Panasonic Blu-Ray ile HD kalitesinde sinema keyfi

M

Misafir

Forum Okuru
Panasonic Blu-Ray ile HD kalitesinde sinema keyfi
Panasonic Blu-Ray ile HD kalitesinde sinema keyfi : Panasonic, Blu-ray disk oynatıcısı DMP-BD10 ile eşleşebilen receiver (alıcı), hoparlör sistemi ve HD televizyonları ile eksiksiz bir sinema keyfi sunuyor. DVD’lerden sonra ev eğlencesindeki en önemli teknolojik ilerleme olan Blu-ray teknolojisinin gelişiminde öncü olan Panasonic, Blu-ray Disk Yüksek Detaylı Ev Sineması Sistemi bileşenlerinde tescilli EZ-Sync özelliğini ön plana çıkarıyor. Bu sistem, Panasonic Blu-ray Ev Sineması bileşenlerinin tümünün entegre halde tek tuşla kullanımına olanak sağlıyor. Üstelik receiver (alıcı) ve Blu-ray disk oynatıcı bileşenleri görsel olarak da hoparlör ve plazma TV ekranlarını tamamlayacak şekilde tasarımlanmış.


Panasonic - Blu-Ray
‘’Geleceğin sinema teknolojisi’’ olmasına kesin gözüyle bakılan ve Panasonic’in öncülüğünü yaptığı Blu-ray disklerden en iyi HD kalitesinde görüntüyü elde etmek için geliştirilen Panasonic DMP-BD10 Blu-ray disk oynatıcı, evlerde sinema keyfine yeni bir boyut getiriyor. Blu-ray diskleri oynatmak dışında, standart DVD ve CD’leri de 1080P çözünürlük değerine ulaştırarak daha yüksek kalitede görüntü sunabilen DMP-BD10, filmlerdeki hareketli sahneleri akıcı bir biçimde gösterebilirken, keskin çapraz çizgiler de çizebiliyor.

Panasonic - SA-XR700 alıcı ve SB-TP1000 hoparlör
SA-XR700 receiver ve SB-TP1000 hoparlör seti ile Blu-ray keyfi ikiye katlanıyor
Ayrı ayrı satılan ve Panasonic DMP-BD10 Blu-ray disk oynatıcı ile tam uyumlu çalışan, Panasonic SA-XR700 receiver ve SB-TP1000 hoparlör sistemi, HD kalitesinde komple bir ev sineması sistemi sunmak için tasarlandı. Panasonic SA-XR700 receiver, Panasonic'in sektör lideri Plazma HDTV'leriyle entegre edildiklerinde, Blu-ray disk teknolojisinin faydalarını optimize ederek eşsiz bir görsel ve işitsel deneyim yaşatıyor. Örneğin Panasonic’in yeni piyasa çıkardığı 1080P destekli 65 inç plazma ekranı olan TH-65PV600 ile Panasonic SA-XR700 receiver bir araya geldiklerinde, tüketicilere bu güne kadar olan en gelişmiş ve komple entegre ev sineması çözümünü sağlıyor.

Panasonic - Tek tuşla tüm cihazları kontrol etme kolaylığı
DVD’lerden sonra ev eğlencesindeki en önemli teknolojik ilerleme olan Blu-ray teknolojisinin gelişiminde öncü olan Panasonic, Blu-ray Disk Yüksek Detaylı Ev Sineması Sistemi bileşenlerinde tescilli EZ-Sync özelliğini ön plana çıkarıyor. Bu sistem, Panasonic Blu-ray Ev Sineması bileşenlerinin tümünün entegre halde tek tuşla kullanımına olanak sağlıyor. Üstelik receiver (alıcı) ve Blu-ray disk oynatıcı bileşenleri görsel olarak da hoparlör ve plazma TV ekranlarını tamamlayacak şekilde tasarımlandı.

Panasonic P4HD teknolojisi - Görüntü kalitesi
Panasonic'in tescilli P4HD teknolojisi, IP dönüşümünü, en ince detayları gösterebilmek için piksel seviyesinde yapıyor. Buna ek olarak DMP-BD10 Blu-ray disk oynatıcısının, 1080i/720p çıkış için yüksek kaliteli 4X yüksek hızda örnekleme sağlayan 296 MHz, 14 bit Video D/A dönüştürücüsü, kuramsal olarak yaklaşık 4,400 milyar rengi yeniden üretebiliyor.

Panasonic - Yüksek kapasite ve geriye uyumluluk
Blu-ray disk, standart bir DVD’den beş kat daha fazla disk kapasitesini mümkün kılıyor. Blu-ray, tek taraflı diskte 25 GB, çift taraflı diskte ise 50 GB’a kadar depolama alanı sunuyor. Bu da HD filmler, TV şovları, müzik konserleri ve diğer katma değerli içerik için muazzam bir depolama alanı sağlıyor. HDMI kullanarak, Blu-ray dışında DVD ve CD gibi pek çok optik diski de oynatabilen DMP-BD10, DVD’leri 1080P çözünürlüğe ulaştırabiliyor.

Panasonic SA-XR700 Blu-ray Receiver
Panasonic’in SA-XR700 Blu-ray Receiver cihazı, Tam Dijital Amplifikatör ve 7,1 kanala kadar Gelişmiş Çift Amplifikatör sunuyor. SA-XR700, 100 w/kanal çıkışı ve Güçlü Stereo Modu (20 kHz, 6 om, %0,09 THD) ile benzersiz bir ses deneyimi yaşatıyor. Analog Giriş için 192 kHz/24 bit Ses A/D Dönüştürücüsü olan cihaz, yüksek kaliteli ses için hazır DVD-Audio (88 KHz Çoğaltım, S/N 103 dB) özelliğini sunuyor. Kablosuz ağa hazır olarak gelen SA-XR700, XM uydu radyolarını dinlemek için de kullanılabiliyor. 3 HDMI (2 giriş, 1 çıkış) bağlantı arabirimine sahip olan SA-XR700, 6 kanallı ayrık girişleri ve altın kaplama terminalleri ile yüksek performans sunuyor.

Panasonic SB-TP1000 Ev Sineması Hoparlör Sistemi
Panasonic Blu-ray Disc Yüksek Tanımlı Ev Sineması Sisteminin işitsel yeteneklerini tamamlamak ve optimize etmek için tasarlanmış olan SB-TP1000, zengin ve hayat kadar gerçek çok hoparlörlü ses (surround sound) dinleme imkânı sunuyor. Sistem ön hoparlörler, çevre hoparlörler ve bir subwoofer’dan oluşuyor. Çift Merkezli Hoparlör Teknolojisi’ni sunan SB-TP1000, bu sayede ayrı bir orta kanal hoparlörü olmaksızın, dinleme pozisyonunun neresi olursa olsun diyalogun tam olarak plazma ekranın ortasından duyulmasını sağlıyor. Cihazın 32 kanallı ses akışı, Blu-ray’ın potansiyelini optimize eden sıra dışı çok hoparlörlü ses sunuyor. Tüketicinin dekorasyon tercihlerine göre duvara montaj ya da zeminde serbest duruş konfigürasyonları sunan SB-TP1000, geniş hoparlör terminalleri ve geniş frekans aralığıyla, sinema salonuna özgü ses özelliklerini evlere taşıyor.
 

Benzer İçerikler

Üst