1. THESECRET

  THESECRET "Adalet olunca yiğitliğe lüzum kalmaz"

  Kayıt:
  16 Temmuz 2014
  Mesajlar:
  2.146
  Beğenilen Mesajlar:
  225
  Ödül Puanları:
  63
  Şehir:
  İstanbul

  Özgecan'ın katil zanlısı Fatih Gökçe'den kan donduran ifade

  Konu, 'Güncel Haberler' kısmında THESECRET tarafından paylaşıldı.

  < Konu Resmi..>


  Mersin Tarsus’ta katledilen Özgecan Arslan’ın üç katil zanlısından biri olan Fatih Gökçe’nin Jandarmada yarım bırakıp savcılıkta tamamladığı ifadesi gün yüzüne çıktı.

  Radikal'den İsmail Saymaz'ın haberine göre; Jandarmada alınan ifadesinde asli fail Suphi Altındöken’in kendisinden benzin ve bıçak istediğini, yanına gittiğinde Özgecan’ın ölmüş olduğunu iddia eden Gökçe, savcılıkta ise “Suphi, ‘Cesedi halı gibi bir şeyin içine saralım, evde dursun’ dedi. Sonra vazgeçtiler. Suphi arabaya bindi ve babasından bıçak istedi. Çıktığında, elinde kesmiş olduğu maktule ait elleri gördüm. Babasından poşet istedi. Elleri poşete koydu” diye ifade verdi. Gökçe ayrıca cesedin yakılması konusunda iki kişiyle konuşmadığını savunarak, “Onlara yer göstermedim. O gün ben bende değildim. Çok korktum, ne olduğunu hatırlamıyorum” dedi. Üç saldırgan alınan ilk ifadelerinde, “Mangaldan dönüyorduk” diye ortak yalan beyanda bulundu.

  Fatih Gökçe, savcılıkta devam eden ifadesinde, Suphi Altındöken’in kendisini aradığını, “Başım belada” dediğini ve 5 TL’lik benzin getirmesini istediğini söyledi. Benzin almadan yola çıktığını ifade eden Gökçe, otobüse binip Altındöken’in yanına oturduğunu anlattı. Yola giderken konuştuklarını kaydeden Gökçe, “Suphi’nin elinin yüzünün yaralı olduğunu gördüm. ‘Hayırdır’ diye sordum. ‘Geminin oradan bir cono aldım, beni soymaya çalıştı, yüzüme biber gazı sıktı, ben de araç konsolunda bulunan bıçağı salladım, biraz boğuştuk, arkada yatıyor” dediğini anlattı. Otobüsün içerisi karanlık olduğu için arkasına baktığı halde cesedi göremediğini savunan Gökçe, “Araçta yoğun kan kokusu vardı. Suphi’ye ‘Hastaneye götürelim’ dedim. ‘Öldü, götürmemize gerek yok’ dedi” diye konuştu. Altundöken’in, “Birisini ara, benzin iste” dediğini, bunun üzerine arkadaşı Osman’ı arayarak, benzin getirmesini istediğini söyleyen Gökçe ifadesine şöyle devam etti:


  “Osman benzini getirdi. Ben Suphi’nin aracından inerek, Osman’ın aracına bindim. Suphi’ye ‘Eve gidiyorum, seni ararım’ dedim. Biz Osman’la hareket ettikten sonra Suphi de aracıyla ayrıldı. Eve geldim, peşimden Suphi geldi. Benden bıçak istedi. ‘Bıçak yok, sen git eve’ dedim. Saat 21.30 sıralarında Suphi’nin babası Necmettin Altındöken aradı ve beni evlerine çağırdı.”
  ‘KIZA NE YAPALIM’ DİYE KONUŞMAYA BAŞLADILAR

  “Çağırmaları üzerine aracımla Suphi’nin babasının evine gittim. İkisi aynı evin içinde oturmaktadır. Gittiğimde otobüs kapının önünde duruyordu. Babası ve Suphi evden çıktı. Üçümüz konuşurken ‘Kıza ne yapalım?’ diye konuşmaya başladılar. Suphi, ‘Cesedi halı gibi bir şeyin içine saralım, evde dursun’ dedi. Sonra vazgeçtiler. Suphi arabaya bindi ve babasından bıçak istedi. Arabanın içine bindi. Çıktığında, elinde kesmiş olduğu maktüle ait elleri gördüm. Suphi babasından poşet istedi. Elleri poşete koydu. Bana 40 TL verdi, ‘Git benzin al’ dedi. ‘Bana bidon verin’ dedim. Beyaz renkli bidonu getirdi. ‘Sen benzin al, üniversitenin alt tarafından buluşuruz’ dedi. Ben aracımla T. Petrol’den 20 TL’lik benzin aldım. Suphi ve babası otobüsle bahse konu yere geldiler. Ben önden gitmiştim, sonra onlar geldi. Alman mezarlığına doğru geldiğimizde inişte sol tarafta eski yol var, orayı işaret ettim.”

  ‘BEN BENDE DEĞİLDİM’

  Gökçe, “Ben cesedin yakılması konusunda daha önce bir görüşme yapmadım. Onlara da yer göstermedim. O gün ben bende değildim. Çok korktum, ne olduğunu hatırlamıyorum” derken baba ve oğul Altındöken’in ifadelerini reddetti. Bu arada jandarma, Fatih Gökçe’nin T. Petrol adlı şirketten benzin aldığı anın görüntülerine ulaştı. Tutanakta, Gökçe’nin saat 22.07’de petrol istasyonuna girdiği, 22.08’de pompaların bulunduğu bölgeye ağzında sigara ve elinde beyaz bidonla geldiği, bidonun kapağını açıp pompacıya verdiği, parasını nakit ödediği benzini alarak 22.09’da istasyondan ayrıldığı saptandı.

  İLK İFADELERİ ORTAK: YEMEKTEN DÖNÜYORDUK

  Bu arada olaydan hemen sonra jandarmanın araçtaki kan lekeleri nedeniyle şüphelenerek gözaltına aldığı Necmettin ve Suphi Altındöken ile Fatih Gökçe’nin buradaki ilk ifadelerinde de ortak bir yalan ifade üzerinde anlaştıkları görüldü.

  Suphi Altındöken, cinayetten saatler sonra, 12 Şubat günü saat 03.00’te verdiği ilk ifadesinde, akşam sekiz yolcuyla birlikte hareket ettiğini, Huzurkent’i geçtiğinde şoför mahallinin yanındaki koltukta oturan kişinin “Beni neden indirmedin” dediğini ve başına vurduğunu söyledi. Aracı durdurup bu kişiye vurduğunu ve kafa attığını, yolcunun burnundan kan geldiğini anlattı. Altındöken, “Bu sırada yanında oturan kız arkadaşı yüzümü cırmaladı. Kızın yüzüne yumruk attım. Kız dengesini kaybederek düşünce üç dört kez tekmeledim. Daha sonra bu iki şahsı araçtan indirip devam ettim” dedi.

  Aynı anda araçta iki yolcunun daha olduğunu söyleyen Altındöken, yolcuları bıraktıktan sonra babası Necmettin’i ve arkadaşı Fatih Gökçe’yi aradığını söyledi. Üç kişi Gökçe’nin evine giderek tavuk yediklerini, ardından evden çıktıklarını söyledi. Çıkarken, Gökçe’nin evindeki benzin bidonunu “dönüş beleşe gelsin diye” yanına aldığını anlatan Altındöken, “Araçta bulunan çuvalları, tavuk almak için almıştım. Amaç, arabayı kirletmesin diye... Bidon da mazot bidonuydu, yakıt kattığım bidon. Paspastaki kan lekeleri de kavga ettiğim şahıslara aitti, ancak kim olduğunu bilmiyorum” dedi.

  Baba Altındöken ise saat 03.45’te alınan ifadesinde, o Sabah oğlu Suphi’nin kendisini arayarak, “Arkadaşıma yemek yemeye gideceğim, gelir misin” dediğini, Alibey Mahallesi’ne gittiklerini, seyir halindeyken oğlunun, “Yolcuyla kavga ettim” dediğini belirtti. Altındöken, “Aracın arkasına baktığımda herhangi bir şey görmedim. Oğlum da bana bir şey söylemedi” dedi. Yolda jandarma tarafından durdurulduklarını belirten Altındöken, “Aracın arka kapısını açtık. Arka paspasın üzerinde kanlar vardı. Kan izlerini ilk defa o zaman gördüm. Kan izlerinin ne olduğunu sordular, oğlum Suphi yolcuya ait olduğunu söyledi. Kan izleriyle ilgili en ufak bir görgüm ve bilgim yoktur. Ben de jandarmayla birlikte gördüm. Oğlum da bana hiç bahsetmedi” dedi.

  Gökçe de Alibey Mahallesi’ndeki evinde mangal yaptıklarını, evden çıkarken Suphi Altındöken’e dört litre kadar benzin verdiğini söyledi. Bu arada Altındöken’in herhangi bir kavga olayından söz etmediğini anlatan Gökçe, iki araç halinde yola çıktıktan sonra jandarma tarafından durdurulduklarını belirtti.

  Kaynak: Radikal / İsmail Saymaz


   
Özgecan'ın katil zanlısı Fatih Gökçe'den kan donduran ifade konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. 6 kişinin katil zanlısı tutuklandı

  6 kişinin katil zanlısı tutuklandı

  İstanbul ve Trabzon'da 6 kişiyi öldürdüğü, 1 kişiyi de yaraladığı iddiasıyla yakalanan Eyüp Terzi, tutuklandı. İstanbul Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliğindeki işlemleri tamamlanan Eyüp Terzi, Fatih Adliyesine sevk edildi. Burada mahkemeye çıkarılan Terzi, tutuklanarak cezaevine gönderildi. Eyüp Terzi, Trabzon'un Çaykara ilçesinde 11 Ağustos 2007'de, kayınbabası Muzaffer Gargar,...
 2. Münevver Karabulut'un katil zanlısı teslim oldu

  Münevver Karabulut'un katil zanlısı teslim oldu

  Sevgili Meleklerim sonunda adalet yerini buluyor, Münevver Meleğinin katil zanlısı teslim olmuş... İstanbul Valisi Muammer Güler, Başı Kesilerek Öldürüldükten Sonra Cesedi Etiler'deki Bir Çöp Konteynırında Bulunan Münevver Karabulut'un Katil Zanlısı C.g'nin Gözaltında Olduğunu Bildirdi. Güler, Gayrettepe'deki Asayiş Şube Müdürlüğünde gazetecilere yaptığı açıklamada, katil zanlısı...
 3. Özgecan'ın katil zanlısı cezaevinde hastanelik oldu iddiası

  Özgecan'ın katil zanlısı cezaevinde hastanelik oldu iddiası

  özgecanın katili dövüldü,özgecanın katil zanlısı yaralandı,özgecanın katil zanlısı şişeyle kalçası kesildi,özgecanın katili cezaevinde yaralandımı,özgecanın katili dövüldümü Özgecan cinayetinde katil zanlısına yardım eden ve tutuklanan 3 şahısdan birisi Mersin'in Erdemli ilçesinde bulunan cezaevine gönderildi. Dün akşam cezaevinde mahkumlar tarafından feci şekilde dövüldüğü öğrenilen...
 4. Özgecan'ın katiline yardım eden Fatih Gökçe bir kıza tecavüz etmiş !

  Özgecan'ın katiline yardım eden Fatih Gökçe bir kıza tecavüz etmiş !

  fatih gökçe tecavüzmü etmiş,özgecanın katiline yardım eden fatih gökçe kime tecavüz etmiş,özgecanın katilinin arkadaşı fatih gökçe tecavüz etmiş,fatih gökçe tecavüz zanlısı Türkiye'nin her evine ateş düşüren Özgecan Aslan cinayetinde Flaş bir gelişme yaşandı. Özgecan'ın ölümüne yardım eden Fatih Gökçe isimli şahıs, 4 ay önce N.A. isimli 23 yaşındaki bir kıza tecevüz ettiği ortaya çıktı. N.A...
 5. Özgecan'ın katil zanlılarını kadın hakim yargılayacak !

  Özgecan'ın katil zanlılarını kadın hakim yargılayacak !

  Mersin’de minibüste vahşice öldürülen üniversite öğrencisi 20 yaşındaki Özgecan Aslan’ın katil zanlıları hakkında ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası istemiyle açılan davanın ilk duruşması 12 Haziran’da yapılacak. Davada en dikkat çeken detay ise zanlıları yargılayacak mahkeme heyeti üyelerinin çoğunluğunun kadın hakimlerden oluşması... 13 Şubat’ta kaybolduktan 2 gün sonra cesedi bulunan...

Sayfayı Paylaş