1. TİTAN

  TİTAN Forum Okuru

  Örümcek Adam Alain Robert İstanbul'daydı...

  Konu, 'Magazin' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

  alain robert, örümcek adam, sapphir'e tırmandı, 17 mayıs 2011, resimleri, ile ilgili bilgileri burada bulabilirsiniz
  [​IMG][​IMG][​IMG]

  Sevgili melekler,
  İstanbul'dan bir örümcek adam fırtınası geçti.“Örümcek adam” lakabıyla tanınan Fransız tırmanışçı Alain Robert,Türkiye'nin ve Avrupa'nın en yüksek binası İstanbul Sapphire'e tırmandı. Genellikle yasa dışı tırmanışlar yapan Robert'in Türkiye'deki tırmanışı ise yasaldı.

  Gökdelen tırmanışlarını genellikle yasa dışı gerçekleştirdiğini ancak zaman zaman Sapphire'de olduğu gibi davet üzerine de gökdelenlere tırmandığını söyleyen Robert, bundan önceki en son tırmanışını Dubai'de 828 metre yüksekliğe sahip Burj Khalifa'da gerçekleştirdiğini belirtti.

  Alain Robert`in tırmanışı için binanın cam aralarına 4 metre aralıkla metal takozlar yerleştirildi. Bu takozlar sayesinde zaman zaman dinlenen Robert, güvenlik halatına emniyet kelepçesiyle de bağlandı. Bu önlemleri, Robert`i Türkiye`ye davet eden Kiler Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı yönetiminin zorunlu kıldığı belirtildi. Tırmanışı sırasında sık sık elini pudralayan Robert`e tırmanışı devam ederken su takviyesi de yapıldı. Çok fazla efor sarf edip su kaybeden Robert, tırmanışının yarısına geldiğinde yukarıdan bir arkadaşı halatla aşağıya inip kendisine su verdi.

  İstanbul Sapphire`in Levent İETT Garajı yönündeki kısmına tırmanan "Örümcek Adam" vatandaşın da dikkatini çekti. Etrafta toplanan vatandaşlar, Alain Robert`in tırmanışını heyecanla izledi. Özellikle çocukların Robert hakkında yaptığı yorumlar dikkati çekti. Bazı çocuklar, Robert`in çizgi roman karakteri "Spiderman" olduğunu zannetti. Turistler de tırmanışı ilgiyle takip etti.

  Bazı televizyon kanallarının canlı olarak yayımladığı tırmanış 1 saat 50 dakika sürdü. Alain Robert, İstanbul Sapphire`in 226 metre yüksekliğindeki seyir terasında yetkililer ile gazeteciler tarafından alkışlarla karşılandı.   
Örümcek Adam Alain Robert İstanbul'daydı... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Herkes 'Örümcek Adam' Olabilecek

  Herkes 'Örümcek Adam' Olabilecek

  İtalyan bilimadamları, insanların yakın gelecekte ünlü çizgi roman kahramanı Örümcek Adam gibi duvarlara tırmanması ve çatılardan aşağı sarkabilmesine olanak tanıyabilecek bir teknoloji geliştirdiklerini açıkladı. İtalya’nın Torino kentindeki Politeknik Üniversitesi’nden bilimadamlarının yaptığı çalışmada, örümcek ve kertenkelelerin dik yüzeylere nasıl tutunduğu üzerinden yola çıkıldı. Hem...
 2. örümcek adamın karizmasının çizildiği an:D

  örümcek adamın karizmasının çizildiği an:D

  Evet arkadaşlarım bildiğimiz spider man bir gün uçarkene :D:D
 3. 'Örümcek Adam' Broadway'de

  'Örümcek Adam' Broadway'de

  Örümcek Adam'ın sinemaya uyarlamasında Tobey Maguire ve Kristen Dunst rol almıştı. Ünlü çizgi roman kahramanı Örümcek Adam Bono'nun müzikleriyle 2010'da Broadway sahnesinde olacak. Çizgi roman ve sinema dünyasının ünlü karakteri ''Örümcek Adam-Spider Man'', müzikal sahnesinde de izleyiciyle buluşmaya hazırlanıyor. Dünyaca ünlü U2 topluluğunun solisti Bono Vox ile gitaristi The Edge'in...
 4. örümcek adamın bilinmeyen yönleri:):)

  örümcek adamın bilinmeyen yönleri:):)

  örüncekoyunu yardımsever selülitli:D göbekli:D namaz öğreniyor(helal)

Sayfayı Paylaş