1. Bilge Gökçen

  Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  27 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  11.882
  Beğenilen Mesajlar:
  117
  Ödül Puanları:
  0

  Özel Okul Kalitesinde Devlet Lisesi

  Konu, 'Eğitim ve Kadın' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

  SİVAS’ta Milli Piyango İdaresi tarafından yaptırılan ve 4 yıl önce eğitim vermeye başlayan Milli Piyango Lisesi çağın gerektirdiği modern donanımı ve son teknolojisiyle dikkat çekiyor. 24 saat güvenlik kameraları ile izlenen okulun Sivas’ta ilk ve tek olduğu belirtildi.
  Milli Piyango İdaresi tarafından yaptırılan ve 2004- 2005 eğitim öğretim yılında açılan Milli Piyango Lisesi, son teknolojik aletlerle donatılan sınıfları ve çağı yakalayan modern görüntüsü ile dikkat çekiyor. Donanımının tamamının Mili Piyango İdaresi tarafından karşılandığı belirtilen lisede bilgisayar labaratuvarı, 4 fen labaratuvarı, müzik sınıfı, internet erişim merkezi ve internet kafe, 150 kişilik konferans salonu, spor salonu ve ayrıca öğretmen ve öğrenclere açık kondisyon merkezi bulunuyor. 30’ar kişilik sınıflarda akıllı tahtalar, projeksiyon aletleri ve ayrıca öğretmenler için bilgisayar ve internet erişimi bulunuyor.

  ÖZEL OKULLARI ARATMIYOR

  700 öğrencisi eğitim öğretime devam eden okul aynı zamanda 24 saat güvenlik kameraları ile izleniyor. Okulun özel okullardan farkının olmadığını belirten Sivas Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ramis Dumlu, “Bu lise teknolojisi ve donanımı ile şu anda Sivas’ta ilk sırada. Burada verilen eğitimle öğrencilerimiz geleceğe çok iyi bir şekilde hazırlanıyor. Buradan aldıkları eğitim ile öğrencilerimiz okulumuzu ve Sivas’ı daha güzel yerlere taşıyacaktır” dedi.

  Öğrencilere iyi bir eğitim vermeyi amaçladıklarını belirten Milli Piyango Lisesi Müdürü Mustafa Karadağ da, teknolojinin öğrencilerin okula severek gelmelerini sağladığını belirtti.

  Hürriyet

   
Özel Okul Kalitesinde Devlet Lisesi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Devletler Özel Hukukunda Statü

  Devletler Özel Hukukunda Statü

  Devletler Özel Hukukunda Statü Statü, kanunlar ihtilafı kurallarınca belirli hukuki ilişkiler için yetkilendirilen maddi hukuk normlarının meydana getirdiği kurallar topluluğu veya kanunlar ihtilafı kuralları gereğince bir hukuki ilişkiye nihai olarak uygulanacak hükümlerdir. Kısaca, "Devletler Özel Hukukunda Statü" kanunlar ihtilafı kurallarının belirli bir...
 2. Devletler Özel Hukuku

  Devletler Özel Hukuku

  devletler umumi ve özel hukuku devletler özel hukuku kanunu hukuk ile ilgili cümleler DEVLETLER UMUMİ HUKUKU Birleşmiş Milletler Güvenlik konseyinin 10 üyesi nöbetleşe(sırasıyla) belirlenir. Dünynın değişik yerlerinden bölgesel ve sosyal araştırmalar yapmak suretiyle aday olan ülkeler BM genel kurulu tarafından oylanır. Şu anda 15 üyeli Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi 5’i daimi üyenin...
 3. Tercihiniz özel okul mu devlet okulu mu ?

  Tercihiniz özel okul mu devlet okulu mu ?

  Kızım önümüzdeki yıl ana sınıfına başlayacak ve okul arayışlarına başladık.Ama özel okula yollayalım derken bir yandan da devlet okuluna mı yollasak diye düşünüyoruz.Hangisi en doğrusu olur acaba çocuk için?

Sayfayı Paylaş