Ovülasyon hesaplama

Misafir

Forum Okuru
Ovülasyon hesaplama
ovulasyon hesaplama ovülasyon hesaplama
ovülasyon hesaplama, testi, belirtileri, testleri, ne demek, dönemi, günü hesaplama, indüksiyonu, hakkında bilgiler burada arkadaşlar


Bebek sahibi olmak için, bu bilgilere ihtiyacınız var Melek'lerim. Nedir bu bilgiler; ovülasyon yani gebe kalma ihtimalinizin yüksek olduğu dönemler, hakkında bilgiler Melek'lerim.


ovulasyon-yumurtlama-gunu3-9067.jpgOvülasyon gününüzü bulmak için ilk önce son iki adet dönemi başlangıcı arasındaki günleri sayınız. Bu size adet döngünüzün kaç günde bir oluştuğunu gösterir.

Ortaya çıkan bu sayıyı en son adet başlangıç tarihine ekleyiniz. Bu tarihte bir sonraki adetinizin başlangıç tarihi olarak kaydedin. Ovülasyon bir sonraki adet kanamasının başlangıcından ortalama 14 gün önce başlar.

Şimdi işin en can alıcı yerindeyiz. Ortaya çıkan bir sonraki adet başlangıç tarihinden 14 gün geriye saymamız gerekiyor. 14 gün öncesi yumurtlamanın gerçekleşebileceği tarih olacaktır.

Örnekle açıklayacak olursak;

İki regl dönemi arasında 28 gün olan yani 28 günde bir adet gören bir kadında ovülasyon(yumurtlama) yaklaşık 14’üncü günde oluşur.

35 günde bir adet gören kadında (35-14=21) 21’inci günde,

25 günde bir adet gören birinde ise (25-14=11) 11’inci günde oluşacaktır.

OTOMATİK YUMURTLAMA OVÜLASYON HESAPLAMA İÇİN TIKLAYINIZ
 
Moderatör tarafında düzenlendi:

Boncukcan23

Yeni Üye
Üye
Merhabalar, dusuk yapmis bir kadinin ovulasyon donemini nasil hesaplayabiliriz henuz adet gormemisse? Ve kurtajsiz ilk hafta dusuklerinde adet dongusunun baslamasi kac gun surer?
 

Uzman SühaN

Administrator
Merhaba,

1*Düşük sonrası ,hamile kalmak için öncelikle hekiminizin fikrini alın.(Gebe kalmanız da bir problem varmı)
2*Düşük sonrası mens döngünüzün düzeni bozulabilir (Müdahalesiz düşük 1-2 ay)
3* Yumurtlama günlerinizi , idrar ve tükürükten ovülasyon kitleri ile belirleyebilirsiniz..

Hamilelik planı öncesi hekim muayenesin den geçmenizi öneriyorum..
 

SadmiN

♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥
Yönetici
Yumurtlama Ovülasyon Hesaplama Otomatik modülü konumuza eklenmiştir hesaplamaları kendiniz yapabilirsiniz. Sorularınız olur ise lütfen bu konu başlığından bizlere iletiniz.
 

SadmiN

♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥
Yönetici
 
Üst