz de, daha önce hiç bu kadar eğlenceli ders çalışmadığınızı hissetmelisiniz.


Sırları ortaya çıkartma: Çok yüksek. Ders çalışırken kahkaha dolu bir ortam, sıkılmanızı önler. Kitapları kapattıktan sonra kaç dakika saatine hiç bakmadan seninle sohbet etti, bir düşün? Eğer 30 dakikadan fazlaysa, bu iyi bir işaret.


Tutku işaretleri: Çok fazla. Birbirinizin gözünün içine bakmalısınız. Ayrıca yazı yazdığınız kağıtlara bir şeyler çiziktirebilirsiniz.


Bunlara dikkat!
Ona dergimizin yemek sayfalarında yer alan nefis tariflerden hazırlayarak ne kadar hamarat olduğunu gösterebilirsin.
 

Benzer İçerikler

GREY
Cevaplar
1
Görüntüleme
2K
Cennet-ul Meva
Cennet-ul Meva
T
Cevaplar
73
Görüntüleme
21K
tugcemkaya
T
ışılsu
Cevaplar
0
Görüntüleme
4K
ışılsu
ışılsu
Üst