Etiketler:
 1. TİTAN

  TİTAN *Melekler Mekanı*

  Kayıt:
  21 Eylül 2012
  Mesajlar:
  14.147
  Beğenilen Mesajlar:
  1.646
  Ödül Puanları:
  113

  ÖSYM'nin Önümüzde ki Sınavlarda Uygulayacağı Güvenlik Yöntemleri

  Konu, 'Güncel Haberler' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

  Bu konu; ösymenin uygulayacağı sınav güvenlik yöntemleri ile ilgili bilgiler vermektedir.  Sevgili melekler, son yıllarda sıklıkla yaşanan ÖSYM sınavlarında ki güvenlik açıkları ve kopya skandalları, ÖSYM başkanlığını yeni güvenlik önlemleri almaya mecbur etti. Üzerinde çalışmalar yapılan güvenlik önlemleri ile ilgili olarak şimdilik verilen bilgiler şöyle...  [​IMG]  ÖSYM, güven tazeleme yolunda ilerliyor. ÖSYM tarafından hazırlanan “Adayların Ve Sınav Görevlilerinin Sınav Binalarına Giriş Koşullarına İlişkin Yönetmelik” Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

  “ÖSYM teknolojik gelişmelere bağlı olarak adayların ve görevlilerin sınav binalarına giriş koşullarına yönelik sınav gizliliği ve güvenliğini sağlayacak parmak izi, retina tanıma gibi yeni önlemler alabilir.”
   
  GREY bunu beğendi.
 2. GREY

  GREY Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  25 Aralık 2010
  Mesajlar:
  796
  Beğenilen Mesajlar:
  349
  Ödül Puanları:
  63
  Gerekli mi yoksa gereksiz mi diye tartışılır ve ucu oldukça açık bir konu. Son zamanlarda ki durumlarda görünüyor. Gecesini gündüzüne katıp çalışıyor onca öğrenci, ama maalesef daha sonra kopya gibi yakıştırılamayacak şeyler yapılıyor. Şahsi fikrim oldukça iyi bir önlem.
   
 3. TİTAN

  TİTAN *Melekler Mekanı*

  Kayıt:
  21 Eylül 2012
  Mesajlar:
  14.147
  Beğenilen Mesajlar:
  1.646
  Ödül Puanları:
  113
  Bana göre de iyi bir önlem, şimdiye kadar yapmadıkları kabahat, bu ne böyle her sene her sene kopya skandalı, tek kelimeyle rezillik..
   
ÖSYM'nin Önümüzde ki Sınavlarda Uygulayacağı Güvenlik Yöntemleri konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. 2012 yılı Özel Güvenlik Sınav takvimi

  2012 yılı Özel Güvenlik Sınav takvimi

  Merhaba arkadaşlar 2012 yılı Özel Güvenlik Sınav takvimi hakkında bilgi bekliyorum sizden
 2. Özel Güvenlik Sınav Tarihleri 2012

  Özel Güvenlik Sınav Tarihleri 2012

  2012 Özel Güvenlik Sınav takvimi 2012 Özel Güvenlik Sınav Tarihleri Misafirimizin sorusu üzerine, belki sizlerinde ihtiyacı olan bilgidir diye bu yazımızda, 2012 Özel Güvenlik Sınav Tarihleri hakkında bilgi olması adına tavim sunuyoruz Melek'ler. İşte size 2012 Özel Güvenlik Sınav Tarihleri Takvimi arkadaşlarım. 2012 Yılı Özel Güvenlik Sınav Takvimi Merkezi Sınav Komisyonunun yapmış...
 3. 38. Özel güvenlik - ögg sınav giriş yerleri

  38. Özel güvenlik - ögg sınav giriş yerleri

  38. ögg sınavı 2012 38. özel güvenlik sınav giriş yerleri Merhaba Sevgili Melek'ler... Bu sayfamızda 2012 yılı 38. özel güvenlik sınav giriş yerleri hakkında merak edieln tüm bilgilere yer veriyoruz. 5 Şubat 2012 Tarihinde Yapılacak Olan Özel Güvenlik Sınav Giriş Yerleri açıklandı.5 Şubat 2012 38. Özel Güvenlik Sınav Giriş Yerleri İçin BURAYA TIKLAYIN arkadaşlar.
 4. ÖSYM'nin Düzenlediği Denklik Sınavı Artık Yapılmayacak!

  ÖSYM'nin Düzenlediği Denklik Sınavı Artık Yapılmayacak!

  Bu konu; ÖSYM'nin Düzenlediği Denklik Sınavı Artık Yapılmayacak haberi hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, yurtdışında okuyan öğrencilerin diplomalarının Türkiyede geçerli olmasını sağlayan yükseköğretim Diplomaları Denkliği İçin Seviye Tespit Sınavı Ösym tarafından kaldırıldı. İşte detaylar... STS'nin kaldırılması 2013 yılından itibaren geçerli olacak. Yeni uygulama...

Sayfayı Paylaş