Özel hakeme başvurma

PaSikA

Yeni Üye
Üye
Özel hakeme başvurma
Madde 58 - Taraflar anlaşarak toplu hak veya menfaat uyuşmazlıklarının her safhasında özel hakeme başvurabilirler. Toplu iş sözleşmesinde taraflardan birinin başvurması üzerine özel hakeme gidileceğine dair hükümler geçerlidir. Bu takdirde bir tarafın müracaatı üzerine uyuşmazlık hakem tarafından çözülür. Menfaat uyuşmazlıklarında taraflar özel hakeme başvurma hususunda yazılı olarak anlaşma yaparlarsa, bundan sonra arabuluculuk, grev ve lokavt, kanunî hakemlik hükümleri uygulanmaz. Menfaat uyuşmazlıklarında özel hakeme başvurulduğu hallerde hakem kararları toplu iş sözleşmesi hükmündedir. Hak uyuşmazlıklarında özel hakem kararları genel hükümlere tabidir.

Uyuşmazlığın her safhasında taraflar aralarında anlaşarak özel hakem olarak Yüksek Hakem Kurulunu da seçebilirler.

Yılbaşı gecesine özel saç modelleri hakkında benzer konular Forum Cevap Tarih
özel okulmu devlet okulumu karar veremedim özel okulmu devlet okulumu karar veremedim
kızım seneye okula başlayacak ve beni şimdiden yoğun bir telaş sardı. Her anne baba gibi bende çocuğum için en iyisini ve doğrusunu düşünmeye çalışıp ona göre karar vermeye çalışıyorum yakın çevremiz de nitelikli bir okul yok açıkcası temel...
Eğitim Şart 0
Lcw Waikiki 23 Nisan özel koleksiyon 2018 Lcw Waikiki 23 Nisan özel koleksiyon 2018
23 Nisan, Mustafa Kemal Atatürk tarafından çocuklara armağan edilen bir bayramdır. Atatürk çocukları çok severdi ve onlara her yıl 23 Nisan da kutlayacakları bir bayram hediye etti. 23 Nisan özellikle okullar da gerçekleştirilen bir takım...
Bebek & Çocuk Modası 0
Kına, mezuniyet, özel günler için kırmızı balık abiye modelleri Kına, mezuniyet, özel günler için kırmızı balık abiye modelleri
Özel günler için abiye modelleri arasın da yer alan balık etek abiyeler her sene farklı renk ve tasarımlar ile abiye modasının gözdeleri arasın da yer almaya devam ediyor. Balık etek tasarımlar sadece abiye olarak değil gelinlik modellerinin de...
Moda Güncel 0
Gelin adaylarına özel modern nişan elbiseleri Gelin adaylarına özel modern nişan elbiseleri
Evlilikten bir önce ki resmi merasim olan nişan töreni, bazen sade bir tören ile aile arasın da bazen de daha teferruatlı bir törenle kalabalık davetliler eşliğin de bir mekan da gerçekleşir. Her iki merasimde de önemli olan çiftlerin arasında...
Ben Evleniyorum:)) 0
Yılbaşı gecesine özel saç modelleri Yılbaşı gecesine özel saç modelleri
abiye saç modelleri, en şık saç modelleri, topuz saç modelleri, yılbaşı saç modelleri ile ilgili bilgileri sizleri için paylaşıyoruz. Yılbaşına artık sayılı günler kaldı. 2017 yılını geride bırakıp yepyeni bir yıl olan 2018 yılına...
Saç Bakımı 1