ÖSS sahtekarlığı operasyonu: 27 gözaltı

E

EspanOL

Forum Okuru
ÖSS sahtekarlığı operasyonu: 27 gözaltı
Şanlıurfa'nın Birecik ve Hatay'ın İskenderun İlçesi'nde para karşılığı başkalarının yerine Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sınavı'na giren aralarında öğretmen ve öğrencilerin bulunduğu 27 kişi yakalandı. Şanlıurfa'nın Birecik İlçesi'nde ÖSS sınavında başkalarının yerine başarılı öğrencileri 'joker' olarak soktukları tespit edilen, aralarında öğretmen ve öğrencilerin bulunduğu 17 kişi gözaltına alındı. Bu sayının artabileceği belirtildi. Hatay'ın İskenderun İlçesi'nde ise 1'i organizatör 10 kişi gözaltına alındı.
Birecik'te ÖSS sahtekarları olduğu ihbarı alan Şanlıurfa Kaçakçılık ve Organize Suçlar Mali Büro ekipleri ile Birecik İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri ortak harekete geçti. Sabah saatlerinde başlayan büyük sınava başkalarının yerine girdikleri saptanan 17 kişi, büyük sınavın bitimine yarım saat kala Atatürk Lisesi ve Yüzüncü Yıl İlköğretim Okulu'nda suç üstü yakalandı. Zanlılar gözaltına alınırken, olayla ilgili açıklama yapan Birecik Kaymakamı Tuncay Sonel, olayın büyük bir şebeke tarafından gerçekleştirilmiş olabileceği ihtimaline karşı operasyonun devam ettiğini söyledi. Kaymakam Sonel, gözaltı sayısının artabileceğini de kaydetti.
Öte yandan zanlıların gözaltında tutulduğu Emniyet Müdürlüğü'nün önünde duran lüks otomobiller de dikkat çekti. Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.
Hatay'da 10 kişi yakalandı
Hatay'ın İskenderun İlçesi'nde para karşılığı başkalarının yerine Öğrenci Seçme Sınavı'na (ÖSS) giren, 1'i organizatör 10 kişi gözaltına alındı.
İlçede sabah 09.30'da başlayan sınava giren 10 kişi, şüphe üzerine okullarda güvenlik sağlayan polislerce gözaltına alındı. Zanlılar, sınava girecek öğrencilerin kimlikleriyle uyuşmayınca gözaltına alındı. İskenderun Emniyet Müdürlüğü'ne götürülen zanlıların, sorgulanmlarında organize oldukları belirlendi. Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.
 

Benzer İçerikler

KızılÖtesi
Cevaplar
2
Görüntüleme
517
@şK_MeLeĞ!.
@şK_MeLeĞ!.
SadmiN
Cevaplar
0
Görüntüleme
1K
SadmiN
SadmiN
*MeleK*
Cevaplar
0
Görüntüleme
961
*MeleK*
Üst