1. almira

  almira Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  7 Kasım 2007
  Mesajlar:
  624
  Beğenilen Mesajlar:
  1
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  istanbul

  Ortaokul öğrencisinden ATATÜRK

  Konu, 'Mustafa Kemal Atatürk' kısmında almira tarafından paylaşıldı.

  >*AŞAĞIDAKİ YAZIYI BİR ORTAOKUL ÖĞRENCİSİ**, OKULUNUN DUVAR >>GAZETESİNE* >>*YAZMIŞ.* >> >> >>*İNANILMAZ GUZEL VE FARKLI BİR BAKIŞ AÇISI* >>*İYİ DE YAPMIŞ. * >> >>** >> >>* >>* >> >>Bu ülkede yasayan her insanin bağımsızlığını ve demokrasisini borçlu olduğu insan: >> >>*ATATÜRK...* >> >> >>Gençliğinde kot pantolon giyememiş.Sevgilisinin elinden tutup hasılat rekorları kiran bir sinema filmine gidememiş..Padişah ona Trablusgarp Cephesi'nde görev verdiğinde, lüks uçak şirketinin, first class koltuğunda viskisini yudumlayarak görev yerine gidememiş…Halkına bağımsızlık fikrini anlatabilmek için kortej esliğinde Mercedes'lerle gezememiş Anadolu'yu...Kurtuluş hareketini başlatmak için 19 Mayıs'ta Samsun'a ayak basan ayağında >>spor ayakkabısı ya da kovboy çizmesi yokmuş...Kazandığı her savaştan sonra savaş sahasına fırlayıp moral veren mini etekli ponpon kızlar da yokmuş...Tarih kitaplarına bakılırsa, Yunanlıları İzmir'den denize döktükten sonra timsah yürüyüşü de yapmamışlar...Ülkesinde yapacağı devrimleri, unutmamak için not alacağı bir cep bilgisayarı olmadığı gibi, kendisine suikast girişiminde bulunacakları da cep telefonundan öğrenememiş!Atatürk için üzülüyorum. Dağ gibi adam, bir radyo programına faks çekemeden, İsmet Pasa için Safiye Ayla'dan bir istek parçası isteyemeden gitti .. Lozan Zaferi'nden sonra veya Cumhuriyet'in ilanından sonra arabaya atlayıp sabahlara kadar korna çalıp, elinde bayraklarla sokaklarda tur atamadı.Evinin balkonuna çıkıp, bir şarjör mermiyi havaya sıkamadı.Atatürk'e acıyorum...Sen kalk, dört kadınla evlenebileceğin bir >>dönemde dünyaya gel,sonra değerini bilmeyip tek kadınla evlilik sistemini getir. Aaaah ah... Çılgın diskolara gitmek, sabahlara kadar içip, içip rock yapmak,babasının mersedesini alıp söyle bir Emirgan turu çekmek dururken…Bunları yapmadı Atatürk...Keyif çatmadı...Tüm hayatini ülkesinin kurtuluşuna ve uygarlaşmasına harcadı...ISTE ONUN IÇIN BÜYÜK ADAMDI ATATÜRK HER FIRSAT ELINDE VARDI. O ISE SADECE BU MILLETIN BAGIMSIZLIGINI ISTEDI.BÜTÜN SUÇU 2 KADEH RAKI IÇMEKTI O KADAR.....*

   
 2. Bilge Gökçen

  Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  27 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  11.882
  Beğenilen Mesajlar:
  117
  Ödül Puanları:
  0
  Ce: ortaokul öğrencisinin bakış açısına bakın ya!!!

  Mustafa Kemal Atatürk bölümüne taşınmıştır.
   
 3. Bilge Gökçen

  Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  27 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  11.882
  Beğenilen Mesajlar:
  117
  Ödül Puanları:
  0
  Ce: Ortaokul öğrencisinden ATATÜRK
  Harika bir yazı gerçekten, bunu yazan öğrenciye aferin diyorum ben de. İfadeleri derin değil belki ama içerdiği anlam öyle yoğun ki... Teşekkürler canım paylaşım için. Ellerine sağlık.
   
Ortaokul öğrencisinden ATATÜRK konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Atatürk!!!

  Atatürk!!!

  http://www.youtube.com/watch?v=mywhgfE-QtI
 2. Ortaokul

  Ortaokul

  Rüyada her hangi suretle olursa olsun, kendinizi bir ortaokul içinde bulundugunuzu görmeniz. her hususta, Özellikle mesleginiz hakkinda bilgi almak için hiç bir fedakarliktan çekinmediginize isarettir.
 3. Özel Atatürk Ortaöğrenim Erkek Öğrenci Yurdu

  Özel Atatürk Ortaöğrenim Erkek Öğrenci Yurdu

  İlçe: Tire Adres: İpekçeler Mahallesi Gökçen Efe Meydanı No:3...
 4. Atatürkün Hayatı

  Atatürkün Hayatı

  Oğlumun performans ödevi için araştırma yaparken aşağıdaki bilgilere ulaştım. Ne yapayım ben araştırıyorum. Bu performans ödevlerinden emin olun gına geldi. Çocuklarımızın bağzıları daha bilgisayarı bile kullanmayı bilmezken mecburen biz anne babalar bu ödevler için pc de zaman geçirmek zorunda kalıyoruz. ATATÜRK'ün HAYATI Mustafa Kemal Atatürk 1881 yılında Selânik'te Kocakasım Mahallesi,...
 5. Atatürkün Avrupaya Gönderdiği Öğrenciler kimler bilen varsa yazsın

  Atatürkün Avrupaya Gönderdiği Öğrenciler kimler bilen varsa yazsın

  Selam arkadaşlar aranızda Atatürkün Avrupaya Gönderdiği Öğrenciler kimler bilen varsa lütfen çok acil olarak bana bu sayfadan Atatürkün Avrupaya Gönderdiği Öğrenciler hakkında bilgi versin.

Sayfayı Paylaş