1. Bilge Gökçen

  Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  27 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  11.882
  Beğenilen Mesajlar:
  117
  Ödül Puanları:
  0

  Paintball

  Konu, 'Spor' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

  Son 20 yıldır dünyada yaygın bir şekilde oynanan, ülkemize sadece 4 yıl önce girmiş olan Paintball; bir takım ve strateji oyunudur.

  Paintball'da her oyuncunun yüzünde, kırılmaz camlı özel bir maske ve elinde ise özel, gazlı silahları vardır. Bu silahlar görünümleriyle gerçek silahları andırır, ancak farklı olarak bunlar öldüren mermiler değil; boyayan kapsüller atar. Kapsüller görünüm olarak misketten farklı değildir, üstleri plastik benzeri bir malzeme kaplı olan bu malzeme, doğa dostudur ve çevreyi kirletmeden kendiliğinden yok olur. Kapsülün içindeki boya ise gıda boyasıdır; yani doğaya ve insanlara zararlı değildir, ayrıca giysilerden de ıslak bir bezle dahi kolayca çıkabilir.


  Oyunun temel kuralı çok basittir; boyanan oyuncu oyundan çıkar; yani o oyun için ölür. Tabi sadece yeni oyun başlayana kadar.


  Oyunun amacı ise verilen görevi gerçekleştirmektir! Buna "senaryoyu uygulamak" denir. Amacınız; belli bir süre içinde karşı takımın kalesindeki bayrağı ele geçirmek, bir rehineyi kurtarmak, başkanınızı güvenli bir şekilde hedefe ulaştırmak, karşı takımın tamamını elemek, tek başına vurulmadan kalan son kişi olmaya çalışmak, bir kaçağı yakalamak, bir tepeyi savunmak, bir köprüyü uçurmak veya ikili timlere ayrılıp diğer timleri elemek, gibi bir çok seçenekten oluşabilir.


  Paintball tabancalarının bir çok markası ve modeli vardır.Fiyatları 150 ytl gibi fiyatlardan,2500 ytl gibi fiyatlara kadar çıkabilir.Ayrıca mermisini çok hızlı atar ve çıplak vücuda geldiğinde çok can yakar.Bu sebeple korunmasız oynamak çoğu yerde tehlikeli ve yasaktır.Hatta bazen ciddi moruklara bile yol açabilir.  wikipedia.org
   
Paintball konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Obama paintball oyunu

  Obama paintball oyunu

  http://www.oyuntak.com/oyunlar/obama-paintball Bildiğimiz paintballı obama ile oynuyoruz hadi bakalım :D :eferin:
 2. İstanbul'da Paintball Oynanan Yerler

  İstanbul'da Paintball Oynanan Yerler

  istanbulda paintball nerede, istanbulda paintball oynanan yerlerin adresi, istanbulda paintball nerede oynanır Birçok kişinin boş vakitlerin de ve hafta sonlarında eğlenceli zamanlar geçirmek için merak sardığı oyunlardan biri olan paintball, gün geçtikçe daha çok ilgi görüyor. İstanbul için de paintball oynayabileceğiniz yerlerin adres ve telefon numaraları hakkın da bilgi sahibi olmak...

Sayfayı Paylaş