Etiketler:
 1. TİTAN

  TİTAN *Melekler Mekanı*

  Kayıt:
  21 Eylül 2012
  Mesajlar:
  14.147
  Beğenilen Mesajlar:
  1.646
  Ödül Puanları:
  113

  Papa'dan Twitterdan Günah Çıkarmaya İzin!

  Konu, 'Magazin' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

  twitter haberleri papa twitter


  Sevgili melekler, teknolojik gelişmeleri takip eden Vatikan'dan çok ilginç bir izin çıktı. Papa, 7 milyon Twitter takipçisine bundan böyle kiliseye gelmeden Twitter'la günah çıkarmalarına izin verdiğini açıkladı!


  < Konu Resmi..>  Le Monde gazetesi, Vatikan radyosuna dayandırdığı haberinde e-günah çıkarma izninin 8 Temmuz günü Vatikan'da yayınlanan bir kararname ile alındığını yazdı. Gazetenin haberinde 22-29 Temmuz günleri Brezilya'nın Rio de Janeiro kentinde gerçekleştirilecek Dünya Gençlik Günü'nde gençlerin Twitter'la günah çıkarabileceklerinin karara bağlandığını belirtti.

  Vatikan, daha önceki Dünya Gençlik Günleri’nde Papa'nın sembolik olarak bütün gençler adına bir tek gencin günahını çıkarttığını belirterek yeni Papa Francis'in ise, Dünya Gençlik Günü’nü radyo ve televizyondan izleyecek olan gençlerin yeni iletişim sistemlerini kullanarak Papa ile mesajlaşabileceklerini açıkladı.

  GÜNAH ÇIKARMA NEDİR

  Hıristiyanlıkta, tövbekarların günahlarını bir din adamının önünde itiraf ederek bağışlanmasıdır. Günümüzde Katolik Kilisesi'nde günah çıkarma, Hz. İsa'nın kurallaştırdığı ve vaftiz sonrasında işlenmiş bütün önemli günahların itiraf edilmesini gerektiren bir kutsama ayinidir. Günahın yüklediği suçluluktan arınabilmek için içtenlikle pişmanlık duymak, günahları bir din adamına itiraf etmek ve kefaret gereklerini yerine getireceğine söz vermek zorunludur. Ortodoks Kilisesi de günah çıkarma konusunda benzer bir öğretiyi benimser.

  Anglikan kiliselerinde günah çıkarma geleneği sürmekle birlikte, Anglikanların çoğu Komünyon ayini sırasındaki genel günah çıkarmayla yetinir. Günah çıkarmayı kutsama ayinleri arasında saymayan Protestan kiliselerinin çoğu, bağışlanma için dua etmeyi ve Tanrı'nın içtenlikle tövbe eden herkesi bağışlamaya hazır olduğunun vurgulanmasını yeterli sayar. Ama çoğu Protestan’a göre günah çıkararak günahlardan arınmak, din adamının Tanrı adına günahları bağışlaması olanaksızdır.

  Katolik Kilisesi'nde papazın tövbekarın günahlarını dinlemek için oturduğu hücre genellikle kilisenin mimari planının bir parçasıdır.

  Günah çıkarma hücresi çoğunlukla ahşaptan yapılır; papazın oturduğu bölmenin bir ya da iki yanında tövbekar için bir bölme ya da bölmeler vardır. Tövbekarın bölmesi papazın bölmesinden ahşap bir perdeyle ayrılır; bu perdenin üzerinde tövbekarın konuşacağı kafesli bir aralık vardır. Bölmenin içinde diz çökmek için de bir basamak bulunur. Bu düzenleme, günah çıkaranın papazı görememesini sağlar.


   
Papa'dan Twitterdan Günah Çıkarmaya İzin! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. İzİndeyİz

  İzİndeyİz

  izindeyiz şiiri İZİNDEYİZ Temsil, talebeyim Yoksulum ama duydum Atatürk' ü mutluyum Çimentepeler' e düşman ayak basar da Ben daha dururmuyum? Kimin kızıyım kimin oğluyum Yitmiş gitmiş, atam dedem Hürriyetler uğruna Ben daha dururmuyum? Düşebilir körpe fidan hain baltalarla. Düşebilir yeni yıldız Ama nedir hürriyet Hiç unuturmuyum?... Düşer ömrün katı kırağılarda Düşer elimden...
 2. iz

  iz

  İnsan ayağının belirgin izleri, kişinin hayat ve inanışında kendine rehbet ittihaz ettiği kimseye, Hayvan izleri nefsin zararlı istek ve yönlendirmelerine, İz sürmek, öncü bilginlerin ve salih kişilerin yolunu izlemeye, gizli şeylerin meydana çıkmasına ddelalet eder.Rüyada bir izi takip etmek, yeni işlere atılacağınızı işaret eder. Rüyada görülen ayak izleri geçmişte kalan olayların yeniden...
 3. günah

  günah

  Günah işlemek borca girmeye, Küçük günah işlemek kötü ve şerli kimselere yaklaşmaya, Günahını itiraf etmek şeref ve yüceliğe, günahtan dönmek kar ve kazanca delalet eder. (Ayrıca Bakınız; Suç.)Bunların anlamı yoktur.Rüyada günahi ikrar etmek izzet ve sereftir.
 4. işten çıkarma

  işten çıkarma

  hamileyken işten çıkarılma hamileyim işten çıkarıldım gebelikte çıkarılma hamilelikte hamileyken çıkarıldım Bir iste çalisan bir kimsenin rüyasinda o isten çikarildigini görmesi, o adamin isinde devam edecegine ve çalismasinin takdir edildigine delalet eder. Yasli bir adamin isinden çikarildigini görmesi, hayir, bir gencin isinden çikarildigini görmesi ise, serdir. Çaliskan ve isinin ehli...
 5. Diş çıkarma

  Diş çıkarma

  Merhaba,benim 4,5 aylık dünyalar tatlısı bir kızım varr :) Dişleri kaşınıyor fakat farkettim ki ön dişleri değil, azı dişleri çıkıyor :( acaba bu normal mi ?? :(

Sayfayı Paylaş