1. EspanOL

  EspanOL Forum Okuru

  ÖSS sahtekarlığı operasyonu: 27 gözaltı

  Konu, 'Güncel Haberler' kısmında EspanOL tarafından paylaşıldı.

  Şanlıurfa'nın Birecik ve Hatay'ın İskenderun İlçesi'nde para karşılığı başkalarının yerine Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sınavı'na giren aralarında öğretmen ve öğrencilerin bulunduğu 27 kişi yakalandı. Şanlıurfa'nın Birecik İlçesi'nde ÖSS sınavında başkalarının yerine başarılı öğrencileri 'joker' olarak soktukları tespit edilen, aralarında öğretmen ve öğrencilerin bulunduğu 17 kişi gözaltına alındı. Bu sayının artabileceği belirtildi. Hatay'ın İskenderun İlçesi'nde ise 1'i organizatör 10 kişi gözaltına alındı. Birecik'te ÖSS sahtekarları olduğu ihbarı alan Şanlıurfa Kaçakçılık ve Organize Suçlar Mali Büro ekipleri ile Birecik İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri ortak harekete geçti. Sabah saatlerinde başlayan büyük sınava başkalarının yerine girdikleri saptanan 17 kişi, büyük sınavın bitimine yarım saat kala Atatürk Lisesi ve Yüzüncü Yıl İlköğretim Okulu'nda suç üstü yakalandı. Zanlılar gözaltına alınırken, olayla ilgili açıklama yapan Birecik Kaymakamı Tuncay Sonel, olayın büyük bir şebeke tarafından gerçekleştirilmiş olabileceği ihtimaline karşı operasyonun devam ettiğini söyledi. Kaymakam Sonel, gözaltı sayısının artabileceğini de kaydetti.
  Öte yandan zanlıların gözaltında tutulduğu Emniyet Müdürlüğü'nün önünde duran lüks otomobiller de dikkat çekti. Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.
  Hatay'da 10 kişi yakalandı
  Hatay'ın İskenderun İlçesi'nde para karşılığı başkalarının yerine Öğrenci Seçme Sınavı'na (ÖSS) giren, 1'i organizatör 10 kişi gözaltına alındı.
  İlçede sabah 09.30'da başlayan sınava giren 10 kişi, şüphe üzerine okullarda güvenlik sağlayan polislerce gözaltına alındı. Zanlılar, sınava girecek öğrencilerin kimlikleriyle uyuşmayınca gözaltına alındı. İskenderun Emniyet Müdürlüğü'ne götürülen zanlıların, sorgulanmlarında organize oldukları belirlendi. Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.


   
ÖSS sahtekarlığı operasyonu: 27 gözaltı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. gözaltı morlukları

  gözaltı morlukları

  Gözaltı morlukları için: Papatya çayı ya da lavanta çayını, göz kapaklarınızda 5 er dk. bekletin
 2. gözaltı

  gözaltı

  Rüyada gözaltinda oldugunu gören hayra ula-sir. Kendi evinde bulunuyorsa daha da hayirlidir. Göz hapsinden kurtuldugunu görmek de, iyidir.Bazi tabircilere göre; göz hapsi koruyucular ve korunmakla ta-bir olunur. Rüya sahibi kendisini göz hapsinde tutanlarin hallerine ve tavirlarina bakarak bu rüyayi tabir etmelidir. Eger gözaltin-daki kimseyi gözetenler güzel yüzlü, hayir sahibi kimseler ise...
 3. Borsa operasyonu: 54 gözaltı

  Borsa operasyonu: 54 gözaltı

  İMKB'de manipülasyon iddiasıyla geniş çaplı bir operasyon başlatıldı, 54 kişi gözaltına alındı. İstanbul Menkul Kıymetler Borsası'nda manipülasyon iddiasıyla geniş çaplı bir operasyon başlatıldı. Manipülasyon iddialarını araştıran Şişli Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatıyla Organize Suçlar Şubesi ekipleri harekete geçti. Yaklaşık 1 ay süren teknik takibin ardından, 54 kişilik bir...
 4. öss ...

  öss ...

  :123:Yarın Öss'ye giriyorum.. :cry_smile: :cry:çok kötü hissediyorum şu an kendimi.. :küstüm: kafam allak bullak sanki herşeyi unuttum gibi hisssediyorum :S :uhu: Öss'ye girecek tüm üyelere başarılar diliyorum .. :nazar:
 5. öss

  öss

  sınavın iyi geçmesi icin bir dua varmı?

Sayfayı Paylaş