1. EspanOL

  EspanOL Forum Okuru

  Osteoglossum bicirrhosum (Arowana)

  Konu, 'Akvaryum' kısmında EspanOL tarafından paylaşıldı.

  < Konu Resmi..>

  Beslenme Biçimi
  :Etçil olarak beslenirler.

  Sıcaklık:Sıcaklığın 24-28 derece arasında olması tavsiye edilir.

  Ph:6-7 arasında olmalıdır.

  Sertlik:Su sertliği yumuşak olmalıdır.Özellikle bu özellik üremeleri için 1. noktadır.

  Üreme:Çoğu cikletlerdede olduğu gibi yavrularını ağızda kuluçkaya yatırır ancak diğer cikletlerin ortalaması 1 ay kadar iken arawonalar yavrularını tam 2 ay ağızda kuluçkaya yatırır.Üremede en önemli özellik suyun yumuşak ve akvaryumunuzun olabildiğince büyük olmasıdır.Akvaryumda daha çok uzunluk onlar için daha önemlidir.


  Davranış biçimi:Aşırı agrasif bir balıktır.Hem kendi hemde başka türlere karşıda oldukça agrasiftir.Ağızları oldukça büyük açıldığından ağzına girebilecek balıklar bulunmamalıdır.

  Genel Yorum:
  Akvaryumunuzun üstü kesinlikle kapatılmalıdır.Çok iyi sıçrayıcıdırlar.Normal hayatlarındada avlarını sıçrayarak yakalarlar.Akvaryumunuzda büyük ve geniş kovuk gibi mağraların olması genellikle tavsiye edilir.


   
Osteoglossum bicirrhosum (Arowana) konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Amazondan Gelen Dev: Arowana

  Amazondan Gelen Dev: Arowana

  arowana arowana bakımı çeşitleri akvaryum arovana akvaryum Doğal hayatta su altı ormanları denen Amazon Nehri'nde yaşarlar. Boyları 1.2 metre kadar olur. Genelde yalnız yaşamayı severler. Avlarını zıplayarak yakalarlar. Sudan zıplayarak havadaki kuşu kapabililer. Ağızda kuluçka yaparlar. Milyonlarca yıldır hiç değişmemiştir darvin'in en büyük rakibidir Ağzında büyüttüğü yavrularıyla...

Sayfayı Paylaş