özür dileriz Muhammed (sas)adli grup

nisan

Yeni Üye
Üye
özür dileriz Muhammed (sas)adli grup
Danimarka gazetelerinin ifade özgürlüğü dayanışması adı altında hakaret karikatürlerini tekrar basmasına tepki gösteren bir grup üniversiteli genç, internette 'Özür dileriz Muhammed (sas)' adlı bir grup kurdu.

facebook.jpg

Zaman Gazetesi'nin haberine göre, 14 günde 10 bin üyeye ulaşmayı hedefleyen grubun amacı, Danimarka toplumunda herkesin hakaret karikatürlerini basan gazetelerle aynı görüşte olmadığını ilan etmek. Facebook'ta oluşturulan grubun temel felsefesi, "İfade özgürlüğünün sınırsız olduğunu göstermek için başkalarının inancına saldırmak ve aşağılamak gerekmiyor". 'Özür dileriz Muhammed (sas)' grubunun kurucusu Anders Bötter, hareketi karikatürlerin tekrar basılmasına tepki olarak başlattıklarını belirterek, "Karikatürler ilk kez yayınlandığında Danimarkalı olmanın utancını yaşadım. Yurtdışında yaşayan arkadaşlarımdan özür dilemek için oldukça çaba sarf ettim. Karikatürler tekrar yayınlanınca artık sadece özür dilemenin yeterli olmadığını görüp, facebook'ta grup kurmaya karar verdim." dedi. Amaçlarının 14 günde 10 bin üyeye ulaşmak olduğuna dikkat çeken Anders Bötter, "Birçok Danimarkalı, karikatürlerin gereksiz ve hakaret anlamı taşıdığına inanıyor. Müslümanların büyük tepkisini çeken bu karikatürlere karşı bizim de tepkimizi ortaya koymamız gerekir." diye konuştu.

Anders Bötter'in facebook'ta kurduğu grup kısa sürede 1000 üyeye ulaşırken, Danimarka basınının da dikkatini çekti. Aralarında karikatür krizini ateşleyen Jyllands Posten olmak üzere birçok gazete Bötter'in 'onurlu' davranışını haber yaptı.

30 Eylül 2005'te Jyllands Posten gazetesinde yayınlanan ve İslam dünyası ile Danimarka arasında krize yol açan karikatürler, çizerlerinden Kurt Westergaard'a suikast planlarının ortaya çıkmasının ardından Danimarka basını tarafından yeniden yayınlanmıştı.
alintidir

Ce: özür dileriz Muhammed (sas)adli grup

umarim konu dogru yerde baktim ama en dogru olan yer burasiydi sanirsam yanlissa inanin simdiden ozur

eline sağlık canım

rica ederim canlarim bnm,iyiki varsiniz sizde olmazsaniz kimse okumuyacak yazilarimi
tsklklerrrrrrrrrrr

Geri