1. SadmiN

  SadmiN ♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  29 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  15.137
  Beğenilen Mesajlar:
  1.159
  Ödül Puanları:
  113

  Özge Özberk'e Tebrik Yağıyor

  Konu, 'Magazin' kısmında SadmiN tarafından paylaşıldı.

  HERKESTEN TEBRİK ALIYORUM.. < Konu Resmi..>

  GEÇEN SEZON 5. BÖLÜMDE YAYINDAN KALDIRILAN “SİNEKLİ BAKKAL” DİZİSİNİN YAPIMCISINDAN OYNAMADIĞI 8 BÖLÜMÜN PARASINI ALMAK İÇİN DAVA AÇAN ÖZGE ÖZBERK, “HERKES ÖNCÜLÜK YAPTIM DİYE BENİ TEBRİK EDİYOR” DİYOR..

  Kanal D’nin Ayvalık’ta çekilen dizisi “Yol Arkadaşım”ın Ayla’sı Özge Özberk, son günlerde eski yapımcısı Pastel Film’in sahibi Yaşar İrvül’e açtığı davayla gündemde... Özberk, geçen sezon başrolünü oynadığı ve 5. bölümde kaldırılan “Sinekli Bakkal” dizisinin yapımcısıyla imza attığı 13 bölümlük anlaşmaya dayanarak oynamadığı 8 bölümün parasını istedi. Özberk’in açtığı ve konusunda ilk sayılan bu dava, oynadıkları diziler yayından kalkınca mağdur olan oyuncular arasında da merakla takip ediliyor.

  Eski yapımcınıza dava açtıktan sonra nasıl tepkiler aldınız?

  Aldığım tepkileri sana anlatamam. Herkes, “Birilerinin öncü olması gerekiyordu” gibi cümleler kuruyor. Herkes öncülük yaptım diye beni tebrik ediyor. Ama ben öncü olayım düşüncesiyle bu davayı açmadım. Tamamen avukatımın anlaşmamdaki haklarımı takip etmesiyle bu durum oluştu.

  Anlaşmanızda yer alan madde sizin 13 bölümün ücretini oynamasanız bile almanız üzerine, değil mi?

  Tabii ki, sözleşmede öyle bir madde vardı. Ben ekstra hiçbir şey yapmadım. 5 bölüm boyunca bütün ödemeleri yapımcı şirket gayet güzel yaptı. Dizi bittikten sonra da sözleşmenin şartlarına göre hareket ettim. Alacaklıydık ve bunu da talep ettik. Başka bir şey yok. Sözleşmem 13 bölümlük... Sözleşmemde dizi yayından kalktığı taktirde ve benim dışımda gelişen bir durum olduğunda 13 bölümün parasını alma hakkımın bulunduğuna dair madde vardı. Dizi yayından kaldırıldı, biz de yapımcı firmadan sözleşmenin gereğini yapmasını istedik. Yapmayınca yasal hakkımızı kullandık.

  Yapımcı Yaşar İrvül, “Cesareti varsa, kanala dava açsın. Biz de sonuçta mağdur olduk” dedi.

  Benim sözleşmem kanalla değil ki, yapım şirketiyle... Doğal olarak da muhatabım da onlar, değil mi?

  Sözleşmenizdeki bu madde daha önce de iş yaptığınız şirketlerle olan anlaşmalarınızda da var mıydı?

  Hayır, ilk kez anlaşmama böyle bir madde koydurduk ve başımıza da böyle bir şey geldi. Sözleşmeyi avukatımla birlikte yaptık. Görüşmeye avukatımla gittik. Her maddeyi tek tek yapım şirketine okuduk ve karşıklıklı anlaşıp imzaları attık.

  Diğer oyuncular da bu davaya sevindi, bu konuda kendinizi nasıl hissettiniz?

  Aslında şöyle bir şey söylemek gerek, yapılan o anlaşmaların maddeleri hiç de boş değil. Ben bu işte en çok onu idrak ettim. İmza atılan ve hakkım olan bir şeyin boş bir şey olmadığını savunuyorum. Aslında çok da büyütülecek bir durum değil... Yasal olarak alacaklıyız, bunun üzerinden de hakkımızı talep ettik.

  İçim biraz buruk

  “Yol Arkadaşım”da oyunculara yüzde 25, teknik ekibe ise yüzde 10 ücret indirimi yapılacağı konuşuluyor? Sizden indirim istediler mi?

  Evet, herkesten indirim istediler. Rakam olarak bana kesin bir şey söylenmedi, sanırım konuşuluyor o hâlâ... Yapımcımız Tomris Hanım (Giritlioğlu) bu konuyla ilgili görüşmelerine devam ediyor.

  İndirim talebine uymayan oyuncular da var ve onlar dizi kadrolarından çıkarılıyor. Sizin için durum ne olacak, indirim isteğini kabul edecek misiniz?

  İşimi o kadar çok seviyorum ki, seve seve ne olursa olsun, iş devam etsin diye kabul ederim. Orada çok büyük bir emek veriliyor. Çok ucuz paralara da orada canla başla çalışan arkadaşlarımız var ve onlar aile geçindiriyorlar. O yüzden birazcık haksızlık oldu. İçimiz biraz buruk... Ne diyeyim ki? Ama yani üzerime düşen neyse onu yapacağım. Ben bir işe baş koyduysam, o iş için ne gerekiyorsa yaparım. Bu iş de öyle...

  “Yol Arkadaşım”ın yayından kalkma ihtimali var mı? Böyle bir dedikodu da dolaşıyor. ‘Diziniz yayından kaldırılıyormuş” diye telefon açanlar oldu ama benim bildiğim bizim devam edeceğimiz şeklinde ama ileriki dönemde neler olur bilmiyorum.

  Bebek planını erteledik

  “Eşiniz Hayim Sadioğlu’yla bebek planlarınızı bile ertelediniz.

  Evet, geçen sezon aslında hemen yeni bir diziye başlamayı planlamıyordum ama dizinin senaryosunu çok beğendiğim için bütün planlarımı erteledim. Çocuk yapmayı çok istiyorum, tez zamanda da olsun istiyorum ama dizi çekimleri İstanbul dışında şimdilik... Planımızı biraz daha erteledik.

  İstanbul’a bir günlüğüne geliyorum

  Ayvalık’ta çekim yapıyorsunuz, İstanbul’da haftada kaç gün kalıyorsunuz?

  İstanbul’a sadece bir günlüğüne geliyorum. Hemen dublajımı yapıp ertesi gün tekrar Ayvalık’a gidiyorum. İstanbul’da geçirdiğim gün de çok yoğun geçiyor. Ailemi bile zor görüyorum. Olsun ama... Yoğunum ama öyle güzel bir iş yapınca her şeye değiyor. Şikayetçi değilim yani, çok ama çok mutluyum. Bu farkındaysan sesime bile yansıyor. (Gülüyor)

  A.R.O.G dünya çapında bir iş

  Rol aldığınız A.R.O.G 5 Aralık’ta vizyona giriyor. Onun heyecanını yaşıyor musunuz?

  Hem de nasıl... Beni filmin başında ve finalinde göreceksiniz. Finalde dublaj yaptığım bir anlatım bölümü vardı. Oradan çıktığımda, elim ayağım titredi. O kadar olağanüstü olmuş ki, hâlâ ona gülüyorum. Çok çok güzel, inanılmaz iyi bir film oldu. Cem yine muhteşem, dünya çapında bir işe imza attı.

  Yine gişeleri sarsacaksınız yani?

  İnşallah, yine öyle olur.

  Televizyongazetesi   
Özge Özberk'e Tebrik Yağıyor konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Beyaz'a Tebrikler!

  Beyaz'a Tebrikler!

  Ünlü şovmen, TSK'nın Kuzey Irak'taki operasyonlarda 5 şehit vermesi üzerine programını yarıda kesti. Cuma akşamları Kanal D'de yayınlanan Beyaz SHOW'un sunucusu Beyazıt Öztürk programı yarıda kesti. Türk silahlı Kuvvetleri'nin Kuzey Irak'ta yürüttüğü kara operasyonunda 5 şehit haberinin gelmesini, program sırasında öğrenen Beyazıt Öztürk, programın eğlence programı olduğunu söylerek...
 2. Tebrik

  Tebrik

  Tebrik etmek yahut edilmek darlıktan genişliğe, yoksulluktan zenginliğe geçmeye; Bazen tebrik etmak yahut edilmek, taziyede bulunmaya (baş sağlığı dilemeye) delalet eder.Rüyada bir bayram ve sair sebeplerden dolayi tebrik edildiginizi veya sizin baska birini tebrik ettiginizi görmek, bütün sikintili günlerin artik arkada kaldigina ve ferah günlere kavusacaginiza delalet eder. Bir baska...
 3. Tebrik Ederim

  Tebrik Ederim

  Artık sensizliği umursamıyor muyum nedir? Geceleri hala aklıma geliyorsun ama ne hayallerimde nede rüyalarım da istemiyorum artık seni… Seni hatırlatan her anı, her şarkı, beraber gidilen her köşe başı bana boş ve manasız geliyor…. Kimdi bunlara her baktığında ağlayan? Yüreğinin kanamasından nefes alamayan… ben mi? Ara sıra senden haberler geliyor, gözlerime bakarak anlatıyorlar. Acımı...
 4. Tebrik ederim!!!!

  Tebrik ederim!!!!

  Artık sensizliği umursamıyormuyumdur nedir ? Geceleri halen aklıma geliyorsun ama ne hayallerim de nede rüyalarım da istemiyorum artık seni.. Seni hatırlatan her anıher şarkı sözleri her beraber gidilen köşe başı bana manasız ve boş geliyor. Kimdi bunlara her baktığımda ağlayan ? Yüreğinin kanamasından nefes alamayan benmi _? Arasıra senden haberler geliyor gözlerime bakarak...

Sayfayı Paylaş